Skocz do zawartości

520i nie pali na wszystkie cylindry


djmike

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moja 520i.. silnik oczywiscie 2L 24v vanos z gazem sekwencyjnym BRC. Objawy sa takie ze z rana jak wchodze do samochodu pali bez problemu, po przejechaniu 300-500m zaczyna przerywac i nie chodzi na wszystkie gary (czasami nawet zgasnie jak podjezdzam do skrzyzowania) Problem znika calkowicie jak silnik jest nagrzany!! Wymienilem swiece, i wszystkie cewki a problem dalej pozostal juz nie wiem za co mam sie brac:(( dodam tylko ze przy jezdzie na LPG mam mala dziure w gazie na samym poczatku, gaz tez niby wyregulowany, filtry wymienione a dziura w gazie przy ruszaniu zostala.. Prosze o porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to nie wina czujnika polozenia walka.. mialem ten czujnik uszkodzony w e36 i tam objawem bylo bardzo ciezkie odpalanie az w koncu wogole nie odpalil. Czy jest w e39 cos typu automatyczne ssanie?? wydaje mi sie ze problem tkwi wlasnie w tym poniewaz jak silnik sie rozgrzeje chodzi normalnie :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wcześniej miałem podobnie też mam gaz (sekwencyjny wtrysk e34), i zawsze z rana jak był zimny silnik na benzynie wszystko było ok., ale jak po 500 metrach przełączył na gaz to właśnie tak się robiło, gdy się zatrzymałem i otworzyłem maskę zobaczyłem, że pół instalacji (pierwsze 3 cylindry, czyli przewody gumowe, co idą do kolektora ssącego) mam zamarznięte (był na nich szron) stwierdziłem, że są słabo dokręcone (dokręciłem, więc wszystkie opaski, jakie były od gazu) i teraz jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za podpowiedz jednak u mnie jest tak ze nawet na benzynie nie pali na wszystkie cylindry( przypomne ze obiaw ten jest tylko z rana jak silnik jest zimny, po przejechaniu ok 500m) jak silnik jest rozgrzany chodzi normalnie.. czy nikt nie mial podobnych obiawow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za podpowiedz jednak u mnie jest tak ze nawet na benzynie nie pali na wszystkie cylindry( przypomne ze obiaw ten jest tylko z rana jak silnik jest zimny, po przejechaniu ok 500m) jak silnik jest rozgrzany chodzi normalnie.. czy nikt nie mial podobnych obiawow

 

może kable zapłonowe maja przebicie , z rana sa wilgotne i iskra skacze wszędzie tylko nie tam gdzie powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarek v6 z tego co ogladalem listwe przy wymianie cewek to w e39 2.0 24v vanos nie ma kabli zaplonowych, tam kable zaplonowe wygladaja poprostu jak zwykle przewody przektoju ok 1,5-2mm i do kazdej cewki ida 3 takie przewody..moge sie mylic ale raczej nie ma tam zwyklych przewodow jak w kazdym innym samochodzie.. wracajac do kolegi SURK czy miales moze jakies objawy falowania obrotow czy cos w tym stylu? bo z tego co wiem to silniczek krokowy jest od wolnych obrotow u mnie obroty sa ok tylko przerywa, tak jakby nie bylo iskry czy cos w tym stylu:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problemy z odpalaniem zimnego silnika, oczywiście towarzyszyło temu falowanie obrotów. Pomogła wymiana krokowego na inny oraz dokładne wyczyszczenie przepustnicy i dolotu (pełno czarnego nalotu). W tej chwili trzyma obroty idealnie, zero falowania, odpala bezproblemowo zarówno na zimnym i na ciepłym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

sprawdź wskazania z czujnika temperatury. I to przy różnych temperaturach bo może jego przebieg nie jest ciągły?

Dodam , że jest to mało prawdopodobne ale nie jest trudne do sprawdzenia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.