Skocz do zawartości

Bagnecik od poziomu oleju POMOCY !


Joshi

Rekomendowane odpowiedzi

Zgubiłem, ale cholera wie gdzie sie podzial bagnet od poziomu oleju. Czy ma ktos moze jakis na sprzedaz, do oddania albo wie jakiej dlugosci powinien byc precik i w ktorym miejscu min - max poziom? to wtedy sam sobie zrobie i z glowy :)
Life is simple. Make choices and don't look back... zwłaszcza z BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy ale piszę Wam, że obdzwonilem wszystkie sklepy z auto-czesciami w moich okolicach i najwczesniej bedzie bagnecik taki jak potrzebuje w przyszlym tygodniu za okolo 50PLN. A ja dzis kupilem dluzszy na szrocie za 3PLN i teraz tylko kwestia dociac go ale musze wiedziec ile cm. ma dlugosci, itd... Moja buma tyle mnie kosztuje, ze chociaz tu moge zaoszczedzic troche grosza i przeznaczyc pieniazki na cos innego... lampy tylne a'la M3 :P
Life is simple. Make choices and don't look back... zwłaszcza z BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde niemozliwe ;/ A miezyles od samego konca do samego uchwytu, ktory juz sie nie chowa w rórce? Bo ja mam dokladnie tyle ile piszesz i ledwo, ledwo mi na bagnecie kapka oleju zostaje ;/ Wiec albo nie mam oleju w silniku albo ma byc wiecej niz 51cm :P Ale dzieki, pozdro!!!
Life is simple. Make choices and don't look back... zwłaszcza z BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam IS'a z 1992 roku a wiec pojemnosc 1800cm ;/ Nie wiem co jest grane, a czy grubosc bagnetu rowniez jest wazna? Raczej nie ;/ Wpuszczam nawet lekko ponad 51cm do rurki i ledwo ledwo jest widoczny slad oleju ;/ Hmmm... mozesz dlamnie przyjacielu zmierzyc dlugosc z Twojego IS'a? Tego nowszego? Zobaczymy.
Life is simple. Make choices and don't look back... zwłaszcza z BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę Cię bardzo masz moje wymiary

 

http://img216.imageshack.us/img216/9815/pict0362qb6.th.jpghttp://img216.imageshack.us/images/thpix.gif

 

Ale nie wzoruj się na nich :!: to jest przecież inny silnik i bagnet pewnie też inny.

 

Nie wiem czy tak trudno tym co mają IS 1,8 wyjąć i zmierzyć bagnet?

Zmierzcie i podajcie wymiary które będą zamiast moich cyferek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie mam pojecia jaka ma byc dlugosc. Qrde koledzy na bank znajdzie sie ktos kto ma IS'a z okolo 1992 roku i moze zmiezyc. Trzeba sobie pomagac ;)

 

No na forum jak są posty dotyczące IS-ów to pewnie z 80% jest właśnie o M42 jakbyniebyło. Nie mam dostępu do M42 bo pomierzył bym ci gada.

Aż 1,5minuty roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a wiec zalalem olejem nieco wiecej niz do kreski MIN. Bagnet dociety na dlugosc okolo 51 tak jak koledzy podawali wymiary, auto smiga ladnie, jest jakby nieco ciszej nawet, wiec wychodzi ze jest ok.
Life is simple. Make choices and don't look back... zwłaszcza z BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a wiec zalalem olejem nieco wiecej niz do kreski MIN. Bagnet dociety na dlugosc okolo 51 tak jak koledzy podawali wymiary, auto smiga ladnie, jest jakby nieco ciszej nawet, wiec wychodzi ze jest ok.

 

Nie wiem czy wiesz ale 1 centymetr to jest ok. 1 litr także tutaj niemożna tak o sobie nalewać, bo jeśli masz np. zbyt wiele oleju to ciśnienie bardzo duże w silniku występuje i mogą się posypać np. uszczelki. Musisz się dowiedzieć jaki jest dokładny wymiar bo jak Ci się coś stanie z silnikiem potem to się będziesz ciął :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

nie czytam wszystkiego...

mam is-a M42 z 1993 roku i bagnet ma wymiary wg. zdjęcia ufo000000:

 

tam gdzie jest 30 na moim jest 28

tam gdzie jest 469 na moim jest 470

tam gdzie jest 19 na moim jest 19

tam gdzie jest 25 na moim jest 26

 

całość jaka wchodzi do silnika ma 515

 

więc są identyczne, bo to pewnie zależy jak oko patrzyło na miarkę i czym było mierzone... :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.