Skocz do zawartości

BoardComputer bledne wskazania


ircowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie kompputer pokazuje bledne wskazania mianowicie

chwilowe spalanie na zegarach 10l na komputerze 22l srednie spalanie 8l komputer 16l 17l predkosc temperatura ilosc paliwa w baku ladowanie dobrze pokazuje dla jasnosci jesto pelny 18 przyciskowy komputer

czy da sie cos z tym zrobic zresetowac skalibrowac ustawic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siamka... ja mam ten sam problem....

zalozylem sobie full obc i mi pokazuje spalanie ok 16l na pozycji consum1 a na pozycni consum2 pokazuje ok 22litrow....

 

gdzies wyczytalem ze trzerba go skalibnrowac...

najpierw odblokowac a potem wejsc w test 20 i wpisac cos tzn wpisac to co wyliczysz z niby wzoru czyli : tyle co powinien palic razy to co pokazuje obc = jakas wartosc co powinienes wpisac..

Ale czy to dziala to niewiem bo niemoge go skalibrowac... jak go odblokowuje tzb test19 to pokazuje LOCK:on i potem jak chce test 20 to nic sie niedziej :mad2: ...

Takze olelem temat.. moze kiedys jak gdzies kiedys znajde o co kakretnie biega to to zrobie..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam głupie pytanie, ale wynika to z mojej niewiedzy.

Czy te komunikaty typu :

KUEHLWASSERSTAND - niski poziom płynu chłodzącego

KUHLWASSERTEMP - za wysoka temperatura płynu chłodzącego

LICHT AN? - włączone światła

NEBELLICHT HONT. - światła przeciwmgielne tył

NIVEAUREGELUNG - samochód przeciążony

OEIST. LENKHILFE – płyn wspomagania kierownicy

OELDRUCK MOTOR - za niskie ciśnienie oleju w silniku. Natychmiast wyłączyć silnik

pokażą się na OBC , czy jak? i kiedy. Bo kolega wsumie pytał o błędne wskazanie spalania i uregulowanie tego. Czy ktoś może dokładnie opisac jak to zrobić , gdy wskazania te są błędne??

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.