Skocz do zawartości

Do posiadaczy BLOS-a praktyków nie teoretyków ! ! !


rafalk

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o rade...

 

Mam tradycyjna instalacje gazowa II generacji, posiadam tez "grzybek anty-wybuchowy z klapa" czy jakos tak... :x

ale to i tak cienka sprawa bo przy ostatnim wymuchy rozwalilo mi przeplywke... :evil:

 

narazie wywalilem mikser łącznie z tą klapka antywybuchowa, jazda na Bp :twisted2: :twisted2: :twisted2: ale pojawia sie pytanie!!

Czy BLOS wyeliminuje mi strzaly i czy zabezpieczenie przed wybuchem jest przy blosie potrzebne.... nie chcial bym go montowac poniewaz zmniejszami dolot powietrza... no ale... :?: :?: :?:

 

prosze o rade, opinie posiadaczy tego wywyślnego urządzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja miałem osobiście Blos'a w e36 silnik 1.8 M40i instalke II gen. jesli dobrze wyregulujesz całość na podstawie sondy lambda oczywiście przy obciążeniu czyli jazda z podłączonym laptopem i regulacja, to samochód na gazie będzie Ci jeździł lepiej niż na Pb, zero wystrzałów no i oczywiście zero zwężki na dolocie tzn w stosunku do miksera to blos robi minimalną zwężke ;)

Ja bawiłem się z ustawieniami przez 3 dni oczywiście kabel usb do laptopa i program do konfigurowania instalacji i po 3 godzinki dziennie zabawy, ale trud się opłacił.

 

Jesli będziesz potrzebował pomocy z ustawieniami albo kabelek to posiadam i moge pomóc nie ma problemu.

Obecnie juz mam diesla ale juz kilku osobom gazowałem blosem instalke.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M40 mam zwykłą śrubę a ze strzałami poradziłem sobie jak koledzy radzili...

- świece

- Kable WN

- Kopułka

- Palec rozdzielacza

- regulacja gazu

- Super szczelny dolot

 

I od już kilku miechów ładnych nawet nie prychnie :cool2: A strzelała jak wściekła i poprzedni właściciel chaciał ją na części handlować... Myśle że BLOS to martwy temat bo już za ok 800zł można kupić "przód" od sekwencji nowy i mieć naprawde fajną instalkę

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o moje strzaly to w okresie 7 miesięcy mialem dosłownie 2 kichniecia gdzie spadal tylko wezyk z silnika krokowego.... :?

a natomiast ostatnie 2 strzaly byly potezne... :duh: po pierwszym jakos przezyl samochodzik, ale po drugim juz nie bardzo.... :evil: mimo klapki antywybuchowej :!: :!: :!:

dodam ze kichniecia zdarzaly sie tylko jak sie lekko przydusil na wstecznym, zero strzałów na wysokich obrotach (a lubilem go podciagac do 7000 :twisted2: )

ostatnie 2 strzaly zdazylu sie przy odpalaniu samochodu...

 

szymoncobo: jezeli chodzi o programik to jak sie on nazywa? bo pojecia nie mam;/ sterowanie mam LOVATO, natomiast cala instalacjie BRC..

 

Gdzie znalaezc jakis szczególowy opis jak wysterowac taka instalacjie?? i do jakich parametrow ??

bede wdzieczny za odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze istnieje ryzyko strzału,nawet na blosie,sam miałem blosa i regulowałem go na wyczucie,żadnego laptopa,odziwo po podłączeniu pod analizator mieszanka była poprawna,jednak na wysokich obrotach za uboga,wina parownika,był zbyt mało wydajny,jakiś drut założył do silnika 3.5 litrowego parownik o wydajności 130km.Jeśli nie chcesz się bawić w sekwencję,to jedyne wyjście jest założenie blosa.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam do instalacji pełen zestaw programów napisz mi swój email a podeslę ci całe moje archiwum wraz z instrukcjami.

 

Co do regulacji to tylko z laptopem, regulacja na czuja albo na postoju to o d.... rozbić, ustawisz poprawny skład mieszanki a samochód waży 1300kg i skład mieszanki podczas jazdy jest do bani bo silnik dostaje za mało gazu a za duzo powietrza.

 

A co do sekwencji to zdecydowanie lepsza sprawa ale jak kolega ma dobry parownik i blosa to wszystko będzie śmigać jak talala byle dobrze zestroić.

A twoje kichnięcia na gazie własnie przy zadławieniu są spowodowane złym składem mieszanki oraz co jako pierwsze polecam przeglądnąć to filtr gazu moze juz masz zabrudzony i wymaga wymiany, lub przeczyszczenia jesli masz filcowy np kompresorem, wszystkie syfy z niego wylecą no i oczywiście sam pojemnik filtra też wyczyść bo tam się zbiera cała masa zanieczyszczeń i opiłków.

 

Kolego a czy ty posiadasz blosa czy masz zamiar go kupić ??

 

Napisz jaki masz parownik określimy czy wystarczający do twojego silniczka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam do instalacji pełen zestaw programów napisz mi swój email a podeslę ci całe moje archiwum wraz z instrukcjami.

 

Co do regulacji to tylko z laptopem, regulacja na czuja albo na postoju to o d.... rozbić, ustawisz poprawny skład mieszanki a samochód waży 1300kg i skład mieszanki podczas jazdy jest do bani bo silnik dostaje za mało gazu a za duzo powietrza.

 

A co do sekwencji to zdecydowanie lepsza sprawa ale jak kolega ma dobry parownik i blosa to wszystko będzie śmigać jak talala byle dobrze zestroić.

