Skocz do zawartości

Prędkość - co oszukuje


Remol

Rekomendowane odpowiedzi

Jechalem do Stargardu Szczecińskiego - wjazd od Szczecina, pod jednym ze świateł jest taki niby prędkościomierz. Ten uliczny pokazywal 54 a jechalem wedlog wskazan ponad 60 moze do 70 i teraz pytanie co oszukuje. Czy mam szukać u siebie czy to moze to uliczne ustrojstwo ?

No i jeszcze jedno - zalozylem duzy komputer i ciekawy jestem z jaka predkoscia odswierza sie wskazanie predkosci bo wydaje mi sie ze troche za wolno i jak by nieznacznie zanizalo o jakies 1,5 km/h. Czy musze duzy komputer jakos uaktualnic ? pochodzi CHYBA z e34. O uaktualnianiu paliwa czytalem - nie ma innego wyjscia jak nalac do pelna ?

REMOL

______

o/_______\o

(Oo=00=oO)

[] =****= []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację: prędkościomierz nad drogą pokazał mi 55km/h i aż spojrzałem z zaciekawieniem na licznik bo od razu wydało mi się to niemożliwe. Licznik wskazywał blisko 70km/h. Ale dojeżdżając do skrzyżowania z prędkościomierzem zbliżałem się do auta jadącego przede mną (tamten jechał trochę wolniej)i byc może odległość była już za mała aby odczytać moją prędkość.

Ciekawe, w który punkt (jak daleko od wyświetlacza) celuje prędkościomierz :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest prosta. Jak zobaczysz panów Policjantów z radarem w mieście, wciśnij pedał gazu i utrzymuj równo powiedzmy 120km/h. Po zatrzymaniu pan Policjant powie Ci dokładnie, ile jechałeś :mrgreen:

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sprawdzaj, ja juz tak zrobilem, na szczescie udalo mi sie udadac panow w niebieskich mundurkach, i mandatu nie dotalem.

 

Standardowo licznik, predkosciomierz oszukuje o ok 5 do 8 procent.

 

Zasadniczo wskazania twojego predkosciomierza beda bardziej real.

 

Jak masz chwile mozesz sobie jeszcze pojezdzic w okolicach tego radarku, jak bedziesz sam na drodze zobaczysz ze zacznie pokazywac zblizona wartosc do tej ktora jedziesz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to dzwine ale znajomi robili doświadczenia z tymi predkościami, w porównaniu z GPS em ktory mierzy prędkość z dokładnościa do 0,1m/s czyli 0,36 km/h i także wychodziło że licznik samochodowy zawyża, dlaczego nie wiem, teoria mówi ze dla bezpieczeństwa, ale nie rozumiem tego. Podobnie jak GPS pokazują włąśnie te pomiary na drogach, warunek musisz jechać dość równo i nikt za tobą czy za tobą bo niewiadomo skąd bierze odczyt.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno - zalozylem duzy komputer i ciekawy jestem z jaka predkoscia odswierza sie wskazanie predkosci bo wydaje mi sie ze troche za wolno i jak by nieznacznie zanizalo o jakies 1,5 km/h. Czy musze duzy komputer jakos uaktualnic ? pochodzi CHYBA z e34. O uaktualnianiu paliwa czytalem - nie ma innego wyjscia jak nalac do pelna ?

 

Komputer pokładowy pokazuje prędkość średnią. (Przycisk Geschwindigkeit GESCHW). Cały czas ją uśrednia. Jeśli chcesz, by pokazywał Ci predkość w danej chwili - musisz stale wciskać przycisk Set/Reset (S/R).

 

Jeśli chodzi o funkcję REICHW - to raczej nic tu się nie da zrobić, nie można tego resetować przyciskiem S/R

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jeśli chcesz, by pokazywał Ci predkość w danej chwili - musisz stale wciskać przycisk Set/Reset (S/R).

Lub uruchomić sobie "ukryty" test OBC, który pokazuje aktualną prędkość elektronicznie.

Wczoraj wracając ze zlotu odpaliłem sobie i licznik zawyżał mi o jakieś 5 km\h w stosunku do OBC. Trochę się to wahało (+/- 2) w zależności od prędkości, ale zobaczyć dokładnie na liczniku ile się jedzie to też sztuka.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem ze w OBC mozna podac poprawke na predkosc i spalanie. Niedlugo sprobuje to zrobic. Na predkosc jest wzor na wyliczenie poprawki tylko trzeba jechac 100 km/h na odcinku ok 2 km bez zmieniania predkosci a potem wartosci podstawic do wzoru i wychodzi wartosc poprawki. Na spalanie to najlepiej zjezdzic caly bak i z przejechanych km i zuzycia wyliczyc srednie i podstawic do wzoru na popraweczke. Potem ta popraweczke do wzoru i ma hulac

Jak zrobie to powiem czy zadzialalo :norty:

REMOL

______

o/_______\o

(Oo=00=oO)

[] =****= []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem do Stargardu Szczecińskiego - wjazd od Szczecina, pod jednym ze świateł jest taki niby prędkościomierz. Ten uliczny pokazywal 54 a jechalem wedlog wskazan ponad 60 moze do 70 i teraz pytanie co oszukuje. Czy mam szukać u siebie czy to moze to uliczne ustrojstwo ?

No i jeszcze jedno - zalozylem duzy komputer i ciekawy jestem z jaka predkoscia odswierza sie wskazanie predkosci bo wydaje mi sie ze troche za wolno i jak by nieznacznie zanizalo o jakies 1,5 km/h. Czy musze duzy komputer jakos uaktualnic ? pochodzi CHYBA z e34. O uaktualnianiu paliwa czytalem - nie ma innego wyjscia jak nalac do pelna ?

 

Wzoraj mijalem takie ustrojstwa i robiłem porównania z których wynika, że licznik zawyża mi o jakieś +/- 6km.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkościomierze we wszystkich samochodach zawyżają kilka %.

Przy prędkościach rzędu 60-100km/h mają odchyłkę ok. 2-6km/h (czasami 8km/h), oczywiście zakładając, że opony mają średnicę zbliżoną do oryginałów. Radary mają swoje odchyłki i błedy pomiaru, co razem może dać spokojnie ok. 10 km/h

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.