Skocz do zawartości

Zawieszenie przod puk-puk


zdunio82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na forum przeczytalem pewnie wszytko puk-puk w przednim zawieszeniu.Jezdze becia e36 tds,moj problem skalada sie ze gdy hamuje slysze stuk -puk nawet przy dellikatnym hamowaniu jakby w zawiszeniu był wyrqazisty luz.Na szarpakach nic nie wyszlo,wiec zaczolem wymieniac to co na forum wyczytalem wiec pierwsze poszly sworznie zewnetrzne i centralne niestety dalej puka,stabilizatory wymienione plu gumy drazka dalej puka.Wymienilem tuleje wahacza i nic dalej puka(na pierscieniach sa znaczniki a na tulejach strzalki tak je obsadzilem chyba ze sa zle wsadzone tuleje jak ktos zna temat montowania tulej niech da znac)Poduszki silnika rowniez nowe,przekladnia w porzadku zadnych luzow zostaly jeszcze amortyzatory i poduszki amortyzatorow poduszki ida w piatek do wymiany.juz nawet nie ma za co sie czepic a stuki dalej slychac.mozeliwe ze te tuleje zle zalozylem w pierscieniach.Prosze o jakies wskazowki bo juz brak mi cierpliwosci jak slysze co trzeba wymienic .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze bardzo duzo odpowiedzi.Dzisiaj koledzy jade wymieniac poduszki amortyzatorow mam nadzieje ze to bedzie to!!!!!!

 

Dziwie sie jednemu ze mimo iz nie wyszly luzy w zawieszeniu wymieniasz wszystko jak leci bez dokladniejszego sprawdzenia.

A napewno taniej jest robic przy aucie z glowa niz tak jak Ty na pale wydawac kase.

A nie zagladales czy zabezpieczenie klocka hamulcowego jest na miejscu i gdy naciskasz na hamulec klocek uderza o zacisk hamulca? Kiedys tak mialem wiec moze warto zobaczyc czy klocek nie lata sobie zbyt luzno. Chociaz jego byloby slychac w czasie jazdy po diurach jak sobie radosnie podskakuje w uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzys139 nie wymieniam wszytkiego na pale tylko te podzespoly ktore mogly byc uszkodzone i powodaowaly by ten przykry stuk - puk .Nie jedna godzine spedzilem w kanale z lomem i na szarpakach ale czasami nawet szarpaki nic nie wykarza.Wiec nawet te podzespoly ktore wymienilem to juz mam z glowy bo nie byly pierwszej nowosci.Dzisiaj dzialam z poduszkami amortyzatorow zobaczymy jak tam cale amorki (na tescie maja po 88% prawie jak nowe)wygladaja i oczywiscie zajrze jeszcze do tuleji bo kazdy jak wsiadzie to wlasnie stwierdza ze to tuleje jeden puk przy hamowaniu a drugi jak sie spusci noge z hamulca wyczuwalne wlasnie miedzy nogami.NIe zycze nawet najgorszemu wrogowi takich przygod jak ja mam z tym zawieszeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a nie lepiej podjechać do serwisu BMW i poprosić o opis przedniego zawieszenia????tak dokładnie u nich nazywa się ta usługa....kosztuje 94PLN....nie mało wiem, ale na koniec dostaniesz wydruk z wyceną i wszystkimi podzespołami do wymiany. Dodatkowo wymyją i wyczyszczą w środku fure....nie mówie, że ASO jest nieomylne, ale skoro już tyle czasu się z tym bujasz to może warto się szarpnąć.....

 

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledzy wszytkim za podpowiedzi wreszcie po dlugiej drodze wyszlo najaw, co jest przyczyna stuk-puk.W nocy walczylismy z poduszkami amortyzatorow jedna byla zatarta a druga miala luz.Po wymianie niestety dalej bylo stuk-puk.Wiec wzielismy sie za wymiane tulej wachacza jak pisal kolega wyzej ze mogl je mechanik przy zakladaniu naruszyc i to bylo to po wymiannie kolejnego kpl tulej wszytko uumilkło i wreszcie mozna sie cieszyc jazda.Jeszcze mnie tylko czeka wizyta u tego mechanika co mi je wymienial wczesniej. :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.