Skocz do zawartości

BMW - NAVTEQ DIGITAL ROAD EASTERN EUROPE 2008-2


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

KTOS COS PORADZI?? :)

 

dzieki za pomoc....

 

aha co to jest to MK1 ...MK4??

 

i jak sprawdzic ktore jest moje :PP

 

 

aha mam radio z navi zintegrowane takie male okinko po prawej stronie centralnego kokpitu....

 

pozdrawiam

carliro[/b]

 

Zobacz tu :

http://bmw.bazzi.biz/navi_mk_x.htm

http://www.bimmerboard.com/forums/posts/29257

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok,

 

zdzislaw dzieki za pomoc udalo mi sie wlaczyc Navi na Polske :)

 

robsonx, oki juz zlokalizowalem swoja wercje mam MK3 :)

 

 

dzieki i pozdrawiam

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam pytanie szykam linka do navi BMW na CD na Niemcy. Chba źle szukam . Prosze zatem o linka aby móc przetestować najnowszą mapę. mam z 2001 roku a to trochę chyba za stara.

 

NAVTEQ.VDO.Dayton.Deutschland.2008-2

ed2k://|file|NAVTEQ.VDO.Dayton.Deutschland.2008.2.GERMAN-SHooTERS.rar|341759301|1BBC5E5FD87E9935A9263161652B5D9E|/

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sciagnalem mapke i wkladam do czytnika i kryzczy mi ze mam wlozyc plyte dvd. Nie czyta cd nie wiem dlaczego?? czy jest jakas opcja za pomoca ktorej sie przestawia z dvd na cd?

Auto rok 2007 BMW 343. Mam dvd oryginal E60 i dziala jednak Polski nie ma. Teraz scignalem i wypalilem a cd plyte z rapida ale czytnik nie widzi tej plyty krzyczy wloz plyte dvd.

Prosze o rady co zrobic.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sciagnalem mapke i wkladam do czytnika i kryzczy mi ze mam wlozyc plyte dvd. Nie czyta cd nie wiem dlaczego?? czy jest jakas opcja za pomoca ktorej sie przestawia z dvd na cd?

Auto rok 2007 BMW 343. Mam dvd oryginal E60 i dziala jednak Polski nie ma. Teraz scignalem i wypalilem a cd plyte z rapida ale czytnik nie widzi tej plyty krzyczy wloz plyte dvd.

Prosze o rady co zrobic.

dzieki

Bo potrzebujesz mapę (płytę) wersji Professional (auto E90) a ściągnąłeś w. High. Dlatego Twoja nawigacja drze mordę na Ciebie. Poszukaj płyty DVD Pro Europe 2008-2 i będziesz zadowooloonyy...

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na czytniku mam napisane bisness moze jakies linki masz

dzieki Ci serdeczne

 

Czyli nawi wersji Business (E90) -

...ja nie jestem pośrednikiem pirackich programów, zresztą to Forum zabrania takich tych... (patrz Regulamin).

Ale jeśli się upierasz to na własną odpowiedzialność wejdź na stronę http://www.torrentz.com/, wklej "bmw business" i już.

 

A i tak mapy Polski do Business narazie nie dostaniesz - podobno będzie wkrótce... :D

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi w moim e39 wyswietlilo sie ze plyta jest piracka...mial ktos podobny problem?

 

Jaki masz MK?

Czym nagrywałeś i jak ?

W E39 MK III nie wyświetla takich "ciekawych" informacji (na szczęście) :mrgreen:

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze mk II , nagrywalem imgburnem z predkoscia x1 na plycie EMTEC. Poprzednio tez mialem pirata, a roznica byla taka ze byl nagrany na plycie sony...ale watpie zeby to mialo jakies wieksze znaczenie

 

Nośnik jest bardzo ważny - nagraj jeszcze raz najlepiej na Verbatim i zaptaszkuj weryfikację po zapisie.

 

I jeszcze jedno - nie używaj proszę słowa "pirat" bo to deprecjonuje nasze Forum - właściwsza forma to "kopia"... :wink:

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jako ciekawostkę powiem, że u mnie na MK4 też czasem pisał, że jest błąd na CD. Nagrałem więc mapę na DVD i od tej pory jest święty spokój! Oczywiście rada jest nieprzydatna dla użytkowników MK3 i wcześniejszych :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę powiem, że u mnie na MK4 też czasem pisał, że jest błąd na CD. Nagrałem więc mapę na DVD i od tej pory jest święty spokój! Oczywiście rada jest nieprzydatna dla użytkowników MK3 i wcześniejszych :(

Dokładnie tak - pisałem o tym kiedyś - posiadacze MK4 mają tą możliwość i dodatkowy plus bo podobno DVD szybciej się czyta... :?:

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jako ciekawostkę powiem, że u mnie na MK4 też czasem pisał, że jest błąd na CD. Nagrałem więc mapę na DVD i od tej pory jest święty spokój! Oczywiście rada jest nieprzydatna dla użytkowników MK3 i wcześniejszych :(

Dokładnie tak - pisałem o tym kiedyś - posiadacze MK4 mają tą możliwość i dodatkowy plus bo podobno DVD szybciej się czyta... :?:

 

 

...

