Skocz do zawartości

Urwana linka maski


czarnyleszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie uprzedzam że poczytałem na forum w rzeczonym temacie natomiast dalej mam problem z otwarciem maski,prawdopodobnie linka pękła gdzieś pod maską. Po zdjęciu prawej nerki aby dostać się do zamka prawego(rzekomo pociągnięcie za jakiś jego element zwalnia i lewy ) ,przeszkadza nerka 'wewnętrzna ' i dynks zabezpieczający otworzeniu się maski po zwolnieniu zamków .W związku z tymmam pytanie , jak najmniej inwazyjnie dostać się do zamków (gdzie szarpnąć) pomiędzy które elementy włożyć jakoś wygięty wkrętak i za co przy prawym zamku szarpnąć ,(może ktoś ma zdjęcie) ,jak z tym sobie poradzić w e39 2003 bo wymiękam :mad2: .Za pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez linka w E39 sklada sie z dwoch czesci.Na srodku lewego blotnika jest polaczenie linek! Wiele razy spotkalem sie urwaniem linki bo to dziwna ale normlana rzecz w e39 ale przewaznie urywaja sie przy dzwigni! Takze jak jestes pewien ze urwala sie ta druga czesc to rozbieranie plastikow nic nie da! Trzeba pokombinowac:) nic wicej nie powiem bo w zyciu nie mailem przypadku urwania sie tej drugiej linki, a mialem e39 z 96 roku i ta pierwsza linke wyminialem 3 razy, drugiej nigdy!:D:D
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez linka w E39 sklada sie z dwoch czesci.Na srodku lewego blotnika jest polaczenie linek!

dokładnie ! a z mojego doświadczenia wiem że na tym łączeniu się nie urywa lecz tylko w tym pudełku jedna z linek może się rozpiąć (ja tak miałem i to 300 km od domu)

są dwa zamki i wyjęcie prawej nerki tej gdzie wyłazi uchwyt dodatkowego ryglowania maski nie wiele daje (chyba że tylko ten zamek trzyma)

jak już wyjmować to lewą nerkę i z trudem ale można ją wyjąć w całości a następnie cza na wyczucie znaleź linkę przy lewym zamku i czymś w rodzaju śrubokręta czy scyzoryka starać się przesunąć ramie zamka te z linką w prawo czyli w kierunku reflektora

przy normalnie działających zamkach idzie to bardzo ciężko a jak który zatarty to już praktycznie ręką się nie otworzy

no ale jęsli zamki nie zatarte to po przesunięciu dźwigni lewego zamka po przez linkę mamy otwarty też prawy zamek

wiem że byłe udane próby otwarcia maski po przez dotarcie do linki od spodu auta -- może to być lepsze bo nerki jak są w dobrym stanie to nie za bardzo chcą się dać rozebrać i to tylko manipulując z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajan dzięki za szerokie spektrum tematu ,przydało się. Udało sie otworzyć i zdiagnozować przyczynę w moim przypadku ale po kolei:

1. wyjąłem obie nerki , sposób ma chama . -nerki do wymiany

2.linka idzie pod wzmocnieniem czołowym dostęp od czołoa po zdjęciu nerek.

3.na chama ciągnę od czoła- odskakuje prawy bolec.

4.podciągnęłem machę ,szmata poszła między machę a wieszch wzmocnienia - dzwignia

5. 2 godziny próbowań i podchodów

6 decyzja ,a szarpnę cęgami jeszcze raz za pypec zdjęty z dzwigni przy lewej łydce w środku aua - odkoczyło mocowanie lewe - cud!!!

Diagnoza. Wyskoczył pancerz 2 częśći linki z prowadnicy zamka lewego i dlatego pancerz nie zaparty w zamku lewym nie naciągał linki.

 

Poza tym linka w pancerzu 1 części linki (są 3 części : 1 . chwytak- pudełko, 2. pudełko -zamek lewy 3. zamek lewy - zam.prawy) pękła w połowie ilości drutów -wydłużając się.

Odcinek 1 linki 66 zł ASO.

7.wymiana i spokój na min2 lata.

 

Ende :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.