Skocz do zawartości

M40 - remont silnika - koszty


ZIN

Rekomendowane odpowiedzi

Branie oleju przez silnik to nie panewki-napewno. Co do pierścieni to gdybanie.... Najważniejsza przyczyna to zużyte uszczelniacze zaworowe, oraz cylindry. Co do kosztów - lepiej nie zaczynać. Tzw. Warsztat na uboczu, w którym wie co się robi- a to warunek niezbędny - weźmie nie małą kasę, bo musi użyć elementów podlegających wymianie z koszyka oryginalnych części BMW. Dochodzi robocizna- szlify nie jednego elementu. A efekt końcowy będzie i tak nie taki jak byś oczekiwał. O naprawie w ASO nawet nie myślę odpowiadając.

Reasumując: silnik jest stary- poszukaj dobrze za granicą, przywieź identyczny silnik, chociaż radzę by to był M43 - wtedy co wydasz to wydasz, ale po tym zabiegu będziesz w niebie!!! No i będzie to już motor na ŁAŃCUCHU - a to nie byle gratka!! Ale silnik musi być z pewnego źródła, w przeciwnym razie możesz włożyć równieź ZŁOM.

Życie nie jest takie proste jak się wydaje, no nie!!??? Pozdrawiam 8)

Nie sztuka skorzystać z serwisu-SZTUKA ZROBIĆ TO SAMEMU !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciśnienie oleju manometrem zanim zabierzesz się za jakiekolwiek remonty "dołu". Może po prostu uszczelniacze zaworów padły :?:

 

Fakt - taniej wychodzi kupić używany silnik, niż bawić się w kompleksowy remont. No chyba, że przeprowadzany "na raty", ale obowiązkowo u fachowców, którzy znają się na M40.

 

No i rzeczywiście warto poszukać używanego M43. Tylko obowiązkowo z kompletną instalacją zapłonową i centralą wtrysku.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Przepraszm za mija pierwsza odpowiedz ale szlag mnie trafia na ten

silnik/M40/.dlatego Ci tak napisalem,

Rzecz w tym,ze nawet gdyby koszt naprawy dolu byl do przyjecia to i tak

lepiej wymienic ten silnik.

Jesli chodzi o M43 to w kraju ciezko cos niedrogiego dostac.

Czasem bywa na Allegro ale ponizej 2500 pln to ja nie widzialem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o remont, popieram kolegow daj sobie luz!!! gra nie warta swiczki! Kolega zrobil kompletna kapitalke M20 wydal nawet nie pytaj a fura do tej pory nie dziala jak powinna tzn nierowna praca i konczy sie przy 4500 obr jest zalamany fakt oleju nie bierze hehheheh!!! a co do kupna silnika to naprawde uwazaj ten sam kolega kupil "igle" silnik podobno z mozliwoscia zwrotu jesli nie spelni oczekiwan po zamontowaniu okazalo sie ze to zlom a gosc stwierdzil ze on sprzedal silnik dobry!!! na jego szczescie mi pekla glowica i odzyskal czesc kosztow! reasumujac w gre wchodzi mysle wymiana silnika innej opcji nie widze zreszta nie slyszalem zeby komukolwiek udalo sie zrobic kapitalke bmw i wszystko chodzilo na cacy, a co do kupna drugiego spisz umowe z gosciem od ktorego kupisz bo mozesz miec drugi silnik w garazu jako eksponat!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos koło 1l/1000km

 

jezeli to rzeczywiscie jest okolo 1 litra to chyba nie jest tak zle ,poszukaj tematu o olejach na forum tam byla dyskusja na temat "konsumpcji" oleju , jezeli nie zostawiasz za soba niebieskiej zapory dymnej to chyba nie ma sie jeszcze czym martwic ,wszystko tez zalezy jak jezdzisz samochodem ,jezeli jezdzisz ostro to to moze byc normalne

BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że z rury nie wydobywa sie żaden dym...A jeżdze różnie , czasem wolno czasem cisne...czytałem na forum że spalanie 1l/1000km mieści sie w granicach normy.Chyba bede sie musiał przyzwyczaić.Dzieki wszystkim za dobre rady - przynajmnie teraz wiem ze remont jest nieopłacalny.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.