Pewnie i szybciej (bo taki jest standard DVD) ale pewnie ma to niewielkie znaczenie. Ważniejsze jest raczej to, że zastosowany napęd DVD najwyraźniej ma pewne problemy z czytaniem płyt CD-R za to płyty DVD-+R czyta bez zająknięcia. To chyba wynika z zastosowanego w napędzie rodzaju lasera - pamiętam, że kiedyś jak wchodziły czytniki CD do komputerów to kupiłem markowy napęd formy IBM i okazało się, że czyta wyłącznie tłoczone płyty - wogóle nie czytał płyt nagrywanych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i szybciej (bo taki jest standard DVD) ale pewnie ma to niewielkie znaczenie. Ważniejsze jest raczej to, że zastosowany napęd DVD najwyraźniej ma pewne problemy z czytaniem płyt CD-R za to płyty DVD-+R czyta bez zająknięcia. To chyba wynika z zastosowanego w napędzie rodzaju lasera - pamiętam, że kiedyś jak wchodziły czytniki CD do komputerów to kupiłem markowy napęd formy IBM i okazało się, że czyta wyłącznie tłoczone płyty - wogóle nie czytał płyt nagrywanych :(

 

Eee, coś nie tak jest z Twoim czytnikiem - mój MK4 czyta bez łaski CD-R i oczywiście DVD+/-R (oczywiście markowe, najczęściej używam Verbatim).

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana czytnika na taki który odtwarza dvd wiąże sie z tylko i wyłącznie z wymiana napędu??

 

Tak, to tylko prosta i bezbolesna wymiana napędu (i ew. aktualizacja softu).

 

"Plusów dodatnich" masz wiele: to co było wyżej, następnie opcja perspektywy, no i możliwość używania map DVD (np. mapa całej Europy zach. v.High jest na DVD, a poszczególnych krajów na CD - czyli jadąc na wycieczkę albo wygodnie korzystasz z jednej płyty DVD (MK4), albo masz klaserek płyt CD i co szlaban musisz je wymieniać (MK1 - MK3).

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie i szybciej (bo taki jest standard DVD) ale pewnie ma to niewielkie znaczenie. Ważniejsze jest raczej to, że zastosowany napęd DVD najwyraźniej ma pewne problemy z czytaniem płyt CD-R za to płyty DVD-+R czyta bez zająknięcia. To chyba wynika z zastosowanego w napędzie rodzaju lasera - pamiętam, że kiedyś jak wchodziły czytniki CD do komputerów to kupiłem markowy napęd formy IBM i okazało się, że czyta wyłącznie tłoczone płyty - wogóle nie czytał płyt nagrywanych :(

 

Eee, coś nie tak jest z Twoim czytnikiem - mój MK4 czyta bez łaski CD-R i oczywiście DVD+/-R (oczywiście markowe, najczęściej używam Verbatim).

 

 

...

Myślę, że z moim czytnikiem jest wszystko w porządku. Sam piszesz "oczywiście markowe". Potwierdzam, że Verbatimy są czytane poprawnie, Sony też ale np na TDK czasem się zacina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i szybciej (bo taki jest standard DVD) ale pewnie ma to niewielkie znaczenie. Ważniejsze jest raczej to, że zastosowany napęd DVD najwyraźniej ma pewne problemy z czytaniem płyt CD-R za to płyty DVD-+R czyta bez zająknięcia. To chyba wynika z zastosowanego w napędzie rodzaju lasera - pamiętam, że kiedyś jak wchodziły czytniki CD do komputerów to kupiłem markowy napęd formy IBM i okazało się, że czyta wyłącznie tłoczone płyty - wogóle nie czytał płyt nagrywanych :(

 

Eee, coś nie tak jest z Twoim czytnikiem - mój MK4 czyta bez łaski CD-R i oczywiście DVD+/-R (oczywiście markowe, najczęściej używam Verbatim).

 

...

Myślę, że z moim czytnikiem jest wszystko w porządku. Sam piszesz "oczywiście markowe". Potwierdzam, że Verbatimy są czytane poprawnie, Sony też ale np na TDK czasem się zacina.

 

Zaszło jakieś nieporozumienie - sam pisałeś że "zastosowany napęd DVD najwyraźniej ma problemy z CD-R", że "chyba wynika to z zastosowanego lasera", itd (wszystko to z Twojego postu na górze). Nie pisnąłeś ani słowa że jednak u Ciebie Verbatimy są czytane, dlatego wywnioskowałem logicznie że Twój czytnik idzie pomału na emeryturę... Jeśli tak nie jest to naprawdę bardzo się cieszę... :D

 

PS

Mój czyta także TDK bez bólu...

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.