Skocz do zawartości

Mała prośba związana z przepływomierzem


kryters

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu walczę z moją bunią. Coś ciężko mi pali. Na kompie wyskakuje mi cały czas błąd sondy lambda. http://images31.fotosik.pl/291/ffd601b0b0ed2725.jpg

Sonda wymieniona i dalej to samo. Sprawdziłem już wszystko poza przepływomierzem. Niestety nie mam od kogo pożyczyć więc muszę sam coś kombinować.

W programie ESI jest napisane jak sprawdzić przepływkę.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images26.fotosik.pl/232/80e79c59f3ec4417.jpg

 

Dokładnie chodzi mi o pomiar pomiędzy pinami 2 i 5. Niby jest napisane że wartość wraz z otwieraniem klapki powinna się zmieniać.

I powinna wynosić pomiedzy 8 a 2500Ohm. A u mnie miernik nastawiony na 200k i pokazuje cały czas 11. Na mniejszych zakresach wyskakuje cały czas 1. I niestety ruszam klapką a tu nic sie nie zmienia :duh:

Więc mam taką prośbę czy mógłby ktoś sprawdzić u siebie czy to faktycznie ma się zmieniać ta wartość? Bo kupować coś w ciemno to mi się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze latwiej bedzie podjechac koledze do jakiegos handlarza czesciami i poprosic go o przeplywke na 10 min. Albo jakis szrocik gdzie moga cos takiego miec. Przekladka przeplywomierza to 5 min a wynik bedzie miarodajny. Tylko musi byc taki sam. To ze ten sam silnik nie znaczy ze przeplywka bedzie ta sama. pozdr

MaCkoS

Kocham 3jeczki:)

Nastepne bedzie M3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie mi jakoś objasnic jak sprawdzić przepływomiez bo jakoś niewiem jak sie podpiąc do tych zacisków itd ..

A bym chetnie to sprawdził również u siebie

Rozumie że auto to E46 tak? Jest inny przepływomierz i z tego co widzę w programie jest inna metoda na jego sprawdzenie niż tą co podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.