Skocz do zawartości

Jak wykasować komunikat PPPP


Sango

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wiem że już to było ale niestety nikt nic konkretnego jak do tej pory na ten temat nie napisał.Chodzi mi o skuteczne wykasowanie komunikatu PPPP na kompie pokładowym.Możliwe że jest to kombinacja kilku przycisków,jeśli ktoś mógłby udzielić jakiejś porady byłbym b. wdzięczny. Dodam tylko że stało mi się to przy podłączaniu kablami innego akumulatora gdyż mój padł i musiałem pożyczyć sobie prądu.Wcześniej też tak nieraz robiłem i nic się z komputerem nie działo-byc może to chwilowe i ustąpi no ale lepiej zawsze zapytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wiem że już to było ale niestety nikt nic konkretnego jak do tej pory na ten temat nie napisał.Chodzi mi o skuteczne wykasowanie komunikatu PPPP na kompie pokładowym.Możliwe że jest to kombinacja kilku przycisków,jeśli ktoś mógłby udzielić jakiejś porady byłbym b. wdzięczny. Dodam tylko że stało mi się to przy podłączaniu kablami innego akumulatora gdyż mój padł i musiałem pożyczyć sobie prądu.Wcześniej też tak nieraz robiłem i nic się z komputerem nie działo-byc może to chwilowe i ustąpi no ale lepiej zawsze zapytać

Miałem to samo u siebie. Najpierw kasował mi się dzienny licznik kilometrów, po wyłączeniu silnika, a następnie nagle wykasował się licznik główny i wyświetliło się PPPPPPP. Fachowcy wymienili malutki chip 1cm/1cm ustawili licznik na stan sprzed awarii i wszystko gra :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy wymienili malutki chip 1cm/1cm ustawili licznik na stan sprzed awarii i wszystko gra :cool2:

 

A może coś więcej np. koszty i co to za fachowcy, skąd ten chip? Była by jakaś choć orientacyjna informacja :cool2:

http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arnold 520i i gerro za informacje.U mnie już wszystko działa tzn.komputer samoczynnie powrócił w stan pierwotny choć od dłuższego czasu świrują mi liczniki również czyli zanikanie cyferek,wskazników,itd. także myśle że czeka mnie wymiana owego chipa.Pytanko tylko gdzie takie coś można naprawić,chodzi mi o namiar na konkretnych fachowców no i koszt takiej usługi.I tak jak stwierdził Atonre byłaby to przydatna informacja.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wymiany owego chipa kosztował 100PLN. Naprawy dokonano w zakładzie specjalizującym się naprawami elektroniki samochodowej. W Poznaniu powinno być sporo takich zakładów, jak na tak duże miasto. Mam to samo z gasnącymi cyferkami, ale żeby to zlikfidować konieczna jest wymiana całego licznika. Edytowane przez Arnold520i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Arnold za te informacje.Tak więc trzeba będzie poszukać innego licznika,oczywiście normalnie działającego i problem powinien zniknąć przynajmniej na jakiś czas :lol: dlatego że te liczniki mają już to do siebie że niestety ale lubią robić niezłe figle. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.