Skocz do zawartości

drganie kierownicy podczas hamowania


volt_25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu pytałem was co może być przyczyna drżenia kierownicy podczas hamowania odpowiedzi były tarcze wiec pojechałem do dwóch speców i powiedzieli ze tarcze są grube i dać do toczenia wiec tak zrobiłem i wymieniłem przy okazji klocki, co sie okazało trzęsie jeszcze bardziej i to całym autem dodam ze mam do wymiany łożysko w przednik kole zaczęło być słyszalne, wyczytałem że mogą być żle oczyszczone piasty przy zakładaniu tarcz Proszę o odpowiedż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylowanych tarcz sie nie toczy, a do tego dzisiaj sie nie produkuje tarcz z przewidzianym zapasem do toczenia ,chyba ze jest to star :D

 

a łożysko może mieć taki wpływ a wymiana go i tak cię nie ominie

 

i tak jak kolega Blaster napisał wyczyść tarcze piastę i felgę!

 

jeśli masz nie oryginalne felgi to musisz dobrać pierścienie centrujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylowanych tarcz sie nie toczy, a do tego dzisiaj sie nie produkuje tarcz z przewidzianym zapasem do toczenia ,chyba ze jest to star :D

 

oczywiście że tak.Ja też miałem to samo i kazali mi tarcze przetoczyć-tak zrobiłem.I co..??TRAGEDIA!nie dało się jechać taki mi kierownicą biło.Kup nowe tarcze a będzie ok..

 

Chyba ze masz jeszcze nie org felgi to wtedy kup pierścienie.

 

pozdrawiam Łukasz

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oczyszczenia piast i tarcz to na pewno tego nie zrobiono bo zakładali je przy mnie i obrazu jak przywiozłem to przykręcili wiecie co koledzy wezmą sam oczyszczę piasty jutro jak pomoże to super jak nie to na sobotę jestem ustawiony na wymianę łożyska z piasta, a co do toczenia w audi a6 zrobiłem to samo bo biło tzn.przetoczyłem tylko u innego tokarza i znikło jak ręką odjął .Pozdrawiam forumowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność układu wspogania hamulców. Jeżeli drży tylko przy lekkim hamowaniu, a przy mocniejszym już nie - to zapewne jest przyczyna.

 

Taki sam efek będzie przy krzywych tarczach.

Ty masz tarcze wentylowane, więc nie wskazane jest przetaczanie. bo przy dobrym hamowaniu się rozgrzeją i się znowu wypaczą (po toczeniu mają zmienną grubość po obwodzie). Za dobre nowe tarcze i klocki z wymianą wydasz koło 500pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziś oczyściłem tarcze w miejscu zetknięcia z tarcza z rdzy bo fachowcy nie zrobili tego i piastę do tego przesmarowałem sprężynki docisku klocka w zacisku hamulca i zauważyłem znaczna sporawe jest jeszcze bicie ale to jest o.k 20 % tego co było pojeżdżę jeszcze 10km i zobaczę może się ułoży jak nie to wymiana tarcz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam ponownie juz usterkę usunąłem a była nią krzywa tarcza hamulcowa, kupiłem nowe tarcze firmy lukas i po założeniu ustąpiło wszystko ani telepania, drgania czy ściągania podczas hamowania oczywiście przez 150 km bede układał tarcze i delikatnie hamuje ale nie ma wibracji podczas przyhamowywania auta od 120 do 80 km/h pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.