Skocz do zawartości

Trzeszczenie


ralam

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od jakiegoś czasu mam w lewym przednim kole dziwne trzaski. Przy skręcaniu kierownicą (na postoju i w czasie jazdy) coś wydaje odgłosy jakby przeskakiwania ząbków. Na stacji diagnostycznej Panowie wykluczyli elementy gumowe, wahacze. Stwierdzili, że chodzi o górne łożysko amortyzatora. Kupiłem więc nowe łożysko, zamontowałem i .. po godzinie ciszy dziwne odgłosy wróciły.

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie, mógłbym prosić o dokładniejszy opis tych łożysk amortyzatorów? U mnie sprawa wygląda tak, że mam wymieniony komplet wahaczy przednich, końcówki drążków kierowniczych, łączniki stabilizatorów, gumy mocujące stabilizator – czyli nie ma żadnych luzów na gumach czy sworzniach przedniego zawieszenia. Ale na „krótkich podskokach” coś jak na płytkich dziurach, czy na „kocich łbach” stuka mi twardo coś w zawieszeniu. Szczególnie strona kierowcy. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy napisać numer części, o której mowa?

Aha, no i jak skomplikowana jest wymiana? Całą przednią zawieszke robiłem sam, łożyska/piasty przednie też – podołam temu?

Dzięki, pozdrawiam.

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, po wymianie tulei wahacza (sierpa) trzaski zniknęły! Ufff, co za cisza!

Passo - trochę to skomplikowane. Po pierwsze, trzeba wyjąć amortyzator a po zmianie łożyska należy zrobić geometrię - raczej sam nie dasz rady. Powinieneś szukać na Alledrogo. Ja znalazłem tu: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=390358812 cena 65 PLN, w tzw. hurtowniach 200 PLN a w ASO pewnie z 500 PLN.

 

kojak_ct - niestety, nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralam – to że zbierzności sam nie ustawie, to luz, przy wymianie wahaczy i drążków tez trzeba mi było po robocie skoczyć na fachowy sprzęt, żeby ustawili mi ci, co się na tym znają.

Ale generalnie dzięki za info z cenami.

 

krzywy191 – rozumiem że mówimy o e39? Masz na myśli dolne mocowanie amortyzatora w piaście? Czyli co, jeśli „wypnę” amortyzator z dolnego mocowania, to wystarczy go od góry odkręcić i wyjdzie dołem? A sprężyna nie będzie problemem?

 

A w ogóle, to może jest jakiś dobry sposób na zdiagnozowanie tych łozysk? Bo coś mi tam stuka, większość rzeczy mam wymienione. A jak mam to znowu wszystko rozbierać pod domem, to mi sie tak trochę odechciewa skoro nawet nie wiem czy właśnie stamtąd te odgłosy. :)

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

krzywy191 – rozumiem że mówimy o e39? Masz na myśli dolne mocowanie amortyzatora w piaście? Czyli co, jeśli „wypnę” amortyzator z dolnego mocowania, to wystarczy go od góry odkręcić i wyjdzie dołem? A sprężyna nie będzie problemem?

 

quote]

 

 

nie nie, tu chodzi ze jak chcesz wymienic ktorys z wachaczy ktore sa mocowane do piasty i aby je wyjac przeszkadza amorek, odkrecasz amorek z mocowania, auto musi wisec, amorek odkrecony, pukasz w mlotkiem z przedniej strony obejmy amorka, piasta wychodzi w dol, amorek sie wysuwa z 5cm i juz masz dostep do wachaczy tz do wyjecia z piasty

www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa na forum, że zaczynamy od jednego a kończymy na czymś zupełnie innym.. Najlepszym przykładem jest temat map do nawigacji. Zaczyna się od tego, że ktoś znalazł/wrzucił do netu a potem wybucha dyskusja na temat piractwa!

Ale wracając do łożyska amortyzatora. Powiem szczerze, że na pewno pomogło a końcowy pozytywny efekt dała wymiana tulei wahacza. Teraz nie dam sobie głowy uciąć, który element powodował owe trzeszczenie. Może oba. Wniosek na przyszłość: zawieszenie sprawdzajcie kompleksowo-nie poprzestawajcie np. na jakimś łączniku, bo tak powiedział mechanik. Poproście o sprawdzenie CAŁEJ hałasującej strony. To zaoszczędzi czas, kasę i ...uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.