Skocz do zawartości

przebieg


kameleon3000

Rekomendowane odpowiedzi

witam. temat pewnie poruszany już, ale może ktoś wie dokładnie. Ja pytałem w kilku warsztatach nawet takich co się zajmują tylko bmw i opinie różne. mianowicie jedni twierdzą ze nie ma możliwości ustalić prawdziwy przebieg, a inni ze jest. pomijam to zze jesli samochód jest z niemiec i był serwisowany to można przebieg odczytac z bazy. Ale chodzi o to ze stan licznika zapisuje się w module świateł, w kluczyku, liczniku , module automatycznej skrzyni itp...... podobno jeśli cofają licznik to tylko z licznika a z pozostałych modółów mozna odczytać. czy tak? a jesli był np cofany licznik kilka razy? ma ktos dośwaidczenia z odczytywaniem stany licznika z innych modułów??
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych modelach, np. E36 przebieg jest zapisywany tylko w liczniku i przekręcenie go nie stanowi większego problemu - nie ma szans dojść do tego, jaki był faktycznie (pomijam regularny serwis, czy wnioski na podstawie stanu technicznego auta - tudzież test zegarów!). W nowszych modelach, np. E46, E39 stan licznika zapisuje się również w innych modułach, ale obecnie przestawienie tego też nie jest problemem i fachowcy radzą sobie z tym spokojnie. Poza tym jak przestawi przebieg tylko w jednym urządzeniu, np. w liczniku, to od razu wyjdzie kombinacja i na wyświetlaczu zapala się czerwona kropka obok przebiegu, tzw. manipulation point. Wiadomo, że żaden rozsądny "spec" sobie na to nie pozwoli, więc korygują wszystkie opcje.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przebieg nie jest "poprawiony" tylko w kluczyku, to się żadna kropka nie zapala. Pozatym, to dość duży koszt skorygować przebieg w kluczyku, bo trzeba mieć do tego specjalny czytnik, dlatego handlarze czesto tego nie robią. Warto zawsze sprawdzić kluczyk. Pozatym, jest jeszcze opcja sprawdzenia czasu pracy silnika, która co prawda nie odzwierciedla dokładnie przebiegu, ale daje jakiś tam obraz.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie. też słyszałem ze w kluczyku juz jest to bardzo kosztowne, a wątpie zeby ktos sie bawił w zmienianie we wszystkich modułach bo to kosztuje. jest u mnie w miescie koleś zo sam ma e46 i mówi ze za 50 zł mi odczyta, ale nie wiem czy to nie bedą pieniądze wyrzucone w błoto. Bo w serwisie bme mi powiedzieli ze nie da sie odczytac prawdziwego przebiegu. i komu tu wierzyć
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszałem, że przebieg w kluczyku to tylko ułatwienie jak sie zgłasza auto do serwisu gdzie maja czytnik kluczyków. (żeby zczytać dokładnie przebieg, żeby klient nie musiał sie zastanawiać ile ma przejechane itp)

 

kluczyk sie programuje sam po przejechaniu ok 10 km

 

jak było by inaczej to co z kluczykiem, który leży w domu (np tak jak u mnie drugiego kluczyka nie uzywam w ogóle) ? przebieg nie będzie się zgadzał z kluczykiem, którego uzywa sie cały czas.

cofamy przebieg na szafie i w innych modułach a kluczyk zaprogramuje sie sam

mniej więcej tak wytłumaczyli mi to w ASO

 

i dodam jeszcze, że "fachowcy" powiedzieli ze nawet w najnowszych modelach BMW nie ma problemu ze zmiana wskazań licznika :evil: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .w e46 jest możliwość odczytana faktycznego przebiegu .sprawdziłem to na sobie,mam znajomych w ASO i gdy znalazlem auto ktora mi odpowadalo to poprośilem elektromechanika i mechanika żeby mi je jeszcze dokladnie obejrzeli wżieli sprzęt tnz. tester diagnostyczny, czujnik grubości lakieru, na liczniku auto miało 186 tyś km . podpieliśmy tester i z modułu światel wyszlo 251 tyś. nie przerażił mnie ten przebieg auto było nie uderzone w dobrym stanie .po naradzie z fachowcami zdecydowalem się na nie i po roku eksplatacij nie żałuje.pozdrawiam

