Skocz do zawartości

Czujnik poziomu płynu chłodniczego


arthuro

Rekomendowane odpowiedzi

Uszkodził mi się czujnik od poziomu płynu chłodniczego (ten w zbiorniku na podszybiu) - czy jest możliwość jego naprawy czy tylko wymiana na nowy. Wiem, że w środku jest kontraktron, który można by wymienić - tylko jak rozebrać ten czujnik aby później dobrze poskładać i uszczelnić? Ma ktoś jakieś dobre i sprawdzone metody?
Obecnie AUDI S4 QUATTRO... do BMW wrócimy na wiosnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden domowy sposób który już dwa razy przyniósł efekt - wykręciłem ów czujnik i przemyłem benzyną - poskutkowało. Jeśli nie poskutkuje, to czas na następny :wink:

6 INLINE...

Quattro-Serwis Kraków, ul.Rzemieślnicza 20.

www.quattro-service.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z tej samej kategorii: czy po zmostkowaniu tych 2 pinów

na ktore wchodzi wtyczka od tego czujnika blad "KUHLWASSERSTAND" znika? OBC pokazuje ten blad od dluzszego czasu, przyszlo mi na mysl zeby zewrzeć te dwa piny - próbowal to ktos w ten sposob oszukac?

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden domowy sposób który już dwa razy przyniósł efekt - wykręciłem ów czujnik i przemyłem benzyną - poskutkowało. Jeśli nie poskutkuje, to czas na następny :wink:

 

A mógłbyś rozwinąć temat, bo ja też mam ten komunikat, a poziom płynu jest OK.

Tzn. co zrobić dokładnie, krok po kroku.

 

pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewasz do zbiorniczka benzynę ekstrakcyjną, przykręcasz do pistoletu (ropownicy) podłączasz wężyk do kompresora ..i normalnie myjesz czujnik. Druga wersja- nalewasz beznyny ekstrakcyjnej do słoiczka , bierzesz pędzelek i myjesz ów czujnik ... :wink:

6 INLINE...

Quattro-Serwis Kraków, ul.Rzemieślnicza 20.

www.quattro-service.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.