Skocz do zawartości

webasto nie grzeje...


karol-lolek

Rekomendowane odpowiedzi

idzie zima a kiedy kupiłem bemke to cieszyłem się ze bede miał cieplo w zime a tu klops...

Problem wyglada tak ze ustawiam godzine na komputerze webasta wszystko się załacza dmuchawa dziala, urządzenie załancza sie wszystko niby oki regulatory mam poustawiane na max ciepło a nic nie grzeje ... nawet robiłem próbe, rozgrzałem silnik i na postoju na cieplym silniku wlączyłem webasto wszystko się wlączyło ale znów zaczelo dmuchac zimnym powietrzem... co może być nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyles temat ktory ja chcialem zalozyc. U mnie jest tak samo, wszystko dziala tylko dmucha zimnym. Ale mysle ze to tak ma byc!! Poprostu moc do ogrzania auta do ciepla bylaby za duza i akumulator by tego nie wytrzymal. Takie farelki domowe ktore grzeja cieplym powietrzem maja po 2000W. To co ze zuzywa paliwo, aku tez przy tym mocno pracuje. Natomiast nawet taki nawiew o temp. szacuje 12-15 stopni pozwoli w zime gdy jest ponizej zera odmrozic szyby i lekko nagrzac w srodku. Tak ze moim zdanie jest wszystko ok. Ale chetnie poslucham glosow innych kolegow czy u nich tez tak jest, wtedy bedziemy mieli pewnosc. Pozdrawiam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyles temat ktory ja chcialem zalozyc. U mnie jest tak samo, wszystko dziala tylko dmucha zimnym. Ale mysle ze to tak ma byc!! Poprostu moc do ogrzania auta do ciepla bylaby za duza i akumulator by tego nie wytrzymal. Takie farelki domowe ktore grzeja cieplym powietrzem maja po 2000W. To co ze zuzywa paliwo, aku tez przy tym mocno pracuje. Natomiast nawet taki nawiew o temp. szacuje 12-15 stopni pozwoli w zime gdy jest ponizej zera odmrozic szyby i lekko nagrzac w srodku. Tak ze moim zdanie jest wszystko ok. Ale chetnie poslucham glosow innych kolegow czy u nich tez tak jest, wtedy bedziemy mieli pewnosc. Pozdrawiam!!

 

Niestey muszę Cię zmartwić. To nie jest normalne. Po 5 min włączenia webasto przy nawet -20 stopniech czuć jest ciepełko, po 15 min powinno być już gorąco. W samochodach bez webasto odmarzanie szyb polega własnie na włączeniu dmuchawy na maxa, i to też zadziała nawet jeśli jest silny mróz. Co do aku to webasto nie wrzera 2000W, tylko tyle ile potrzebuje automatyka, wentylator i żarnik w webasto (byc może jeszcze pompka cieczy), ale cała energia cieplna pochodzi za spalonego w webasto paliwa i jeżeli Ci nie wieje ciepłym powietrzem po paru minutach, to coś jest nie OK.

Pozdro.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholerka, wlasnie wczytalem sie w instrukcje i okazalo sie ze mam tylko funkcje przewietrzania a nie mam ogrzewania postojowego, tak wiec sorki za zamieszanie i teorie ktora jak napisal Kolega wyzej nie jest prawdziwa. W takim razie autor postu musi rzeczywiscie poszukac usterki, albo tak jak ja ma tylko funkcje przewietrzania. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.