było E-36 1,8 E-36 compakt 1,8d E-46 320dTa,jest E-46 330dt

http://www.bmwteam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale_j76, nie czytasz postów, bo jak byś czytał to byś wiedział że owszem w innych modułach też jest zapisywany stan licznika ale w nich również można zmienić wartość przebiegu i jeśli we wszystkich jest taki sam to w sumie nie wiesz czy był zmieniany przebieg czy nie. U ciebie akurat nie był zmieniony (bo tylko w liczniku zmienili dlatego miałeś porównanie z innym modułem), masz szczęście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .w e46 jest możliwość odczytana faktycznego przebiegu .sprawdziłem to na sobie,mam znajomych w ASO i gdy znalazlem auto ktora mi odpowadalo to poprośilem elektromechanika i mechanika żeby mi je jeszcze dokladnie obejrzeli wżieli sprzęt tnz. tester diagnostyczny, czujnik grubości lakieru, na liczniku auto miało 186 tyś km . podpieliśmy tester i z modułu światel wyszlo 251 tyś. nie przerażił mnie ten przebieg auto było nie uderzone w dobrym stanie .po naradzie z fachowcami zdecydowalem się na nie i po roku eksplatacij nie żałuje.pozdrawiam

no nieżle , jak nie było dotknięte to pojeżdzi , ja 2 lata temu jak kupowałem moją to miała 230tyś km ale warunek był jeden , bezkolizyjność i full serwis no i mam jak do tej pory bezawaryjne auto - tylko eksploatacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kluczykami jest jedno "ale" - zastosowano w nich taki patent (nazywa się to bodajże zegar mnożący, czu jakoś tak) który uniemożliwia zapisanie przebiegu niższego niż poprzedni. Jeżeli jeździsz normalnie autem wykorzystując jeden klucz, a drugi leży w szufladzie, to spoko - po użyciu go stary przebieg (niższy) zostaje nadpisany nowym (wyższym). Gorzej jak cofniesz szafę - niższy skorygowany przebieg nie chce się zapisać do klucza i tu jest problem.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszałem, że przebieg w kluczyku to tylko ułatwienie jak sie zgłasza auto do serwisu gdzie maja czytnik kluczyków. (żeby zczytać dokładnie przebieg, żeby klient nie musiał sie zastanawiać ile ma przejechane itp)

 

kluczyk sie programuje sam po przejechaniu ok 10 km

 

jak było by inaczej to co z kluczykiem, który leży w domu (np tak jak u mnie drugiego kluczyka nie uzywam w ogóle) ? przebieg nie będzie się zgadzał z kluczykiem, którego uzywa sie cały czas.

cofamy przebieg na szafie i w innych modułach a kluczyk zaprogramuje sie sam

mniej więcej tak wytłumaczyli mi to w ASO

 

i dodam jeszcze, że "fachowcy" powiedzieli ze nawet w najnowszych modelach BMW nie ma problemu ze zmiana wskazań licznika :evil: :roll:

 

Niestety to nie takie proste. Każdy kluczyk, jakiego używasz jest zapamiętywany przez komp w Babci. Jeżeli wkładasz drugi, nie używany kluczyk, na którym jest mniejszy przebieg niż na szafie, to rzeczywiście on się po chwili zapisze w kluczu. Natomiast jeżeli włozysz klucz, w którym jest dajmy na to zapisany przebieg 300 tys., a na szafie masz 150 tys., to w takiej sytuacji juz się ten przebieg w kluczu nie zapisze, a poza tym w pamięci kompa zapisze się błąd niezgodności klucza, który mozna zczytać zwykłym Carsoftem nawet.

Jasne, że się da wykasować przebieg tak, zeby nie bylo fizycznej mozliwości jego odczytania. Tylko to trochę kosztuje i dalej uważam, że polskim handlarzom to się nie opłaca, bo jak już jest klient, który chce sprawdzić auto w serwisie, to nawet jeżeli ten przebieg idealnie wykasują, to da się to wykryć np. po zużyciu niektórych części.

życzę oryginalnych przebiegów na szafach.

pzdr

Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.