Skocz do zawartości

[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji


bosybmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..

 

ocena aut ze zdjęcia dal Ełdzieja który szuka COUPE

 

.... sorki żę wyciołem reszte....

ale mam pytanie dotyczące... innego autka nie coupe ale cabrio z innej aukcji- pomożesz kolego mi ?

http://www.allegro.pl/item979114262_bmw_z3_2_8_193km_chrome_line_2000r_fl.html

 

będę bardzo zobowiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

A jeśli za granicą to tą:

http://tinyurl.com/yh3drce

Lepiej chyba kupić lekko uszkodzoną za granicą niż już naprawioną w PL (po co dawać zarobić handlarzom :P)

 

+1

 

Kupujac uszkodzone auta za granica istnieje bardzo DUZE prawdopodobienstwo ze uszkodzenie ktore ogladamy jest jednym uszkodzeniem blacharskim jakie dane auto mialo podczas swojego zywota (bo ja wiadomo za granica RACZEJ nikt aut po wypadkach nie naprawia) . Tu nawet nie chodzi o koszty bo takie auto czesto wyjdzie drozej jak w PL, bo handlarze np. wala szpachle na pogiete blachy, spawaja plastiki, a "my" kupimy uzywane elementy w idealnym stanie na miejsce uszkodzonych itd.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz piotres, napisac mozna wszystko... Zreszta ktore aut z alle jest powypadkowe i w zlym stanie??

Jedyna rada to jechac i obejzec. Zalezy jeszcze jaka cene sobie zyczy za to cudo bo bo bo jesli 30 czy 35 tys to pewnie ze warto ale jesli cena znacznie przekracza ta kwote to wg mnie lepiej rozejzec sie za ladnym Mpowerem. Ten silniczek dopiero daje frajde. Na alle jest jeden srebrny Mpower za niespelna 60 ale z tego co widze to jego cena systematycznie spada...

 

chce pojechać i obejrzeć, ale a co zwrócic uwagę? gdzie patrzeć ? i gdzie zajrzeć żeby nie wziąć sobie na głowe problemu. Z tego co czytam, to najgorzej jak narazie wychodzą swiatłąi felgi- ale to dodatki. COś jeszcze powinieniem obejrzeć?

 

A ja sobie mysle ze na tym forum juz dziesiatki razy byl poruszany temat zakupu Z3 i na co przy takowym zakupie zwrocic uwage. Gdybys zadal sobie troche trudu i poswiecil na to pol godziny czasu to znalazlbys odpowiedz na wiekszosc nurtujacych cie pytan. Pozniej ewentualnie mozna o cos dopytac. Szukanie nie boli ani nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIesz, właśnie przeglądam to całe forum, czytam i czytam... i jak dochodze do info o tym co i jak to zaczyna się rozmowa o silnikach które lepsze....

 

dobra, chyba dziś nie mam dnia....

popostu chciałem żęby ktoś coś napisał o tym, tak jak w poprzednich postach... Ja nie poznaje np czy kierownica jest orginalna, czy zderzak jest od ego modelu... i żę jakiś szczegół świadczy o tym, że było grzebane...

przeczytaj posta wyżęj, ktoś zadał sobie wiele trudu i chwała mu za to :) i podpowiedział coś o każdym z prezentowanych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIesz, właśnie przeglądam to całe forum, czytam i czytam... i jak dochodze do info o tym co i jak to zaczyna się rozmowa o silnikach które lepsze....

 

dobra, chyba dziś nie mam dnia....

popostu chciałem żęby ktoś coś napisał o tym, tak jak w poprzednich postach... Ja nie poznaje np czy kierownica jest orginalna, czy zderzak jest od ego modelu... i żę jakiś szczegół świadczy o tym, że było grzebane...

przeczytaj posta wyżęj, ktoś zadał sobie wiele trudu i chwała mu za to :) i podpowiedział coś o każdym z prezentowanych modeli

 

