Skocz do zawartości

330dt 184KM wysokie spalanie/buczy na włączonej klimie


vtec81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Znajomy zakupił 330dt 184KM, stała w komisie prawdopodobnie 2 miesiace. Auto jest przed wszelkimi wymianami, olejowymi, filtrowymi, odmowymi itd..... Spalanie auta po miesiec to ok 14litrów - czy to aby nie za dużo? Co może byc powodem tak wysokiego spalania? Dzieki. Pozdrawiam.

 

P.S.

Ma tez luzy w zawieszeniu - przejezdzajac przez tzw zwalniacze na osiedlach czuć jakby koła przednie się cofały. Dodatkowo na postoju wykonujac szybkie krotkie ruchy kierownicą są delikatne stuki od zawieszenia. Co to może być? Doszlismy do tego, że ma luz na łozyskach wahacza i gumach stabilizatora. Co tam może jeszcze hałasować? :?:

Edytowane przez vtec81
Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania jezeli jezdzi ostro i na krotkich odcinkach to może tyle palic, a jeżeli jezdzi normalnie to troche dużo ale najpierw powymieniać olej filtry itp. i dopiero sprawdzić ,podjechać też na komp może wtryski do wymiany . co do zawieszenia to tuleje wachaczy ,koncowki drążków oraz drążki kierownicze do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania jezeli jezdzi ostro i na krotkich odcinkach to może tyle palic, a jeżeli jezdzi normalnie to troche dużo ale najpierw powymieniać olej filtry itp. i dopiero sprawdzić ,podjechać też na komp może wtryski do wymiany . co do zawieszenia to tuleje wachaczy ,koncowki drążków oraz drążki kierownicze do wymiany

 

Eeee :shock: powiem ci tak ja poruszam sie autem głownie po mieście na odcinkach ok 10-20 km i mi spala 8l/100km i to nie przy spokojnej jeździe. Wiec nie mów ze 14 może być normalnym wynikiem, bo to jest ewidentnie coś nie tak z autkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania jezeli jezdzi ostro i na krotkich odcinkach to może tyle palic, a jeżeli jezdzi normalnie to troche dużo ale najpierw powymieniać olej filtry itp. i dopiero sprawdzić ,podjechać też na komp może wtryski do wymiany . co do zawieszenia to tuleje wachaczy ,koncowki drążków oraz drążki kierownicze do wymiany

 

Eeee :shock: powiem ci tak ja poruszam sie autem głownie po mieście na odcinkach ok 10-20 km i mi spala 8l/100km i to nie przy spokojnej jeździe. Wiec nie mów ze 14 może być normalnym wynikiem, bo to jest ewidentnie coś nie tak z autkiem :)

 

 

mam na mysli odcinki do 5 km gdy silnik sie nie rozgrzeje , a w innych przypadkach to duzo (jak wczesniej pisałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto juz po wymienie filtrów, oleju, jak sie okazało stuki były skutkiem wybitych tulei wahacza (SACHS produkuje już sam ten odlew metal-guma okragły jako czesc wymienna :wink: 2 tulejki = 98zł na zamiast 200zł na całość :wink:) , pozostały do wymiany tylko gumy stablizatora...

Ostatnia inspekcja była w 02.2007 ;) wiec świezy oddech mu zrobi na dobre.. :8)

Pozostała jeszcze do wymiany odma, nie wymieniama chyba od nowości (filterek papierowy).

Co do wtrysków to gdy w 320d 150KM miałem np. padniety jeden spalanie wcale nie było większe..... :?

 

I jeszcze jedno pyatnie - czy rożnica w zawieszeniu 320d a 330d była jesli chodzi o spreżyny sportowe? Na AlleDROGO.pl są wystawione oddzielne aukcje do motoru 330d (np. progresywny Eibach), oczywiście droższe niż do 320d :lol: Czy to prawda czy to marketingowe mydlenie oczu?

