Skocz do zawartości

piszczące sprzęgło


j0hnny2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzis zaczelo mi piszczec sprzeglo. Juz wczesniej wydawalo 'dziwne' dzwieki, przy wcisnieciu, ale od niedawna, i slyszalem, ze mozna z tym dlugo pojezdzic jeszcze, a tu sie mu pogorszylo...

Co mozna z tym zrobic? Przeszukalem forum i znalazlem, zeby gdzies popsikac czyms, jedno pytanie to czym (wd40?) a drugie to gdzie popsikac.

Musze doraznie cos zrobic, bo w poniedzialek wyjazd, a jak dalej bedzie mnie przesladowac pech to w efekcie nigdzie nie pojade ...

Nawet jakbym chcial zrobic nowe, co pewnie trzeba i tak bedzie zrobic, to juz nie zdaze z czasem, bo kurier moglby byc na piatek, a w sobote tego nigdzie nie zrobie... pomocy :)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie denerwowalo piszczenie sprzeegla. psikalem wd40 i nic, pewnego dnia dogrzebalem sie pod sama kierownice do tego "silownika" od sprzegla i wysmarowalem go wszedzie gdzie sie da smarem. efekt slyszalny po kilku dniach, pewnie smar dopiero wszedzie sie powciskal. pozdr

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też piszczy. Podobno jeśli dźwięk dochodzi jakby z kabiny, to wystarczy przesmarować, tak jak zrobił to Wwwrona (i ja ;) )...

Gdy dźwięk idzie tak jakby spod samochodu trzeba dość dużo rozebrać i dobrać się do samego sprzęgła. Dość droga to impreza a piszczeć moze nawet kilka lat i nic się nie dzieje - więc dałem sobie spokój.

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a nie zastanawialiscie sie czy to nie łożysko oporoe ?? hmm

 

u mnie taki przypadek miał miejsce, gdy wciskałem sprzęgło to odchodziły dziwne dzwięki... pojezdziłem troche z Tym i potem musiałem wymieniać całą tarcze docisk i łożysko ;/ ;(

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej ceramizerem :D

 

Zalalbym, tylko potrzebowalbym takich ilosci, ktore przekroczylyby cene nowego sprzegla...

 

koledzy a nie zastanawialiscie sie czy to nie łożysko oporoe ?? hmm

 

To jest wlasnie lozysko oporowe czy wyciskowe jak kto woli, i to na 99%.

Tylko wlasnie samego tego sie nie oplaca robic, bo trzeba wyciagac skrzynie i potem jak za jakis czas padnie cos jeszcze to plac za robote po raz 2...

U mnie dzwiek nie dochodzi z kabiny, niestety.

 

http://img375.imageshack.us/img375/428/46244982bu8.png

 

Te lozysko oporowe to element '4' ?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 4 to Łozysko Oporowe, za 80 zł pewnie kupisz :) Polemizowałbym czy nalezy wymieniać odrazu całość, nie dowiesz się tego niestety póki nie wyjmiesz i nie obejrzysz jak wyglądają pozostałe części :) A skoro robi to mechanik... to jak zwykle powie...TAAA Bierz Pan Całe :)
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom ja własnie zwlekałem z wymianą i miałem dodatkowe koszty...

jak szumi ożysko to trzeba wymieniac odrazy boo pozniej to juz bankowo do wymiany docisk i tarcza poniewważ gdy łożysko jest walnięte to te tzw"słoneczko" nagrzewa się i traci swoj kształt, nie wiem czy juz nie bedziesz miał do wymiany docisku, jezeli mowisz ze piszczy Ci to od dawna...

a po 2 jezeli wyjezdzssz gdzies w trase to nie zwlekaj z wymiana, bo łozysko(odpukać) zablokuje sie i nie bedziesz mogł wysprzeglać

 

PS. tak to nr 4 :)

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sluchajcie, czy sprzeglo ma cos wspolnego z klimatyzacja?

Chodzi mi o to czy jest jakakolwiek zaleznosc miedzy jednym a drugim.

Bo przegladalem i sa rozne wersje, dla klimy i bez klimy.

Czy sama obecnosc klimy moze sprawiac ze musi byc inne sprzeglo jak to jest? Czy po prostu w modelach z klima zastosowali inne sprzeglo?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic na ten temat mi nie wiadomo: ja mam klime i jak kupowałem to nikt sie nie pytał czy mam czy nie ?? :| heh moze złe zamontowałem ?? :duh:

 

wiem tylko ze jest różnica miedzy tarczą i dociskiem od 24v i 12v

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo zauwazylem, ze np do m50 sa dwie wersje, dla bez klimy i dla wersji z i zwatpilem, czy to ejst jakas zaleznosc miedzy klimatyzacja i sprzeglem.

 

Zestaw sprzęgła Sachs 3000 304 001 594,00zł Zestaw sprzęgła dla silnka M50 BEZ KLIMATYZACJI (tarcza, docisk i łożysko) BMW OE 21211223240

 

i

 

Zestaw sprzęgła Sachs 3000 133 002 489,00zł Zestaw sprzęgła dla silnka M50 Z KLIMATYZACĄ (tarcza, docisk i łożysko) BMW OE 21211223545

 

http://www.czescidobmw.pl/index.php?cPath=37_234_236_1889_2589

 

:o

 

 

Znalazlem jeszcze samo lozysko

http://allegro.pl/item406966502_lozysko_oporowe_bmw_e30_e36_e46_e34_e39_e32_e38.html

 

i chyba sproboje wymienic same te lozysko, nie wiecie orientacyjnie ile moga chciec za robote?