Mysle ze juz dostałes odpowiedz i to od kilku osob co sadzimy o tej szarej z3. Ma nie orginalne felgi, lampy przednie i galke zmiany biegow. Reszta wydaje sie byc orginalem, przynajmniej na foto. Na foto nie widac takze zadnych sladow powypadkowej przeszlosci - przynajmniej ja nie widze. Popros tego czlowieka o zdjecia spod maski. Trzeba pojechac obejrzec ja, jesli jestes sklonny zaplacic ok. 40tys za 2.8. Kolor tego autka jak dla mnie jest lipny ale co osoba to inny gust.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto jest jak piszecie orginałem i nie wskazuje ze było bardzo walone i zrobione pod publike to sądzę ze warto ...

dziękuję za każdą opinie. TO bedzie moja pierwsza Z3 a nawet pierwsza Bemka... mało o tym wiem...

WIem, że troche marudze, al e zależało miwłaśnie na spojrzeniu kogoś kto już w swoim życiu widział dużo Z3 aby ocenić wstępnie.

Mam nadzieję, żę za chwilę ja kupie i opisze jak jest w życiu i naprawdę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil dzieki za miłe słowa..

choć padam na ryj to aż chce się coś napisac

więc jeśli chodzi o ocenę ze zdjęć tego cabrio to opony może i nowe ale gorszych i tańszych to trudno szukać - Wanli - Made in CHina zresztą felgi tak samo i nie wróży to dobrze jak właściciel dobierał częsci do swojego auta - kupił najtańsze..

zresztą dalej pisze że wymienił olej w silniku na zalecanego Castrola 5w40 - a zalecany to jest Castrol Edge Sport 0w40 oczywiście droższy , a ten użyty 5w40 to jak podają katalogi Castrola jest co najwyżej dopuszczalny..

zapytaj ilu miało wszystkich właścicieli bo wiadomo że im mniej tym lepiej ( gdy auto daje mi satysfakcję i się nie psuje to go nie sprzedaję, a jeżeli sprzedaję auto po pół roku lub roku to zaczyna to dawać do myślenia dlaczego..) i spytaj jak długo on je posiada bo jak podał listę co wymienił w Zetce to raczej niedługo ( ja swoją mam 5 lat i może dlatego że o nią bardzo dbam wymieniłem wiele..

jeżeli alusy chińskie kupował w maju 2009r to możliwe że ma ją niecały rok i wtedy co spowodowało że mu nie odpowiada i tak szybko zamienia na z4?? a może tak tanio te delikatnie uszkodzone kupuje że taki handlarzyna się zrobił i tak je sprowadza.. musiał mieć ją na orginalnych alufelgach chyba że delikatnie przeleciała po krawężnikach i wszystkie alysy nadawały się na śmietnik? no istnieje jeszcze opcja że jest miłośnikiem sztuki chińskiej i te orginalne koła sprzedał ( ale zawsze pozostanie po tym jakiś ślad - zdjęcia lub zakończona aukcja allegro i potwierdzenie transakcji sprzedaży)

jak forumowicze stwierdzili faktycznie na zdjęciach niewiele widać wad karoserii ale ja bym się przy oględzinach na żywo pochylił nad tylnym prawym błotnikiem bo jakoś na pierwszym zdjęciu drzwi prawe i tylny błotnik nie leżą w linii( zniknęła szczelina między nimi i cienie się inaczej rozkładają) i zderzak przedni ma w dużym wlocie środkowym płozy a nie plaster miodu jak w nowszych wersjach - jest to możliwe ale ja sprawdziłbym po VIN-ie date produkcji auta (może być 99r) oraz szczegółowo wyposażenie - np. kierownica z tzw. widelcem często spotykana w bmw e46 czyli trójce a w z3 rzadko spotykana choć przyznaję że była (dlatego bym to sprawdził że widziałem zetki które miały wstawione takie kierownice po uszkodzeniu przodem i wystrzale airbagów-łatwiej i taniej taką popularną kupic) i pamiętaj że właściciel nie ma się czym pochwalić pod maską bo takich zdjęć nie zamieścił a to daje do myślenia co było z przodem

poza tym - ks. serwisowa - do kiedy wypełniona? ostatni wpis? możesz a nawet powinieneś zadzwonić na nr telefonów z pieczątek serwisów no chyba że po Vin-ie ci potwierdzą ostatni wpis i przebieg..

