Skocz do zawartości

[E46] Montaż sprywskiwaczy reflektorów


greq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
Poproszę jakiś schemat podłaczenia mój mail marko0424@interia.pl , i jeszcze mam pytanko czy mase muszę podpiąć pod moduł z prawej strony za kierunkiem, czy mogę wpiąc się w masę w innym miejscu,bo niechce wyciągać całej lampy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie greq ale mam jeszcze pytanie do Ciebie bo jestem kompletna noga z elektroniki gdzie wpiąć się mam tą masą (D) w który przewód , czy wktóry pin ?Bo z instrukcji którą mi przesłałeś jest tylko napisane iż poprowadzic prawą stroną w komorze silnika i dalej w zdłuz fabrycznych przewodów i na tym koniec.Z góry dzieki za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy kabel masowy jest zakończony oczkiem czy nie, jeśli jest zakończony oczkiem to możesz podłączyć do jakiejkolwiek śruby na karoserii gdzie jest dobra masa. Jeśli nie ma oczka to powinieneś je dorobić i analogicznie jak wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki serdeczne pomału to ogarnąłem ale powiedz mi czy będe potrzebował przekażnik jesli tak to jaki ,bo wyczytałem na forum że potrzeba tez przekażnik i zmiana modułu bo nie bedzie to funkcjonować jak należy bo powiem szczerze że nie wiem wktóry przekażnik mam się wpiąć bo nie zlokalizowałem go swoim aucie tak jak to pokazuje schemat i cała instrukcja .Jesli to nie problem to prosiłbym o numery oem tych częsci(przekażnik i moduł jesli potrzebne).Z góry dzieki. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze od poczatku; skad masz zestaw doposazenia? Kupiles w ASO czy aftermarket? Jesli masz z ASO to jedyne co bedziesz potrzebowal to montaz oraz pozniejsza adaptacja za pomoca inpy. Natomiast jesli masz aftermarketowy to nie wiem co ci sprzedali (i swoja droga za ile :) ). Jesli chodzi o przekaznik to schemat pokazuje tylko w ktorym miejscu nalezy go zamontowac aby nie latal luźno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO nie kupiłem bo cena jest z kosmosu :duh: od nikogo nie kupowałem sam robiłem .Całą instalację mam już zrobioną (wszystko dokładnie według schematu ) wszystko podłączone tzn spryski ref ,pompka pociągnięte kable do środka za schowek ,podpięty kabel (D)- masa, wpiąłem się tez w 12 pin wtyczki X253 tą z modułu podpięty także przewód w gniazdo bezpiecznika X10015 (bezpiecznik A46 30A gniazdo nr 51)tylko brakuje mi tego przekaźnika ,dlatego pytam jaki ma on być ,znalazłem na innym forum numer przekaźnika ale on ma 4 piny ,natomiast schemat podaje przekaźnik 3 pinowy dlatego prosiłem o pomoc kogoś kto już miał z tym do czynienia ,może ktoś ma zdjęcie albo numer ,chyba że to najzwyklejszy przekaźnik.Koszt żadna tajemnica ,pompka oryginał ok 140zł ,piny wyciągnąłem z rozbitej BMK-i ,instalację spryskiwaczy juz miałem zrobioną wczesniej, brakowało mi tylko pompki.Jeśli ktoś może pomóc to proszę o info.No i co z tym modułem trzeba go czy nie.Jeśli to nie problem dla kogoś to może mógłby zobaczyć w swoim aucie o ile posiada taką instalację.(schowek ma tylko 5 wkrętów)Za wszelką pomoc z góry dzięki.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dostałeś już instrukcję ,mam przetłumaczoną na polski :D , jak co to pisz.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło pytanie o numery części i nie ma odpowiedzi w temacie, a jako że sam doposażałem auto w spryski reflektorów to coś skrobnę :)

 

Przekaźnik 61 36 6 915 327 (1szt)

Gniazdo przekaźnika 61 13 1 389 113 (1szt)

Wtyczka do pompki: 61 13 8 364 520 (1szt)

 

Piny (wszystkie są sprzedawane razem z kawałkiem kabelka)

do wtyczki pompki: 61 13 0 021 229 (2szt)

do wtyczki 54-pin modułu komfortu 61 13 0 005 197 (1szt.)

do bezpiecznika 61 13 0 007 440 (1szt)

do przekaźnika* 61 13 0 007 439 (1szt) i 61 13 0 007 440 (2szt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam ,jak znajde to zrobie skan instrukcji i wysle na maila.Odnosnie zbiornika ,niema żadnego dodatkowego ,spryskiwacze ref. korzystają z tego samego zbiornika co do szyb ,dokładasz tylko pompke z przodu zbiornika i podlanczasz instalację do niej (musisz zrobić nową instalkę do pompki,chyba że posiadasz już oryginalną)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

jestem w trakcie instalacji, zrobiłem już całą część mechaniczną. Trafiłem jednak na problem, okazało się, że mam starszy moduł komfortu (zamiast 12 pinowej wtyczki jest ~45 pinowa). Mam przekaźnik i resztę pytanie tylko jak to podłączyć?

I mam też pytanie jak podłączyć bezpiecznik? Idzie do niego jeden kabel czy dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.