Skocz do zawartości

Pytanie o ET??


niew

Rekomendowane odpowiedzi

Gostek ma do spzredania alumy z takimi 2 sztuki ET20 i 3sztukiET 41...Czy to wejdzie do E39??

Pierwszy raz się spotykam z dwoma różnymi ET i podobno tak jeździło na jednym aucie:)

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdzie - ET41, felga jest za bardzo schowana. Musisz zapodać dystanse. ET 20 jest idealne. Gościowi się cuś pomerdało chyba z tym ET41.

Korzystając z okazji - odwracam pytanie. Czy ET15 i szerokość 8" do e39 jest OK :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

BMW :

Model Rozstaw ET Piasta

"3" E30 4x100 20-35 57

"3" E36 5x120 42-47 72,5

"5" E34 5x120 20 72,5

"5" E39 5x120 18-20 74

"7" 5x120 18-20 74

Chyba nie wejdzie :mad2:

Jakie alu kupujesz??jaki rozmiar??

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Korzystając z okazji - odwracam pytanie. Czy ET15 i szerokość 8" do e39 jest OK :?:

Nie wiem jak praktyka, ale teoretycznie przy 8" powinno być ET20, lecz może te 5mm się wciśnie, myślę, że powinno być dobrze.

... "5" E39 5x120 18-20 74

"7" 5x120 18-20 74

Wg danych fabrycznych do E39 powinno być ET20 do ET26 przy szerokich felgach 9" (tył)

A te "7" to nie wiem do jakiej "7" ? Bo w E38 powinno być ET20 do 25

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, powiedzmy prawie poprawnie - pewnie te felgi też będą OK - te parę mm nie powinno być (choć nie mozna byc pewnym) problemem, szczególnie jak jest nieco mniejsze ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak ktos poruszył temat tych felg to napiszcie co o nich sadzicie i czy sie opłaca http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46670164.

Cena wydaje sie atrakyjna i wzor tez jest fajny a pomomo to koles sprzedaje je od conajmniej 2 miesięcy !!!!

I czy rzeczywiście bez problemu pasuja do e36 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jedna para jest ET20 a druga ET41 - trochę "hybryda", albo miał do tego pierścienie dystansowe, albo jedne musiały być np. tylko z tyłu ...

2. Spore i nieładne uszkodzenie ...

3. Trzeba je zobaczyć w rzeczywistości, sprzedający ma trochę mało komentarzy i to wszytko na "drobnych" rzeczach ...

4. Cena jest przyzwoita, choć rewelacyjna tez nie jest ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jedna para jest ET20 a druga ET41 - trochę "hybryda", albo miał do tego pierścienie dystansowe, albo jedne musiały być np. tylko z tyłu ...

Jeśli to są te z allegro, to były już wystawione bardzo dawno temu, tak ze 3-mies. Sam byłem nimi zainteresowany ale odpuściłem bo:

1. właśnie ET 41 jestem pewien, że jest za duże, a dystanse mnie nie interesują :hand:

2. wzór jest taki jak w M5, tylko dlaczego są całkowicie srebrne :roll: a powinny być kolor a`la hyper black. Nasuwa się więc podejrzenie, że mogły być całe malowane

3. Dlaczego nie ma fajnego M-badge? :worried:

 

A propos, spotkałem się z faktem, że facet jeździł E34 z felgami z ET13 przód i ET10 na tyle. Czy zatem coś opowiadał, że takie ma ET? I czy między E34 iE39 mogłaby by być taka różnica w odsadzeniu.

Jak ktoś wie jak to jest czy ET15 będzie dobre do mojego E39 i felg 8" szerokich i 17" wysokich będę wdzięczny. :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie

Kilkakrotnie w różnych wątkach wypowiadałem się już na temat doboru właściwych felg do bolida, którym się aktualnie poruszamy. Ja mam już założone letnie oponki do niedawno kupionych i wypolerowanych felg :dance: . Są to felgi BARBETA 16" pięcioramienne zdemontowane z E34 przyprowedzonej z Niemcowa. Przednie 7,5" szerokości o ET20 rant 50 mm, a tylne szerokie na 9" o ET 15 rant 90 mm. Opony przód 225/50 NEXEN (Korea), tył 225/50/16 N1 CONTINENTAL. Zarówno z przodu jak z tyłu koła minimalnie ale chowają się pod nadkolami. Choć romiarowo tylna opona jest zbliżona do przedniej to na 1,5" szerszej feldze nie wygląda "naciągnięta". To ten indeks N1 oznacza, że opona jest o romiar szersza niż w opisie. Felgi tylne kupiłem z oponami o rozmiarze 245/50/16 i wyglądały prawie tak samo jak z tymi oponami, ale były łyse i potrzeba poszukania czegoś nowego doprowadziła mnie do tego okazjonalnego zakupu (za dwie nowe sztuki dałem 400PLN).