taki pełen wypas a fotele płaskie naleśniki te biedniejsze - nie kubełki ze sport-pakietu

chrom-pakiet obejmował dwa pałąki antykapotarzowe a tu są czarne nie chromowane

gałka zm biegów - nieorginalna

i z cyklu opowieści singbada cytuję - " auto przygotowane do bezawaryjnej jazdy na następne kilka a nawet kilkanaście lat" .. bo wymienił płyn chłodniczy ma się rozumieć :D

 

dobra trochę popłynąłem.. na koniec moja rada a nawet dwie

1.popatrz na właściciela a więcej dowiesz się o aucie niż byś tylko je oglądał

2.przy oględzinach na żywo postaw obok drugą Zetkę i porównuj - raz do jednej raz do drugiej - każdy szczegół jak wygląda, a wiele się dowiesz..

 

powodzenia Profil.. trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiał mieć ją na orginalnych alufelgach chyba że delikatnie przeleciała po krawężnikach i wszystkie alysy nadawały się na śmietnik?

 

Chyba lekko przesadzasz :mrgreen: :duh: . Moge sie zalozyc ze wymienil felgi na te ktore sa bo po prostu bardziej mu sie podobały, myśle ze nie ma co wymyślać niestworzonych historii skoro tak naprawde nie wiesz nic o tym samochodzie poza zdjeciami .

 

Kierownica rowniez mysle ze jest orginalna, akurat airbag do niej jest w tej samej cenie , o ile nie drozszy od poduszki do "serducha".

 

Dobrym pomysłem jest tez poproszenie sprzedajacego o podanie całego vinu i rozkodowanie go .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
gdy auto daje mi satysfakcję i się nie psuje to go nie sprzedaję, a jeżeli sprzedaję auto po pół roku lub roku to zaczyna to dawać do myślenia dlaczego..) i spytaj jak długo on je posiada bo jak podał listę co wymienił w Zetce to raczej niedługo ( ja swoją mam 5 lat i może dlatego że o nią bardzo dbam wymieniłem wiele..

 

Myślę, że trochę przesadzasz...Ja swoja mam rok, nic mi się nie zepsuło, uważam, ze z3 coupe to wyjątkowe auto, ale mimo to sprzedaję, dlatego, ze zachorowałem na Porsche 993....To wszystko kwestia chwilowego impulsu i...pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cabrio którym interesuje się Profil:

 

Dobra tak szczerze, ten egzemplarz w mojej ocenie zalatuje tandetą. Jeszcze jak to LuckyLuck zauważył te chińskie opony w tym samochodzie to już kompletna pomyłka. W mojej ocenie 40tys to dość wygórowana cena akurat za ten konkretnie egzemplarz.

 

gdy auto daje mi satysfakcję i się nie psuje to go nie sprzedaję, a jeżeli sprzedaję auto po pół roku lub roku to zaczyna to dawać do myślenia dlaczego..) i spytaj jak długo on je posiada bo jak podał listę co wymienił w Zetce to raczej niedługo ( ja swoją mam 5 lat i może dlatego że o nią bardzo dbam wymieniłem wiele..

 

Myślę, że trochę przesadzasz...Ja swoja mam rok, nic mi się nie zepsuło, uważam, ze z3 coupe to wyjątkowe auto, ale mimo to sprzedaję, dlatego, ze zachorowałem na Porsche 993....To wszystko kwestia chwilowego impulsu i...pieniędzy.

