Skocz do zawartości

nie pali.pompa paliwa?


Ksiezyc

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

samochod nie pali mi na benzynie.gdy przelaczylem na awaryjne odpalanie z gazu - zapalil. tak wiec nie pozostaje nic innego jak wymiana pompy paliwa,prawda? probowalem ja podlaczac na krotko i sie nie odzywa(kiedys tez podlaczalem na krotko i bylo slychac,ze pracuje).z tego co sie doczytalem na forum,to nie da rady jej naprawic(zlozyc z powrotem).a wie ktos moze ja ja wyjac z tego plastiku? (zaznaczylem strzalka o co mi chodzi).

http://www.ksiezyc.republika.pl/pliki/pompka.JPG

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa,bo ta pompa raz dziala - raz nie... nie lepiej kupic nowa pompe? np. taka

http://allegro.pl/item399331122_pompa_paliwa_bmw_e36_316_318_320_325_328_m3_filt.html za 88zl?wkoncu ma jakas gwarancje...

da sie jakos sprawdzic uzywana? tzn wiem,ze mozna podlaczyc ja na krotka,ale wiarygodne to zbytnio nie jest,bo moja obecnie psujaca sie pompa tez czasem zadziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat pompy przerabiałem nie raz - moja rada to jesli juz zdiagnozujesz, że to na 100% pompa to kup nową - ja kupiłem tą za 90pln z allegro i rok popracowała. Teraz mam nówkę BOSHA (koszt ok 500PLN bez zniżek) i działa wysmienicie.

A co do samej diagnozy to najlepiej wyciągnij wtyczkę od zasilania pompy i sprawdź czy podawane jest na nią w trakcie kręcenia rozrusznikiem m.w 12V. Jeśli tak to na 99.9% jest to kwestia pompy. U mnie doszła jeszcze kwestia przetartego kabla we wtyczce.

Buch teściową w klatkę piersiową ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.