A twoje kichnięcia na gazie własnie przy zadławieniu są spowodowane złym składem mieszanki oraz co jako pierwsze polecam przeglądnąć to filtr gazu moze juz masz zabrudzony i wymaga wymiany, lub przeczyszczenia jesli masz filcowy np kompresorem, wszystkie syfy z niego wylecą no i oczywiście sam pojemnik filtra też wyczyść bo tam się zbiera cała masa zanieczyszczeń i opiłków.

 

Kolego a czy ty posiadasz blosa czy masz zamiar go kupić ??

 

Napisz jaki masz parownik określimy czy wystarczający do twojego silniczka;)

 

Bardzo bardzo bardzo proszę o to archiwum :modlitwa: na mój e-mail... [email protected]

Piwo stawiam jak nic :cool2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli będziesz potrzebował pomocy z ustawieniami albo kabelek to posiadam i moge pomóc nie ma problemu.

Obecnie juz mam diesla ale juz kilku osobom gazowałem blosem instalke.

Pozdrawiam

 

Powiem szczerze kusi mnie BLOS, dowiadywalem sie o nim juz od wielu fachowcow ale brakuje mi wlasnie kogos kto to mial, i na tym jezdzil... Ile by wyniosla mnie usluga jakbym chcial zebys go zalozyl i wyregulowal? :) No i czy jest sens pchac BLOSa do M43B16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena BLOS'a waha się między 300-400zł

np. http://www.allegro.pl/item385437053_blos_blos_gaznik_od_ss_mega_wyprzedaz_fv.html

 

A cena przodu od sekwencji między 800-1000zł

np. http://www.allegro.pl/item387983643_sekwencja_stag_200_4_cyl_tomasetto_od_dystrybutora.html

 

Nie wiem ale wolałbym wyskubać te dodatkowe 400-500zł i mieć sekwencyjny wtrysk gazu niż gaźnik do gazu :worried:

 

Miałem okazje śmigać autem z sekwencją a z blosem nie, ale jakoś mało to ustrojstwo popularne jest... Dla mnie na nie, ale jak ktoś to założy to niech tu napisze, jak to gra :idea:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki :) zaraz podesle na priva e-mail....

 

Parownik mam BRC 100KW a silniczek pod maska posiadam M42 1.8is 140 KM, parownik na styk albo minimalnie za maly :? :?

 

co do BLOS-a to jeszcze go nie mam, dopiero rozwazam zakup z montarzem wlasnorecznym :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakoś mało to ustrojstwo popularne jest...

 

Wydaje mi sie ze jest to wynikiem tego iz BLOS jest nielegalny, nie posiada elektroniki sterujacej dawka paliwa, tylko cala "magia" dzieje sie w BLOSie i stad jego nikla popularnosc. Legalnie BLOSa mozna zalozyc tylko do silnikow wyposazonych w gaznik, wszedzie indziej za niego moga Ci odebrac dowod i to chyba najwieksza wada BLOSa ktora sprawia ze sie na niego nie decyduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozliwa jest jazda bez zaworu gazu (filtru gazu) i jak dlugo... :duh:

 

dzisiaj odkrylem ze jakis "wspanialy" gaziaż zamiast wymienic filtr gazu poprostu wywalil zawor gazu z filtrem.....

jakie moga byc skutki takiego uzytkowania?? czy mieszalnik moze byc mocno zasyfiony?? dodam ze zrobilem na tym jakies 20 000 km moze troche wiecej :evil: :evil: :evil:

 

czy wybuchy moły byc spowodowane kiepskim stanem mieszalnika :?: :?: :?:

jak odkrecilem srobke w celu wyczyszczenia go, zaden syf sie nie polal..... czy mozliwe jest ze przeszlo to w faze stala jakiegos nalotu :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

wróciłem z pracy i można znów coś napisać,

sam blos w wersji manualnej jest nielegalny ale jesli zastosuje się na wężu dolotowym do blosa silnik krokowy z regulacją elektroniczną to wszystko jest w pełni zgodne z przepisami ( nie polecam blosów z silnikiem krokowym zamontowanym zamiast śróby oraz rurki bo to kicha), wiem to z własnego doświadczenia, no i oczywiście przegląd bez problemu przechodzi jesli skład mieszanki jest odpowiedni, chodzi tu o to ze przy zastosowaniu silnika krokowego przy wciskaniu gazu silnik ma ograniczony napływ gazu i nie ma jego zbyt duzej emisji w powietrze, a dokładnie niedopalonej części gazu.

 

Do kolegi rafalk postaram się dzisiaj w nocy przesłać moje archiwum z wszystkim o blosie, i programami dołączonymi oraz instrukcją.

Co do ceny blosa to podjedź w swoim mieście na auto złom i poszukaj dobrze ponieważ samochody stare z instalacjami były czesto oddawane w całości na złom a w instalacjach holenderskich starego typu były montowane manulane blosy i od Pana "zenka" ze złomu starego pijaczyny kupisz w pełni sprawny blos za 50 zł czyli równowartość 2 flaszek ;)

W blosie nic się nie psuje wystarczy go rozkręcić wyczyścić kupić w sklepie z oringami 2 oringi w cenie 1.60zł i cieszyć się sprawnym blosikiem, w krakowie ja juz wszystkie wykupiłem dla znajomych ale w innych miastach zapewne są, a Panowie na auto złomach nie mają pojęcia o tym co tam jest zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.