Skocz do zawartości

Ropa z Ukrainy


Vad

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio byłem na Ukrainie swoją bunią.Zalałem tamtejszą ropę koszt (3zł za litr).Autko spisuje się raczej tak samo.Przyśpieszenie to samo,spalanie raczej też.Nie odczuwam w ogóle różnicy.

Ale słyszałem,że tamtejsza ropa nie jest takiej "dobrej" jakości jak nasza,że jest "sucha".Znam gości którzy jeżdzą na niej parę lat i nic im się nie dzieje z silnikiem i pompą.

Wiecie coś może na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na Ukrainie swoją bunią.Zalałem tamtejszą ropę koszt (3zł za litr).Autko spisuje się raczej tak samo.Przyśpieszenie to samo,spalanie raczej też.Nie odczuwam w ogóle różnicy.

Ale słyszałem,że tamtejsza ropa nie jest takiej "dobrej" jakości jak nasza,że jest "sucha".Znam gości którzy jeżdzą na niej parę lat i nic im się nie dzieje z silnikiem i pompą.

Wiecie coś może na ten temat?

 

wszyscy ruscy jeżdżą na tym i nie ma jakiejś specjalnej awaryjności :) Ja bym lał :) BTW. po ile tam jest benzyna i LPG?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie ja już od 15 miesięcy jak posiadam bunie jeżdżę na tamtejszym paliwie (Pb95) i ani razu nie miałem jakiejkolwiek przykrości z tego powodu. Z tego co słyszałem od kierowców, zwłaszcza aut ciężarowych, Ukraińcy oszukują na liczniku dystrybutora a i to przecież nie wszyscy, ale nie ma cwianiakowatego chrzczenia paliwa. W zależności po jakim kursie kupicie tamtejszą walutę UAH za benzynę płaci się 6,52 UAH/ litr Pb95, czyli w okolicach 3 zł. Lepszej nie tankuję, bo uważam, że nie ma sensu. Pozdrawiam.
Czarna bestia z czarną skórą...to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ok 5 lat tankuje w wiekszosci ukrainskie paliwo ...i dla mnie jest lepsze ...bo przynajmniej jeszcze mi sie filtr nie rozwalil tak jak po polskim ;)

:8) slyszalem takich co nie jezdzili a mowili bo tansze to stracisz na mocy i takie tam ze wiecej ci spali.....

 

 

i to PB95 i 98 jak rowniez diesel . 4 samochody i śmiga

 

gazu nie tankowalem osobiscie ale tez mowia ze dobry tyle ze podobno mala roznica w cenie..... moze dlatego ze nasi zlodzieje z panstwa gazu sie jeszcze nie czepili

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ducato 2.0 jtd leję ropę przeznaczoną do ciężkiego sprzętu pracującego na żwirowni w mojej okolicy :wink: ma teraz na liczniku 300 tyś km( 2003 rok prod.) w tym przez ostatnie 50 tyś km auto nie widziało nawet ropy z polskiego cepeenu ;) . Miaszkam blisko granicy ale z białorusią i na ichnej benzynie inaczej auto chodzi. Przez pół roku zrobiłem Toyota Previą jakieś 40 tyś. km na Białoruskim paliwku i wypaliło mi oba katalizatory. Po zalaniu polskiej czuć wzrost osiągów( na wschodnim paliwku auto traci mniej więcej tyle mocy co na gazie, kolega jeździ na polskim gazie i wschodniej benzynie i nie widzi różnicy ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma dostęp do tamtejszego paliwa - niech leje i się cieszy z oszczędności.

Ja niestety (niestety dla takiego tankowania) mieszkam juz ciutke lat w Krakowie, i tu nie mam takiego taniego paliwa.

 

Ale mój stryjek mieszka za Zamościem, ok kilku lat bierze tamtejsze paliwo, albo w okolicy, albo jeździ gdzieś w stronę Hrubieszowa - kupuje olej napędowy do ursusa i benzyne do forda - oba mają jak na razie silniki bezawaryjne.

 

Są też ciemne strony metalu.

Jakieś 3 lata temu jeden gościu z Biłgoraja pojechał na Ukraine i zatankował opla calibre gazem.

Po powrocie auto nie jechało - okazało się że z gazem dostało 15 L wody do butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.