 

Tu zgadzam się z Houkiem, ja użytkuję swoją od około pół roku, w samochodzie praktycznie nie musiałem tknąć palcem. To auto było moim marzeniem, lecz nie zamierzam się z nim żenić, lubię zmieniać samochody i to że będę je sprzedawał po pół roku czy kilku latach wcale nie świadczy o awaryjności mojego samochodu ;)

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 tys. za 2.8 przed liftem to było by dużo, ta jest po lifcie + dobre wyposażenie, nowsza kiera, OBC itd i moim zdaniem cena jest ok no chyba, że kiedyś miała czołówkę z tirem :mrgreen: Edytowane przez Emek
http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była by cała w oryginale, zgadzał bym się z Tobą, lecz w przypadku tego konkretnie auta tego powiedzieć nie mogę ;) W dodatku ten bajkowy opis..
http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawda jest taka, że wielu deklaruje chęć kupna, a tak naprawdę to trują d...e tylko. Mnie molestowało dwóch "klientów" na gg, straciłem mnóstwo czasu na zaspokajanie ich ciekawości i co? Nikt nawet nie zadzwonił, ani się nie zjawił na oględziny. Nie rozumiem jak mozna kupować auto na podstawie zdjęć i opowiastek sprzedającego, tym bardziej na gg. Ja jak kupuję auto to przed oględzinami za dużo nie dyskutuje, bo czesto to co gadają sprzedający trzeba czym prędzej zweryfikować, a inaczej jak przekonać się na własne oczy się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że wielu deklaruje chęć kupna, a tak naprawdę to trują d...e tylko. Mnie molestowało dwóch "klientów" na gg, straciłem mnóstwo czasu na zaspokajanie ich ciekawości i co? Nikt nawet nie zadzwonił, ani się nie zjawił na oględziny. Nie rozumiem jak mozna kupować auto na podstawie zdjęć i opowiastek sprzedającego, tym bardziej na gg. Ja jak kupuję auto to przed oględzinami za dużo nie dyskutuje, bo czesto to co gadają sprzedający trzeba czym prędzej zweryfikować, a inaczej jak przekonać się na własne oczy się nie da.

 

Dokładnie. Trzeba konkretnie pojechać, obejrzeć i zapłacić panowie.

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego dopytuje Was.. to w końcu Wy macie wiele doświadczenia i widzicie to czego moje niwprawne oko nie ujrzy....

nie chce nękać sprzedawcy, choć musze przyznać że sprawdziłem numer VIN i to co podaje pokrywa się z tym co wyszło z fabryki - co do szczegółu (jeśli ktoś che moge zamieścić specyfikacje z BMW) ma też mi dosłać kolega zdjęcia komory silnika i podłogi w bagażniku... więc - może trzymajcie troszke kciuki...

co do felg to mi się podobają - są jakby fajniejsze w stosunku do orginału - to w końcu ma być mój samochód a nie fabryki....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego dopytuje Was.. to w końcu Wy macie wiele doświadczenia i widzicie to czego moje niwprawne oko nie ujrzy....

nie chce nękać sprzedawcy, choć musze przyznać że sprawdziłem numer VIN i to co podaje pokrywa się z tym co wyszło z fabryki - co do szczegółu (jeśli ktoś che moge zamieścić specyfikacje z BMW) ma też mi dosłać kolega zdjęcia komory silnika i podłogi w bagażniku... więc - może trzymajcie troszke kciuki...

co do felg to mi się podobają - są jakby fajniejsze w stosunku do orginału - to w końcu ma być mój samochód a nie fabryki....:)

 

wklej rozkodowany vin.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że wielu deklaruje chęć kupna, a tak naprawdę to trują d...e tylko. Mnie molestowało dwóch "klientów" na gg, straciłem mnóstwo czasu na zaspokajanie ich ciekawości i co? Nikt nawet nie zadzwonił, ani się nie zjawił na oględziny. Nie rozumiem jak mozna kupować auto na podstawie zdjęć i opowiastek sprzedającego, tym bardziej na gg. Ja jak kupuję auto to przed oględzinami za dużo nie dyskutuje, bo czesto to co gadają sprzedający trzeba czym prędzej zweryfikować, a inaczej jak przekonać się na własne oczy się nie da.

