Skocz do zawartości

Problem z temperaturą


bodzio_snap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam duży problem. Posiadam bmw e39 2.0 benzyna 98r. Problem jest taki że samochód grzeje mi się na maxa. Wymienione zostało już wszystko. Dziś nawet mechanik wyjął termostat dla sprawdzenia czy to nie on, ale znów sie grzeje na maxa. Jak jadę zaczyna delikatnie śmierdzieć tak jakby płyn do spryskiwacza i zachwilkę zaczyna się gotować. Jak otwieram maskę to tak dym z pod korka chłodnicy, woda cieknie przy zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy na dole tam jak jest rurka i metalowa obejmą w tych okolicach cieknie bo na 100% nie wiem skąd. Co ważniejsze zbiorniczek wyrównawczy jest pełny dopiero jak ciśnienie zmaleje to ubywa płynu. Dziś nawet dolewałem płynu poprzez taka czarną rurkę co idzie od chłodnicy gdzieś tam. Wchodziło po zagotowaniu wody dość dużo płynu i mogłem dojechać do domu nic sie nie gotowało ale zapewne zachwilke znów wszystko od nowa. Co to może być, może ktoś z Was miał podobny przypadek. Może to chłodnica czy jakaś pompka przy chłodnicy, mam nadzieje że to nie uszczelką pod glowicą. W oleju nie ma wody ani w rurze wydechowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Temat dość szeroki.

Piszesz , że wszystko wymienione.

A dokładniej?

Jak tam pompa wodna?

Jest strumień w zbiorniczku ?

Czy prawidłowo odpowietrzona?

Czy poza tym wyciekiem z korka jak się nagrzeje jest jeszcze jakiś wyciek?

Czy działa ogrzewanie?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pompa wody podobno jest ok, nie wiem co to strumień w zbiorniczku, mechanicy ja robili więc na pewno dobrze odpowietrzona, nie ma wycieku z korka tylko na dole zbiorniczka chlodnicy tam gdzie do zbiorniczka wczodzi jakas rura, ogrzewanie sam nie wiem ale mialem wrazenie że nie. Co za różnica czy dział czy nie, napisz i dzięki za podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli nie działa ogrzewanie to jest ZAPOWIETRZONA.

A jeśli jest zapowietrzona po tych wizytach u majstrów to stanowczo polecam zmianę warsztatu!!!

Zapowietrzenie to najczęstsza przyczyna przegrzewania.

A jeśli masz wyciek z chłodnicy < nie istotne w którym miejscu > to ją wymień.

Ale jeśli byłeś u majstrów to powinni ci powiedzieć , że masz wyciek.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody, uszczelakk pod głowicą albo układ zapowietrzony.

Ja u siebie odpowietrzylem tak bo juz h*j mnie strzelal gdy patrzylem na robote jednego mechaniora. Odkrecilem odpowietrznik na obudowie termostatu odkecilem korek zalalem na maxa i dmuchajac (dziobem) w chłodnice czekalem az plyn poleci odpowietrznikiemna obudowie termostatu wtedy jest pewność ze w głowicy nie ma juz powietrza pozniej zalalem na maxa i to samo z drugim odpowietrznikiem w chłodnicy i gra robotyna 5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pompa wody, uszczelakk pod głowicą albo układ zapowietrzony.

Ja u siebie odpowietrzylem tak bo juz h*j mnie strzelal gdy patrzylem na robote jednego mechaniora. Odkrecilem odpowietrznik na obudowie termostatu odkecilem korek zalalem na maxa i dmuchajac (dziobem) w chłodnice czekalem az plyn poleci odpowietrznikiemna obudowie termostatu wtedy jest pewność ze w głowicy nie ma juz powietrza pozniej zalalem na maxa i to samo z drugim odpowietrznikiem w chłodnicy i gra robotyna 5 min.

 

Dodam jeszcze pęknięcie głowicy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.