Skocz do zawartości

E39 sedan, ogrzewanie tylnej szyby, sedan.


limited

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby.

Czy wie ktoś gdzie znajduje się przekaźnik sterujący, lub gdzie szukać usterki?

Zdemontowałem kanapę ale tam nie ma żadnych przekaźników - znalazłem w opisie E34 że tam są , myślałem że w E39 też.

Bezpiecznik jest dobry, kontrolka na konsoli świeci po włączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podlacz zarowke rownolegle z szyba, bedziesz widzial co i jak.

 

No fajnie tylko gdzie dokładnie? Nie wiem jak się dostać do kabli które idą do szyby.

 

nie wiadomo o jakie auto pytasz, domyslam sie z wypowiedzi ze o e39, ale co dalej ... sedan 530 d ? tak?

 

W opisie "moje bmw" jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij lewy słupek tylny tzn jego osłonę. Pod nią masz wzmacniacz antenowy i to przez niego idzie zasilanie do ogrzewania tylnej szyny. Sprawdz czy zasilanie do niego dochodzi i czy wychodzi na szybę jeśli tak to może być prztarta ścieżka tyż przy styku, jeśli zasilania wogóle nie ma na wyjściu to trzeba szykać w instalacji auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij lewy słupek tylny tzn jego osłonę. Pod nią maszęwzmacniacz antenowy i to przez niego idzie zasilanie do ogrzewania tylnej szyny. Sprawdz czy zasilanie do niego dochodzi i czy wychodzi na szybę jeśli tak to może być prztarta ścieżka tyż przy styku, jeśli zasilania wogóle nie ma na wyjściu to trzeba szykać w instalacji auta.

 

Zabrałem się za to ale ni chiny nie umiem tej osłony zdjąć, chyba że połamię :?

Piszesz że tam jest zasilacz anten..hmmm gdyby prąd nie dochodził to radio by chyba źle grało ?

A może to ogrzewanie działa jak "uzna" że jest szyba zamarznięta? W instrukcji pisze że samo się wyłącza , może więc jakoś sprawdza albo oszronienie albo temp. zewnętrzną i dlatego nie zadziałało jak szyba była tylko pokryta z zewnątrz mgiełką? Klima też mi się sama załącza w zależności jaka temp. na zewnątrz....tak tylko kombinuję.... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klimę to zgadza sie przy temperaturze około 6 stopni klimy już nie włączysz ale jesłi chodzi o podgrzewanie szyby to zawsze sie włącza. Nie ważne czy zimno czy ciepło. Owszem z wyłączeniem sama się wyłącza zeby kierowca nie musiał o tym pamiętać. Boczek słupka (osłona) jest na zatrzaskach. Poprostu pociągnij za nia z wyczuciem i zejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dokopałem się w końcu do tego modułu anteny, faktycznie przez niego przechodzą kabelki do szyby. Napięcia brak. Nad aku w bagażniku jest bezpiecznik od ogrzewania tylnej szyby i tam jest +12V, w schowku też jest bezpiecznik. Musi być gdzieś przekaźnik, tylko gdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wytargałem też prawą osłonę słupka i tam jest taki sam moduł jak po lewej, z tym że tam do szyby idę czarne kable a z lewej brązowe. Brązowe chyba to masa tak? Więc zasilania trzeba szukać po prawej chyba....

Gdzie może być ten zakichany przekaźnik? Szukałem też w skrzynce ECU ale tam jest tylko przekaźnik od wycieraczek.

