Skocz do zawartości

cisnienie na cylindrach ?


barex81

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

mam pytanko ,posiadam od niedawna bmw 728 e38 310000 tys zamierzal wlozyc sekwencje,autko jest naprawde zadbane wszystko super chodzi,ostatnio kumpel mechanik mierzył mi cisnienie na cylindrach nie pamiętam teraz jakie bylo ale nakazdym cylindrze było pomiedzy 4.5 -6.5 atmosfery. silnik chodzi elegancko czy warto inwestowac w gaz ,nie jest to zaniskie cisnienie?

prosze o podpowiedzi bo nie wiem czy sprzedac auto czy zalozyc gaz :)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Przy takim ciśnieniu motor nie ma prawa pracować.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co ,przy tak niskim cisnieniu silnik powinien jakos inaczej chodzic?Dla mnie ten silnik chodzi super,a koles ktory mierzył mi cisnienie ,powiedzial ze mimo tego ze jest niski to jest BMW i bedzie dobrze chodził nawet przy tak niskim cisnieniu?nie wiem co robic teraz,bo chciałem załozyc gaz.Czyli jeszcze raz przy takim cisnieniu silnik nie ma prawa dobrze pracowac?dzieki z gory za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czyli jesli nie masz przynajmniej 10 atmosfer to sie nadaje na przetop

 

jedz na inny warsztat zmierzyć kompresje bo to jest nie możliwe ze wszystkie 6 garów ma równiutko po 6 atmosfer

Edytowane przez misio_987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu z taką ciekawostką.

U mnie E32 735 miałem ciśnienie na 4 cylindrach w granicach 2 b na jednym 6 i na jednym 10 i mimo tego auto śmigało, co prawda miałem problemy z uruchomieniem zimnego silnika ale po nagrzaniu jakoś tam pracował fakt że strzasznie kulał ale pracował.

W takiej sytuacji radzę każdemu zacząć od sprawdzenia luzów zaworowych. U mnie to pomogło teraz trzyma na każdym powyżej 10 i pracuje równo i cicho jak elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat ale ktoś z Was orientuje się gdzie można kupić końcówkę taką by zamontować manometr w miejsce świecy?

Albo dobry manometr?

 

I ile kosztują takie "zabawki" bo pomiar ciśnienia w warsztacie to droga rzecz a przecież to dość prosta sprawa.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są samoregulatory więc podpiąłem się do tematu jako ciekawostka. Ogólnie chodziło mi o to że praktycznie przy otwartych cały czas zaworach wydechowych i braku cisnienia na wszystkich prawie cylindrach silnik BMW śmigał :cool2:

I to jest git w tych autach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat ale ktoś z Was orientuje się gdzie można kupić końcówkę taką by zamontować manometr w miejsce świecy?

Albo dobry manometr?

 

I ile kosztują takie "zabawki" bo pomiar ciśnienia w warsztacie to droga rzecz a przecież to dość prosta sprawa.

 

końcówkę ci dorobi każdy tokarz,tylko pamiętaj ze manometr musi być z zaworkiem

 

a porządny zestaw do mierzenia ciśnienia kosztuje koło 1000zl

a jak dobrze poszukasz to kupisz za 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.