Skocz do zawartości

[E60/E61] Prędkość max


MISIEKGOL

Rekomendowane odpowiedzi

...Zgadza się z tym przekłamaniem +/- 5 km/h. Kiedyś sprawdziłem to w kilku osobówkach i rzeczywiście była różnica. ...

 

Raczej zawsze "+" km/h a nie "-" we wskazaniu licznika.

Już nie pamiętam gdzie, co i kiedy czytałem, ale mniej więcej takie jest założenie. Samochód nie może pokazywać mniej niż faktycznie jedzie - dlatego celowo stosuje się ten licznikowy "+"

Chyba są na to nawet jakieś normy - to znaczyłoby, że tak musi być. Choćby po to, żeby przejeżdżając obok fotoradaru nie wyszło, że jedziemy więcej niż chcemy.

 

pozdr.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma jakis wpływ ale przed zmiana softu nie poszła wiecej niz 250 km/h teraz leci do konca i gdyby nie ograniczenie to mysle ze jeszcze troche by dała rade... dodam ze autko jest z 2004r czyli fabryczne 218 kucy

 

http://img359.imageshack.us/img359/2082/47108667bm6.th.jpg

Jaki masz soft wgrany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja swoja raz probowalem i to bylo dla mnie bardzo dziwne, bo rozpedzila sie pod gore!!! do 243 dokladnie jak jest w instrukcji a potem bylo zaraz z gory i juz ani troszke dalej nie przyspieszyla, co by sklanialo do stwierdzenia ze jednak ma jakies ograniczenie (?). Niestety dluzej jej nie moglem potrzymac na pelnym gazie bo bylo ograniczenie predkosci zaraz. Kiedys czytalem w necie artykul chyba o 320d 163KM i tam napisano ze rozpedza sie do 222chyba i ani ciut wiecej bo jak to uzasadnili bodaj wtryski sa tak ustawione ze nie podadza ani grama wiecej paliwa.Co do licznika to wydaje mi sie ze mam dobry sposob na jego sprawdzenie oczywiscie przy zalozeniu ze obwod kola jest idealny a nawigacja nie klamie z zalozenia. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.