Kumpel co się trochę zna na elektryce mówi że musi być ponieważ konsola ma mikro styki i tam na pewno nie płynie prąd bezpośrednio na szybę. Ale gdzie on jest to nie wie - robi w oplu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brązowe to jak stwierdziłeś masa. Nigdy nie szukałem przekażnika w E39 ale z tego co się orientuję to ogrzewanie idzie przez LCM w związku z czym oddzielnego przekażnika nie ma. Mogę sie mylić. Kiedyś też drążyłem troszke temat bo w mojej E39 pokazało błąd podczas diagnostyki. Jak dobrze pamiętam brzmiało to: "przekażnik ogrzewania szyby zwarty do masy" Olałem szczerze to mówiąc ponieważ błąd pokazało ale w aucie wszysko działa jak lala łącznie z ogrzewabiem tylnej szyby. Nic tylko poszukiwanie po kablu do kąd idzie i jak jest sterowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brązowe to jak stwierdziłeś masa. Nigdy nie szukałem przekażnika w E39 ale z tego co się orientuję to ogrzewanie idzie przez LCM w związku z czym oddzielnego przekażnika nie ma. Mogę sie mylić. Kiedyś też drążyłem troszke temat bo w mojej E39 pokazało błąd podczas diagnostyki. Jak dobrze pamiętam brzmiało to: "przekażnik ogrzewania szyby zwarty do masy" Olałem szczerze to mówiąc ponieważ błąd pokazało ale w aucie wszysko działa jak lala łącznie z ogrzewabiem tylnej szyby. Nic tylko poszukiwanie po kablu do kąd idzie i jak jest sterowany.

 

Błąd powiadasz? Niedawno bylem na kompie kasować automata, przy okazji przeleciał co tam było i był tylko błąd świecy żarowej. A w ogóle to ja mam chyba instalkę robioną przez jakiegoś magika, jak otwarłem puszkę od ECU to widok powalił mnie na kolana...może się mylę ale wątpię aby fabryka taki motek zrobiła. Pieprzyć ogrzewanie szyby. Jak zrobię to pewnie coś innego wyskoczy - walić to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozkopałem pół auta i nie znalazłem przyczyny, olałem to w końcu sikiem prostym.

Wczoraj jadę sobie w nocy, temp. na zewnątrz 9 st. - zaparowała mi tylna szybka bo opite towarzystwo jakieś takie parujące było, kliknąłem we włącznik i ? ....grzeje.

Wygląda na to że jednak działanie zależy od temperatury a może jeszcze od czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam ten sam problem w moim sedanie, mam zdjęte słupki, do modułu w słupku dochodzi czarna wtyczka z czarnym przewodem, w której przy włączonym silniku, po włączeniu przycisku ogrzewania tylnej szyby pojawia się prąd/po wyłączeniu znika. Jednak już napięcie nie wychodzi z owego modułu dalej na szybę. Wymienić ten moduł na jakąś inną używkę czy jak??

 

Zaobserwowałem również, że przy włączonym silniku i przy włączonym radiu, po naciśnięciu przycisku ogrzewania tylnej szyby, radio zaczyna gubić fale całkowicie lub dużo, dużo słabiej odbierać, tak że nie da się go słuchać. Czy to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informację o przekaźniku K13 znalazłem w sieci, jednak ciężko znaleźć, który to konkretnie. Ja mam nad bezpiecznikami z tyłu tylko dwa przekaźniki i zdiagnozowałem, że jest to ten po lewej patrząc na bezpieczniki i przekaźniki, "pstryka" podczas włączania/wyłączani ogrzewania tylnej szyby, więc działa (były również próby z innymi przekaźnikami). Bezpieczniki sprawdzone, zarówno ten w schowku jak i ten 40 amperowy w bagażniku. Moduły wymienione. Ogrzewanie nie działa. Paski wyglądają na całe i sprawne, dolna sekcja ogrzewania sprawdzana miernikiem na "piknięcie" przewodzi prąd, górna sekcja połączona dodatkowo na środku dwoma paskami idącymi aż do góry szyby ponad sekcje (tak jak by miała szybciej się ogrzać obszar, na przeciwko lusterka wewnętrznego), prądu nie przewodzi. Napięcie do modułu dociera i wychodzi z niego na obie sekcje, natomiast nie ma odpływu prądu z drugiego modułu. W momencie, kiedy drugiemu modułowi, który odpowiada za masę, odepniemy przewód masy, napięcie dociera w dolnej sekcji ogrzewania z jednej strony szyby na drugą. W górnej sekcji brak napięcia mimo, że z jednej strony ono dociera.

 

Jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Sorka za tą archeologię ale wczytując sie w post ktoś napisał że za ogrzewanie tylnej szyby odpowiedzialny jest moduł LCM. Czy tak jest. Bo to chyba jest moduł od świateł od strony pasażera z prawej strony pod osłoną. Wiem bo mam padnięty i świeci mi się prawe długie światło ciągle. No ale wracając to za tylną szybę jest ten moduł odpowiedzialny czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.