 

houek, Ci dwaj co Cię męczyli na gg podobno rozbijają się teraz new beetle'ami po mieście ;)

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawda jest taka, że wielu deklaruje chęć kupna, a tak naprawdę to trują d...e tylko. Mnie molestowało dwóch "klientów" na gg, straciłem mnóstwo czasu na zaspokajanie ich ciekawości i co? Nikt nawet nie zadzwonił, ani się nie zjawił na oględziny. Nie rozumiem jak mozna kupować auto na podstawie zdjęć i opowiastek sprzedającego, tym bardziej na gg. Ja jak kupuję auto to przed oględzinami za dużo nie dyskutuje, bo czesto to co gadają sprzedający trzeba czym prędzej zweryfikować, a inaczej jak przekonać się na własne oczy się nie da.

 

houek, Ci dwaj co Cię męczyli na gg podobno rozbijają się teraz new beetle'ami po mieście ;)

 

Heheh. Ja jestem konkretny gośc i tego samego oczekuję od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh. Ja jestem konkretny gośc i tego samego oczekuję od innych.

 

 

Ja również. Nie można się za długo zastanawiać i rozmyślać, bo w końcu ktoś inny kupi i będzie po sprawie.

Po granatową jechałem z Warszawy do Wejherowa bez obejrzenia zdjęć nawet. :D Sprzedający wystawił aukcję wieczorem bez fotek, a na drugi dzień Zetka już była u mnie.

A z tą czarną to w ogóle spontan, bo pojechałem z ciekawości obejrzeć tylko dlatego, że stała kilka km od mojego domu. Gdyby była gdzieś dalej, to nie wiem czy bym robił wycieczkę, bo nie planowałem takiego zakupu.

Kupię BMW Z4 3.0 lub Z3M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po swoja jechałem z Wawy do Kołobrzegu i chyba sie oplacało...

Co do ocen aut i porad dla kupujących:

Jezeli szukacie auta które bedzie:

- bezwypadkowe

- z karoseria bez rysek

- z nieduzym przebiegiem

- bez tandetnych zmian

- z idealnym wnetrzem

- wszelkimi opcjami

- na super kołach

- (...)

- za niedużą cenę...

to życzę powodzenia. Te auta maja po kilkanaście lat. Nawet przy delikatnym użytkowaniu musza sie pojawic ślady. To nie są nowe samochody. Dla mnie bardziej wiarygodny jest samochód z delikatnymi rysami i normalnymi śladami użytkowania.

 

90% sprowadzanych BMW miało wcześniej mniejsze lub większe dzwony. Pytanie: jak duzy dzwon, czy naruszył konstrukcje wozu i jak został naprawiony.

 

Z drugiej strony duży szacun za wiedze i spostrzegawczość dla znawców piszących tu swoje komentarze. Można sie wiele nauczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% sprowadzanych BMW miało wcześniej mniejsze lub większe dzwony. Pytanie: jak duzy dzwon, czy naruszył konstrukcje wozu i jak został naprawiony.

 

Ja po moją zetkę pojechałem za zachodnią granicę i kupowałem ją jako bezwypadkową. I mam nadzieję, że taką jest. Chętnie poddam ją Waszej fachowej ocenie przy okazji jakiegoś spota. :-)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% sprowadzanych BMW miało wcześniej mniejsze lub większe dzwony. Pytanie: jak duzy dzwon, czy naruszył konstrukcje wozu i jak został naprawiony.

 

Ja po moją zetkę pojechałem za zachodnią granicę i kupowałem ją jako bezwypadkową.

 

I to chyba najlepsza opcja. Tylko trzeba mieć odpowiednio dużo wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego dopytuje Was.. to w końcu Wy macie wiele doświadczenia i widzicie to czego moje niwprawne oko nie ujrzy....

nie chce nękać sprzedawcy, choć musze przyznać że sprawdziłem numer VIN i to co podaje pokrywa się z tym co wyszło z fabryki - co do szczegółu (jeśli ktoś che moge zamieścić specyfikacje z BMW) ma też mi dosłać kolega zdjęcia komory silnika i podłogi w bagażniku... więc - może trzymajcie troszke kciuki...

co do felg to mi się podobają - są jakby fajniejsze w stosunku do orginału - to w końcu ma być mój samochód a nie fabryki....:)

 

wklej rozkodowany vin.

 

 

VIN został mi na drugim kompie, ale mam zdjęcia komory silnika... tylko nie wiem jak załączyć je tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.