Przy doborze felg do swojego auta należy moim zdaniem wyjść z rozmiaru felg fabrycznych. Nie wiem jakie są fabryczne felgi w E39. Trzeba pamietać o zależności pomiędzy rozmiarem ET a szerokością felgi.

Rozmiar ET to po prostu wyrażone w milimetrach przesunięcie na zewnątrz (lub do wewnątrz wówczas ET ujemne) od środka szerokości felgi jej tarczy, a wiec tej części felgi, która przylega do piasty koła. Pamiętając o tych zależnosciach dobieramy felgę o takiej szerokości i ET, by nie wychodziły poza nadkole i nie ocierały o wewnętrzne elementy nadkoli, a z przodu pozwalały na wykonywanie pełnych skrętów.

Efekt po założeniu tych felg jest taki, że zawieszenie stało się sztywniejsze ale to dla tego, że pozornie skróciły się ramiona wachaczy, na zakrętach obserwuję mniejsze przechyły, auto bardziej "słucha" kierownicy. Nie chciałem felg 17", bo nasze drogi są na nie zbyt dziurawe i musiałbym często je prostować.

POZDRAWIAM,


WIESŁAW


LPGaz to też paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę jak BMW 5 wygląda na takich felgach??

Ja w sumie w swojej na przyczepność nie narzkam...bo na lenich 225 moge 180km/h ciąć po łuku na 2pasmówce bez obaw co mi starcza jak na razie :modlitwa:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W zwiążku z tym iż udało mi się wylicytować koła na niemieckim Ebay`u mam pytanko czy te felgi bedą pasowały do mojego E-39 :worried: . Wiem, że zrobiłem trochę "od tyłu" :mad2: ale przed zakończeniem aukcji nie udało mi się nawiązać kontaktu ze sprzedającym :duh: . A jeżeli faktycznie wszystko jest takie jak w opisie, czyli nowy lakier na felgach i swieże opony to powinnem być zadowolony :mrgreen: . Poniżej link do aukcji. Generalnie chodzi mi o ET i srednice piasty :roll: . Czy w E-34 jest mniejsza czy w E-39 jest wieksza ??. Bo pierścienie zawsze można dotoczyć ale jak się okaże, że w E-39 jest wieksza to co wtedy :?:. Trzeba felgi toczyć na większą średnice piasty :?: :duh:

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=7968294942&indexURL=0#ebayphotohosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do aukcji. Generalnie chodzi mi o ET i srednice piasty :roll: . Czy w E-34 jest mniejsza czy w E-39 jest wieksza ??. Bo pierścienie zawsze można dotoczyć ale jak się okaże, że w E-39 jest wieksza to co wtedy :?:. Trzeba felgi toczyć na większą średnice piasty :?: :duh:

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=7968294942&indexURL=0#ebayphotohosting

Ano w e-34 średnica jest mniejsza, ile wynosi nie pamiętam zdaje się, że 72,1 mm (przewijało się na forum) a w e-39 jest 74,1 mm i tego jestem pewien, bo sprawdziłem na własnej skórze 2 tyg. temu.

Btw roztoczenie felgi to koszt 10zł/szt. tak mi powiedziano u oponiarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne...dzięki za info :clap: . Troche mnie dziwi dlaczego w takim razie napisał, że felgi będą pasować do E-39 skoro trzeba je przetaczać :duh:. Chyba, że w 7-ce jest taka sam średnica jak u mnie w E-39 i firma produkująca felgę dokłada odrazu pierścienie na mniejszy wymiar E-34 :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie dziwi dlaczego w takim razie napisał, że felgi będą pasować do E-39 skoro trzeba je przetaczać :duh:.

Żeby szybciej sprzedać hihihi..

Chyba, że w 7-ce jest taka sam średnica jak u mnie w E-39 i firma produkująca felgę dokłada odrazu pierścienie na mniejszy wymiar E-34 :|

E-38 i e -39 na 99% mają tą samą średnicę, Każda szanująca się firma dokłada pierścienie do felg, przynajmniej tak powinno być. No a Sznycel to no comment - musowo pierścionki dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli raczej powinno być ok :cool2: . Zastanawia mnie jeszcze jakie te felgi mają ET :roll: . Z tego co widziałem felgi identyczne wzorem na innych aukcjach to wynika, że mają ET 13 wiec chyba będą nieźle wyglądać bez dystansów już 8) ... oby o ranty błotników nie obcierały... :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.