Skocz do zawartości

Zamek centralny - sterowanie - pomocy...


Prezes_

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie :)

 

oddałem auto do speca, aby zrobił mi zdalne sterowanie fabrycznym centralnym zamkiem. Niestety po robocie nie działa to poprawnie, a "magik" nie umie temu zaradzić

 

Co jest źle... po zamknięciu z pilota zamek sam się otwiera... dioda miga (czyli sterownik niby zamknął) a rygle otwarte. dopiero po ponownym zamknięciu jest ok.

 

Jakieś pomysły?

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, "sam" centralny pracował poprawnie. Dopiero po dołożeniu sterowania pilotem zaczęło działać jak powyżej... :(

 

Ostatnio ten elektryk wziął auto i podmieniał cały ten mechanizm ryglowania w drzwiach... podobno... i powiedział, że myślał, że to to się uszkodziło...ale nic to nie zmieniło...

 

nie wiem jak się do tego zabrać... a jest to nieźle wkurzające... :|

pozdrawiam

Prezes


Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW to ciekawe auto co do sterowania z pilota. Często trzeba zastosować przekażnki. Masz kiepskiego elektryka jak nie wie jak sie za to zabrać. Teraz to już może być troszke za póżno bo jak sie coś żle zrobi to praktycznie odrazu leci moduł komfortu. Jest bardzo wrażliwy na ingerencje złych fachowców. Napisz dokłednie który masz rok auta bo w E34 zależnie od rocznika były dwa rodzaje sterowania centralnym zamkiem plusem lub minusem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód biało czarny i biało zielony w twoim roczniku to otwieranie i zamykanie sterowane masą. Była też zmiana na starownie plusem. W celu pewności do ręki weż próbówkę na 12V. Krokodylka załóż na masę a próbówką (igłą próbówki) wbij się raz w jeden kabel raz w drugi. Auto powinno sie zamykać i otwierać. Jeśli nie zareaguje to powrórz operację z tym że krokodylka załóż na stały plus 12V. Bedziesz wówczas wiedział czym jest sterowany. Pod tylną kanapą masz moduł komfortu zielona puszka w modelach nowszych gdzie sterowanie odbywa sie masą w modelach starszych jest puszka czarna. ZAWSZE SPRAWDZAMY PRUBÓWKĄ!!! Podczas próby zamki drzwiowe powinny być w pozycji zamkniętej. Czyli krańcówki na ryglach słupkowych należy wcisnąć. Przewodów należy szukać w wiązce wychodzącej z drzwi kierowcy w okolicy lewej strony słupka nad nogami kierowcy, lub pod tylną kanapą tuż przy module komfortu. Znajdzie się tam też przewody krańcówek oświetlenia wnętrza oddzielnie na drzwi przednie z podziałem lewa prawa i oddzielnie na dzwi tylne bez podziału na strony. Są to przewody brązowe z białymi paskami. W BMW często następowały zmiany kolorystyczne okablowania odpowiedzialnego za centralny zamek dlatego podane przezemnie kolory NIE MUSZĄ SIE POKRYWAC!

 

Proponowal bym jeszcze raz wszystko podlaczc na nowo. Jesli bylo dobrze samym kluczkiem to musi tez dzialac na pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie tak jest. Zamykam drzwi "na dwa razy". To nic innego jak umierajacy siłownik - u mnie to ten od strony pasażera z przodu. Musze sie w koncu za to wziąść.

poszukaj lepiej czy nie masz gdzieś zwarcia i czy nie masz przepalonego jakiegoś bezpiecznika, bo to jest częsty powód awaryjnego zamykania na dwa razy. W razie czego gdybyś jednak potrzebował to posiadam sprawny moduł główny (sterownik)

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.