Skocz do zawartości

Rejstracja auta w polsce pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jezdze jeszcze w niemczech na blachach celnych i musze przyjechac do polski aby go w polsce zarejestrowac czy mozecie mi napisac mniej wiecej ile trwa taki meldunek i jak z kolejnoscia zalawiania gdzie najpierw isc i ile musze czekac dzieki za informacje bo to dla mnie wazne ze wzgledu na krotki pobyt w polsce

dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 dzień

przegląd techniczny, tłumaczenia dokumentów

2. dzień

UC i zapłata akcyzy oraz złożenie (vat25 lub vat24) do US

 

i teraz już tylko czekasz jak szybko US wyda Tobie kwit ( ma na to 7 dni i bardzo często wykorzystuje je w pełni niestety)

Zostaje rejestracja autka i ubezpieczenie

Wariant pesymistyczny to 8-9 dni

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE WIECIE CO PRZECZYTALEM I ZNALAZLEM NUMER TEL DO URZEDU MIASTA GDZIE MOZNA SOBIE ZAREZERWOWAC TERMIN ALE Z TEGO CO TU PRZECZYTALEM DO TO NIE MA SENSU BO I TAK NIE WIADOMO KIEDY URZAD SKARBOWY WYSTAWI MI TEN KWIT. A POWIEDZCIE MI PROSZE CZY ZALATWIANIE W URZEDZIE MIASTA TRWA TYLKO JEDEN DZIEN WRAZ Z ODSTANIEM DOKUMENTOW I BLACH

DZIEKI WIELKIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 dzień

przegląd techniczny, tłumaczenia dokumentów

2. dzień

UC i zapłata akcyzy oraz złożenie (vat25 lub vat24) do US

 

i teraz już tylko czekasz jak szybko US wyda Tobie kwit ( ma na to 7 dni i bardzo często wykorzystuje je w pełni niestety)

Zostaje rejestracja autka i ubezpieczenie

Wariant pesymistyczny to 8-9 dni

 

1 pytanie: jakie dokumenty musza byc przetlumaczone ? chodzi o tlumaczenie przez tlumacza przysieglego?

 

2 pytanie: czy niemiecki TüV (czyli niemieckie dopusczenie do ruchu)

nie jest wystarczajace jako przeglad techniczny? pytam bo mam swiezo robiony.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka możliwość ale musisz napisać takie oświadczenie ze swoimi danymi i osoby która ma odebrac i złożyć w Urzedzie,ja tak robiłem i nie było problemu!!!
Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem na niemieckiej umowie 2000e auto z silnikiem 1.8

Moje opłaty:

1. 1 przegląd w Polsce-180zl

2.tłumaczenie-100zl

3.akcyza-235zl

4.urzad skarbowy-120zl

5.recekling-500

do tego musisz doliczyc rejestracje!!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie podanej przez kolege wyzej

 

http://www.autokalkulator.pl/

 

jest dobra instrukcja, ale im wiecej tego czytam tym bardziej sie gubie.

 

czyli przed pojsciem do urzedu celnego nam robic jakies przelewy czy to na miejscu juz wyjasnia?

i czy to talatwianie w urzedzie celným trwa rzeczywiscie tylko jeden dzien mam na mysli odebranie potwierdzenia zapłaty podatku akcyzowego

 

sorry ze tak mecze temat ale ten czas zalatwienia tego mnie przeraza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli ta oplate 500 zl tez trzeba przelac do chwili rejestracji w urzedzie?

 

 

Przed wizytą w urzedzie celnym nic nie wplacasz. To ile musisz zaplacic akcyzy policzy urzad celny na podstawie wartosci jaką masz w umowie zakupu.

 

Tak, musi byc zapłacone 500 zl przed rejestracją w wydziale komunikacji.

 

Przy odbiorze nowego dowodu trzeba oddac tymczasowy, jak zostawisz komus z rodziny tymczasowy to powinien urzad wydac. Chyba, ze wyjedziesz swoim autem z dowodem tymczasowym ( bo kierowca musi miec przy sobie dowod rejestracyjny) to nie bedzie wtedy technicznej mozliwosci wymiany, jak nie odda sie tymczasowego.

 

W Polsce nie uznają aktualnego przegladu TUV, musi byc dokonany w polskiej stacji diagnostycznej.Chodzi o pieniadze, w skali kraju to są milionowe wplywy do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie renoraines

 

a jak z doswiadczenia, czy w urzedzie celnym jest to mozliwe aby zalatwic wszystko i dostac wszystkie papiery w jeden dzien czy trwa to dluzej?

 

i czy musze czekac na ten kwit z urzedu skarbowego aby udac sie do wydzialu komunikacji czy wystarczy potwierdzenie z urzedu skarbowego ze zlozylem wniosek vat-24, czyli prosto mowiac czy dma rade zalatwic US i wydzial komunikacji w 1 dzien

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz ostatnie pytania i was nie mecze dalej

 

1. czy moge zrobic przeglad na tych miesiecznych blachach na ktorych jezdze?

 

2. czy musze czekac na to potwierdzenie z uc i us aby udac sie do wydzialu komunikacj i dostac tymczasowy dowod a pozniej po otrzymaniu wszystkich odpowiedzi z us i uc udac sie po twardy dowod?

 

3. czy dostajac tymczasowy dowod dostaje tez blachy ktore pozniej zostaja?

 

4. czy moge sie udac do ubezpieczyciela z tymczasowym?

 

5. kiedy bede musial zdjac te blachy na ktorych teraz jezdze, po wizycie w wydziale komunikacjiczy i otrzymaniu tymczasowego dowodu?

 

a tak na marginesie to niezle zlodziejstwo z ta AKCYZA przeciez to lamanie praw UE bo jest to przeciez forma cla na towary sprowadzone z UE, pozatym jak sobie podliczylem wszystkie koszty zalatwienia plus akcyza to :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co.

 

Zalezy czy UC ma swoj punkt wplat - kase, zeby wpłacić na miejscu i załatwić wszystko dalej. Jesli UC poda konto bankowe do wplat to sie przeciągną formalności. Rowniez zalezy na jakiego urzednika trafisz, niektorzy sa normalni i zdaja sobie sprawe, ze kazdy chce zalatwic wszystko od reki, a czasami jest tyle petentów, ze po prostu sie nie da i trzeba czekac. Sa tez tacy, co trzymaja sie urzedniczych procedur i mieszcza sie w terminie przewidzianym przez prawo 14 dni. Okaże sie w praktyce :wink:

 

1. Musisz zrobić przegląd przed rejestracją ( przeczytaj dokładnie ten link o wymaganych dokumentach) diagnosta wystawi zaswiadczenie i z tym oryginalem potem do wydziału komunikacji.

2. Tak , musisz czekac na potwierdzenia z US, UC, bez tych dokumentow nie masz po co isc do wydz.kom,

bo nic nie załatwisz.

3. Tak, dostaniesz od razu polskie tablice rejestracyjne, potem tylko zmienisz dowod z tymczasowego na staly, ale za taka zmiane dowodow tez trzeba zaplacic, nic na to nie poradzimy.

4. Tak, polisa bedzie juz na nowe polskie nr rejestracyjne.

5. Zdejmujesz blachy niemieckie w momencie wizyty w wydz.kom, bo musisz oddac blachy niem, zeby dostac polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.