Czy te lozyska znajde tez innych firm? (szukalem ale nic nie znalazlem innego, a ta nazwe 1 raz widze...)

 

A tak poza tym sprzeglo to chyba jedna z niewielu rzeczy, w ktorej nie znalazlem 'zamiennikow'.

Jedynie oprocz luka i sachsa to behr. Czyzby nikt nie wpadl, ze na tym tez mozna zarobic? :shock:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie podlacze do tematu...ja mam cos takiego,ze wlasnie skrzypi mi jak wciskam i odpuszczam pedal sprzegla-dzwiek slychac tak jakby z zewnatrz,ale moge sie mylic...autko kupilem rok temu,do roku tez tak jezdze i nic sie nie dzieje..ale moze da sie to przesmarowac czy cos...ktos podpowie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie podlacze do tematu...ja mam cos takiego,ze wlasnie skrzypi mi jak wciskam i odpuszczam pedal sprzegla-dzwiek slychac tak jakby z zewnatrz,ale moge sie mylic...autko kupilem rok temu,do roku tez tak jezdze i nic sie nie dzieje..ale moze da sie to przesmarowac czy cos...ktos podpowie??

 

My właśnie cały czas o tym samym ;)

A co do cen podanych przez j0hnny2007 - zadzwoń do ASO, z tego co pamiętam to oryginał był w bardzo podobnych cenach, jeśli okaże się że jest tylko kilkadziesiąt złotych różnicy, to chyba lepiej mieć oryginał. Pamiętaj, że w każdym ASO można się "wykłócać" o jakieś zniżki ;)

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem ,ze o tym samym,ale czy wystarczy w moim przypadku tylko przesmarowac??:)czy szykuje mi sie rozbieranie bumki??

 

Żeby przesmarować, trzeba rozebrać :( (dlatego ta dyskusja :( )

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarowanie to jest na chwile... jak skrzypi to lepiej wmieniać sprzęgło póki Ci się tarcza nie zniszczyła... bo jak juz przegrzejesz ją to bankowo cały zestaw bedziesz miał do wymiany, a takto moze sie tylko na łożysku obędzie :)

 

PS. j0hnny2007 ode mnie za wymiane (znajomy mechanik) wziął bodajże 200zł

nie pamiętam dokładnie ale cos koło tego

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zdecydowalem, ze zamawiam kompletne, tylko musze to zrobic dzis, zeby bylo na jutro kurierem, w poniedzialek robota, a we wtorek jade na wakacje :D

Nie ma co sie stresowac po drodze...

 

tylko ktore musze wziac, (chce sachsa) chodzi mi o nr seryjny.

 

Zestaw sprzęgła Sachs 3000 133 002 489,00zł Zestaw sprzęgła dla silnka M50 Z KLIMATYZACĄ (tarcza, docisk i łożysko) BMW OE 21211223545

 

 

Juz zamowione, jutro bedzie, w poniedzialek montaz :D

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smarowanie to jest na chwile... jak skrzypi to lepiej wmieniać sprzęgło póki Ci się tarcza nie zniszczyła... bo jak juz przegrzejesz ją to bankowo cały zestaw bedziesz miał do wymiany, a takto moze sie tylko na łożysku obędzie :)

 

PS. j0hnny2007 ode mnie za wymiane (znajomy mechanik) wziął bodajże 200zł

nie pamiętam dokładnie ale cos koło tego

 

Kolega ma racje. Ja przeczekalem troszke za dlugo , i poszedl caly docisk. Kupilem nowe za 650zl + wymiana 120 po znajomemu.

Oczywiscie kupuj tylko i wylacznie caly zestaw , chyba ze chcesz znowu placic za wymiane innej czesci.

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega ma racje. Ja przeczekalem troszke za dlugo , i poszedl caly docisk. Kupilem nowe za 650zl + wymiana 120 po znajomemu.

Oczywiscie kupuj tylko i wylacznie caly zestaw , chyba ze chcesz znowu placic za wymiane innej czesci.

 

Zaraz, zaraz... jak rozumiem u Ciebie popiskiwało sprzęgło przy wciskaniu pedała? Czy może cały czas (podczas obrotów silnika)?

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega ma racje. Ja przeczekalem troszke za dlugo , i poszedl caly docisk. Kupilem nowe za 650zl + wymiana 120 po znajomemu.

Oczywiscie kupuj tylko i wylacznie caly zestaw , chyba ze chcesz znowu placic za wymiane innej czesci.

 

Zaraz, zaraz... jak rozumiem u Ciebie popiskiwało sprzęgło przy wciskaniu pedała? Czy może cały czas (podczas obrotów silnika)?

 

Zaraz po odpaleniu lozysko piszczalo , naciskajac lekko sprzeglo przestawalo piszczec. I tak w kolko.

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo zrobione.

Wczesniej mialem LUK'a. Do nitow na tarczy zostaly jakies 2mm, a z lozyska powylatywaly kulki...

Ruszenie ze sprzegla, bylo mozliwe jedynie po praktycznie puszczonym pedale do konca, tylko na samym koncu zaczynal sie toczyc.

Teraz jest SACHS, i musze sie nauczyc na nowo jezdzic, bo mi gasnie i szarpie :) Przyzwyczajenia...

Teraz wystarczy lekko musnac i puscic sprzeglo i jest ZRYW.

Totalna roznica, nie wiem czy uda mi sie przestawic, po rocznej jezdzie na tamtym, czesto sie zapominam i mi gasnie... :duh:

A tak pozatym ok :)

Przedtem, moglem szybko zdejmowac noge ze sprzegla po zmianie biegu, bez szarpniecia, teraz musze dluzej bo inaczej poszarpie...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.