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedno pyatnie - czy rożnica w zawieszeniu 320d a 330d była jesli chodzi o spreżyny sportowe? Na AlleDROGO.pl są wystawione oddzielne aukcje do motoru 330d (np. progresywny Eibach), oczywiście droższe niż do 320d :lol: Czy to prawda czy to marketingowe mydlenie oczu?

 

Z tego, co wiem, to wszystkie 330d mają sportowe zawieszenie i w każym egzemplarzu wychodzi to z nr VIN. I jest ono na pewno inne niż standardowe w 320d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedno pyatnie - czy rożnica w zawieszeniu 320d a 330d była jesli chodzi o spreżyny sportowe? Na AlleDROGO.pl są wystawione oddzielne aukcje do motoru 330d (np. progresywny Eibach), oczywiście droższe niż do 320d :lol: Czy to prawda czy to marketingowe mydlenie oczu?

 

Z tego, co wiem, to wszystkie 330d mają sportowe zawieszenie i w każym egzemplarzu wychodzi to z nr VIN. I jest ono na pewno inne niż standardowe w 320d.

 

Amortyzarory są w oryginalne BMW/ sport sprezyny z niebieskim kółeczkiem - co do sprezyn bede musiał pogadac z jakims moadrym sprzedawcą :)

 

I jeszcze jedno pytanie (nie bede zakladał nowego wątku).

Auto miało wymieniane wczoraj wszystkie filtry, olej, klocki, tuleje wahacza i gdy jade po tym wszytskim (może mechanik coś poluzował?) powoli prosty (ruszanie) odcinek - TYLKO NA KLIMATYZACJI, podczas skretu (też nie kazdego) słychac buczenie z lewej czesci auta (tam gdzie jest pompa wspomagania) - wczesniej tego nie było.... :?

Czy to jakis pasek ? Pompa wspomagania (wspomaganie ładnie pracuje, płyn jest max. nie wiem jak z przewodami? )

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie olej ,filtry , klocki tuleje nie mają nic wspólnego ze wspomaganiem, piszesz że buczy na skręcie, ale przy lekkim skręcie kół czy przy maksymalnym skręcie kół, bo czasem bywą że przy maksymalnym skręceniu kierownica pompa ci zabuczy pomieważ jest to spowodowane jej maksymalnym obciążeniem , to jedyne co mi przychodzi do głowy, ta klima mnie zastanawia może to pasek ale na 100% nie jestem pewien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie olej ,filtry , klocki tuleje nie mają nic wspólnego ze wspomaganiem, piszesz że buczy na skręcie, ale przy lekkim skręcie kół czy przy maksymalnym skręcie kół, bo czasem bywą że przy maksymalnym skręceniu kierownica pompa ci zabuczy pomieważ jest to spowodowane jej maksymalnym obciążeniem , to jedyne co mi przychodzi do głowy, ta klima mnie zastanawia może to pasek ale na 100% nie jestem pewien

 

Pisze, że po wymienie tych rzeczy bo byc może czegos nie dokrecił, albo cos poluzował gdy zmieniał? Mówimy np. o skrecie 90 stopni na drodze, delikatnym ruszaniu na prostej, dohamowaniu na prostym odcinku (gdy sie zatrzymałem sprawdzałem kierownica lewo/prawo i wtedy też czasami buczało), manewr parkingowy - jechałem na włączonej klimatyzacji i wtedy były takie objawy.

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa, mojego szwagra 330da w miescie pali 12 litrow ON, bardzo krotkie dystanse. Jego dzienny przebieg okolo 15 km wyglada tak: 8 rano dziecko do szkoly i powrot do domu, potem na 10 do sklepu, auto stoi do 14, bo jedzie na obiad, powrot do sklepu, po 18 do domu. Ja sie smieje :mrgreen: bo mowilem, ze ma kupic benzyne, a on nie, ze kupi diesla bo malo pali. Owszem malo pali, ale na trasie okolo 6,5-7 ON, z tym, ze on rzadko w trase jedzie, bo towar mu dowoza ciezarowka :roll2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.