Skocz do zawartości

stary temat.... jaki interface do samodzielnej diagn?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Ponownie zabieram się za kupno interfejsu i samodzielną diagnostykę.

Silnik chodzi jak ostatnia ofiara.... tak brzydko chodzącego silnika nie ma chyba nikt w PL! Faluje, ciężko odpala, czasami zgaśnie, ma dziure od 2 tys do 3.... No i coś sie nieregularnie przestawia - przedwczoraj miałem niewiarygodne przyśpieszenie i w dodatku silnik chodził przy tym nadzwyczaj cicho, wydechu prawie nie było słychać - spalanie wydaje sie w normie. Potem zgasiłem i po ponownym odpaleniu znowu auto jest mułem....

 

Jaki interfejs polecacie? Miałem kiedys VIAKEN na 1 com, oddałem go po tygodniu - ciągle zgłaszał w carsoft "MODULE DOESN'T RESPOND". Mimo to skasował mi inspekcje, czyli podłączenie było sprawne.

Dzisiaj rozmawiałem z człowiekiem w swoim mieście który miał do czynienia z paroma interf., zaproponował EUROSCAN na 2x com. Do tego nie użyje juz laptopa tylko złoże jakiś Pentium 2/3 stacjonarny..

 

EDIT: wczoraj doczytałem coś nowego w archwiwalnych postach... ponoć zamieniając kabelek w pinach 14-17-20 można odczytywać różne moduły - ja tamten interfejs testowałem używając tylko jednego polecanego przez viaken ustawienia kabelków, może tu był błąd?

 

Maszyna to E36 320i 1991 SEDAN.

Edytowane przez prl

Opublikowano
  • Autor

Jak narazie zakupiłem podróbkę zwykłego interfejsu viakena na linie kkl.

Sprzedaje to na allegro gosc z Katowic, przyjdzie za pare dni to sie okaze :)

 

Poza tym dzisiaj wieczor patrze a tu mi przynajmniej 4 z 6 cewek przebija.

 

 

Czy u Was widac cokolwiek w okolicach cewek w nocy? Ktos kiedys pisal ze ponoc cewki sie tlą wewnątrz, u mnie to raczej z dołu (od świecy) się tli.

Opublikowano
  • Autor
poszukaj mojego tematu... Carsoft nie straszny :P

 

Tak tak, czytałem :) Większość z forum już mam przeczytane.

Szkoda tylko że przeważnie dyskusja szybko przechodzi na bok, i zaraz mądrale mądrzą się nad GT1 czy INPA.... a ludzie pytają o TANI I PROSTY interfejs, czy to takie trudne zrozumiec? :/

Opublikowano

Cześć prl

Zamiana pinów 14, 17 i 20 niewiele daje w tym starym Viakenie, Euroscan na dwa porty Com też nic, na BMW Scan działają może ze 3 moduły diagnostyczne i to najmniej potrzebne ( klima, central zamek, alarm).

Napisz jakie wyniki na tym interfejsie co kupiłeś, może w końcu błędy dde, ecu da sie odczytać / kasować Carsoftem lub innym programem.

Opublikowano
  • Autor

Wymienilem fajki na nowe BOSCH. Co ciekawe nowe z polki fajki maja rozna opornosc, od 1.8 do 2.05 !

Poprzedni rozklad opornosci wygladal nastepujaco:

 

LICZAC OD PRZODU AUTA:

CEWKA 1 CEWKA 1,2 Ohm FAJKA 1,8 kOhm

CEWKA 2 CEWKA 1,2 Ohm FAJKA 1,5 kOhm

CEWKA 3 CEWKA 1,2 Ohm FAJKA 1,58 kOhm

CEWKA 4 CEWKA 1,2 Ohm FAJKA 1,8 kOhm

CEWKA 5 CEWKA 1,2 Ohm FAJKA 1,6 kOhm

CEWKA 6 CEWKA 1,2 Ohm FAJKA 1,5 kOhm

CEWKI BREMI Z RÓŻNYCH LAT (od 1992 do 1996), fajki raczej nie popękane, stan oceniam na DOBRY.

Efekt: szarpanie podczas jazdy, zalewanie sie itepe

Po wymianie: silnik lepiej sie wkreca (reaguje na pedal gazu), lekko drży, nie ma zalewania.

 

Interfejs: podłaczylem go do laptopa na 1COM, testowalem na:

CARSOFT 6.5 szuka szuka i module not respond

CARSOFT 6.1 błąd z połączeniem

CARSOFT 5.8 błąd z połaczeniem

BMW SCANNER 1.0b błąd z połączeniem.

 

Ma ktoś może BMW SCANNER wersje 4 ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.