Skocz do zawartości

530D - drgania przy hamowaniu , kapryśny parktronic ...


Konrad Bąk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Forumowicze,

od pół roku śmigam moją 530d i jestem z autka baaardzo zadowolony, to moje pierwsze BMW i musze powiedzieć że to auto mnie ciągle mile zaskakuje - in plus ;).

Wychodzą jednak drobne usterki, nie bardzo wiem od czego zacząć sprawdzanie :

Pierwsza rzecz to drgania kierownicy przy ostrzejszym hamowaniu , z predkosci 100kmh i powyzej. Podejrzewam albo zwichrowane przednie tarcze hamulcowe, albo jakies luzy na ukladzie kierowniczym /jezdnym. JAk sie zabrac do zdiagnozowania tego problemu?

I drugi problem - parktronic -raz chiodzi raz nie. PRzeczyszczanie "guzikow" z tylu i przodu nic nie daje. Bywa ze pochodzi z tydzien, a potem nie dziala - objaw jest taki ze przy wrzucaniu wstecznego slychac tylko glosne dlugie "piiii" - i cisza.

 

bede wdzieczny za jakies wskazowki...

 

pozdrawiam!

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam ! Też mam - 530d od października 2007 , właśnie wymieniłem tarcze i klocki przód i tył , ATE, drgania zniknęły , hamuje OK . Układ kierowniczy najlepiej sprawdzi zaprzyjaźniony diagnosta na stacji diagnostycznej albo serwis ...(przyrządy !!!) .

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie tez wystepuje drgania , ale poprzedni wlasciciel niedawno zmienial tarcze i klocki z przodu (widac ze nowki) wiec u mnie co to moze byc ? luzy w ukladzie kierowniczym ? zle wywazenie kol przednich ? dodam ze jeszcze w Polsce ich nie wywazalem bo musze wymienic oponki z przodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie tez wystepuje drgania , ale poprzedni wlasciciel niedawno zmienial tarcze i klocki z przodu (widac ze nowki) wiec u mnie co to moze byc ? luzy w ukladzie kierowniczym ? zle wywazenie kol przednich ? dodam ze jeszcze w Polsce ich nie wywazalem bo musze wymienic oponki z przodu...

 

nowe tarcze też bardzo łatwo zwichrować, jeśli są słabej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy hamowaniu sa wibracje to na 98% tarcze.

U mnie jak mialem problem z parktronikiem to okazalo sie ze wiazka jest przerwana, a pozniej byly luzy na wtyczkach od czujnikow.

 

dzięki bardzo za sugestie. Tarcze wymienię przy najbliższej okazji, nawiasem mówiąc to juz sie kwalifikują do wymiany. Też mi sie tak wydawało że to musi być to. A parktronic to mysle ze to wina wtyczek - sprawdze;)!

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie tez wystepuje drgania , ale poprzedni wlasciciel niedawno zmienial tarcze i klocki z przodu (widac ze nowki) wiec u mnie co to moze byc ? luzy w ukladzie kierowniczym ? zle wywazenie kol przednich ? dodam ze jeszcze w Polsce ich nie wywazalem bo musze wymienic oponki z przodu...

Jeszcze mozesz sprawdzic tuleje tylnich dolnych wachaczy. Bardzo czesto sa na nich luzy i przez to bije kierownica.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie diagnozujcie cyfrowo przyczyn internetowo

 

Z doswiadczenia wiem iz takie objawy sa wynikiem nastepujaych niedomagan

 

- krzywe tarcze

- brud korozja pod tacza hamulcowa (ok 90% przypadkow)

- brudny zakleszczjacy sie klocek w jazmnie

- luz na lozysku przednich kol

- luz w ukladzie zawieszenia i kierowniczym

- krzywa lub krzywe felgi

 

Dlatego proponuje przed podjeciem decyzji o wymianie sprawdzic w/w elementy

 

Znam osobiscie jeden przypadek e39 w ktorym zrodlem wibracji byla przednia krzywa felga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.