Skocz do zawartości

OC na czas pobytu w UK?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , jak zapewne niejeden z Was na wakacje planuje wybrać się autem do Anglii. Doszły mnie słuchy o obowiązku posiadania po jakimś czasie dodatkowego angielskiego OC (pomimo wykupionej normalnie polisy w Polsce).

Czy orientuje się ktoś z Was jak długo od wjazdu można "turystycznie" poruszać się po wyspach bez wykupu dodatkowego OC?

Wiem, że jest na to sposób tj. wyprawa na prom zakup biletu i powrót... pytanie tylko co jaki okres?

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
cos okolo 3 miesiecy?? pod warunkiem ze nie pracujesz, jak tylko znajdziesz prace, musisz przerejestrowac auto i wykupic ang ubezpieczenie, generalnie chyba nie ma takiej polskiej polisy ktora nie obejmowalaby anglii, jak turystycznie jedziesz to nic wiecej nie jest ci potrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w anglii mozesz sie poruszac na polskich blachach POL ROKU, potem prom i powrot i do anglii na kolejne pol roku:). nie potrzebujesz zadnych dodatkowych ubezpieczen! w koncu jestesmy w unii, anglia rowniez. co moge powiedziec z praktyki, to to ze bylem tam rok temu 3 miesiace i nie spotkaly mnie zadne nieprzyjemnosci ze strony brytyjskiej policji;)
"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście obecnie jest to 6 miesięcy w ciągu roku. Musisz pamiętać tylko, że to Twoim obowiązkiem jest, żeby w razie kontroli mieć dowód, że auto nie jest w UK dłużej (np. bilet z promu czy tunelu), więc warto go wozić przy sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet fotoradarow nie masz sie co bac, przynajmniej tych w miescie. na autostradzie lepiej sie pilnowac:)

Tzn? co dzieje się gdy wpadnę na taki fotoradar ?raz już miałem tą "przyjemność" i w sumie przysłania fotki sie nie doczekałem...Spodziewać się problemów przy wjeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nawet fotoradarow nie masz sie co bac, przynajmniej tych w miescie. na autostradzie lepiej sie pilnowac:)

Tzn? co dzieje się gdy wpadnę na taki fotoradar ?raz już miałem tą "przyjemność" i w sumie przysłania fotki sie nie doczekałem...Spodziewać się problemów przy wjeździe?

 

Mnie dwa razy zlapal radar i nic. Ponoc tych tylnych tablic (z racji tego ze sa biale a nie zolte jak maja ang autka) nie widac na zdjeciach. Wiec mozesz olac.

 

policja raczej nie "czepia sie" polskich kierowcow - wiem z autopsji. nawet fotoradarow nie masz sie co bac, przynajmniej tych w miescie. na autostradzie lepiej sie pilnowac:)

 

W szkocji tego roku byla specjalna akcja policji. Lapali polskie auta i te ktora byly zbyt dlugo pewnie konfiskowali - bo maja do tego takie prawo!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radarow to mnie w manchesterze 2 razy zlapal radar na ograniczeniu do 30mil/h (50km/h) w miescie, i tyle bylo mojego kontaktu z radarem:) pewnie im sie nie oplaca wysylac zdjec do polski, badz tez co jest bardziej prawdopodobne nie maja umowy z polska - tak slyszalem:)

 

co do radarow na autostradzie to kumpe,l ktory tam mieszka mowil, ze jesli jest "speed control" to na tym odcinku autostrada jest monitorowana na zywo, coby policja mogla zatrzymac od razu takiego delikwenta. na autostradzie sie jezdzi u nich raczej przepisowo, choc jak nie ma radarow to mozna przycisnac czasem:)

"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O co dokladnie chodzi z tym "speed control"?? Na autostradach generalnie radarow nie ma. Sa tylko tam gdzie robia jakis remont. Tak to jeszcze nie zauwazylem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na ringroadzie w manchesterze sa, wlasciwie to kamery sa

 

No wlasnie, kamery czy radary. Bo kamer to mnustwo jest. Ale one ci zdjecia za szybka jazde nie zrobia, wiec nie o to tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie mandatow dla polskich kierowcow przytocze taka mala historyjke z maja tego roku.

Mianowicie pewien moj znajomek wracal do polski autkiem na polskich tablicach majac kilka niezaplaconych mandatow za wjazd do strefy platnej w Londynie i parkowanie. Juz na terenie portu w Dover zostal zatrzymany i aresztowany ,wypuscili go po 6 godzinach i uregulowaniu zaleglych mandatow.Wiec widocznie jak Anglicy chca sciagnac mandat z polskiego kierowcy to moga go zatrzymac przy prubie opuszczenia wysp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.