Skocz do zawartości

gdzie najlepiej zamontować cb radio wasze pomysły


Rekomendowane odpowiedzi

witam

tym razem proszę o wasze podpowiedzi, chciałbym zamontowac w swojej e36 cb radio natomiast nie mam pomysłu gdzie je umieścic chodzi mi o to zeby było funkcjonalnie i nie rzucało się w oczy, mile widziane fotki oraz podpowiedzi jak zrealizować "wasze" pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do pytania tez zmaierzam sie do cb ale jakos mi sie nie widzi gdzie to zamontowac

 

jedyny pomysl jaki mam to radio malych gabarytow cos jak president JOHNNY II i montowany na rzep ( dzieki czemu nie bedzie dziurawiona tapicerka) i umozliwia szybki demozntaz i schowanie a miejsce myslalem na tunelu miedzy siedzieniem kierowcy a tynelem

siedzenie kierowcy kraktycznie zostaje bez zmian jak ystawimy tak juz jezdzimy wiec mozna okreslic stale miejsc lun nakleic wiekszy rzeb i mamy mozliwoc przesowania co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie "unidena" (małych gabarytów radio mam przykręcone do z boku tunelu środkowego na wysokości gałki zmiany biegów po stronie kierowcy. Brzeg radia jest mniej więcej na równi z tunelem.

PLUSY:

-rewelacyjna ergonomia i doskonały dostęp do radia

-łatwość obsługi ponieważ wszystkie funkcje radia mam pod ręką i nie muszę nawet się pochylać aby coś przestawić czy wyregulować.

-brak poważniejszej ingerencji w tapicerkę przy montażu. Radio mam przykręcone na dwa wkręty i uchwyt dołączony w zestawie do radia. jędyne co zrobiłem to dwa małe otwory na wkręty, ale jak wymontuję radio to znajdę jakieś 2 male zaślepki (nawet z mebli) i zakryję otwory.

 

MINUSY:

-radio na wierzchu i może co niektórych amatorów cudzej własności kusić.

-zmniejszona regulacja fotela (tzn. gdy dostosujesz ustawienie fotela do swojego wzrostu i przykręcisz radio to nie bardzo będzie jak podsunąć fotel do przodu (ogranicza go radio) ale jak samochodem jeżdzi jedna osoba to rozwiązanie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego tez polecam nie przykrecac tylko montowac na rzep haczyki lub wlasie kleisz na jedna z plaskich plaszczyz radia a druga czesc rzepu klejisz na tunel rzep trzyma tak mocno ze jak spadniesz w przepasc to radio bedzie sie dalej trzymac :) na tynelu kleisz wiekszy pasec bo umozliwa ci operowac radie w prawo czy lewo tak ze mozna siedzeniem operowac i pozostawiajac autmo mozna odkleic i dac radio np pod siedzenie rzep jest tani u ma duzo zastosowan w aucie ja naprzyklad mam skrzynie basowa w bagarzniku i skrzynia poruszala mi sie po calym bagazniku od spodu do skrzynie przykleilem rzep(haczyki) i nic wiecej bo rzep lapna bezposrednio tapiserki bagaznika moge gwaltownie hamowac startowac z piskiem opon skrzynia anu rusz rzepem mam jeszcze przymocowane zmieniarke do ply i gasniece w bagazniky z boku z lewej strony zaraz za lampa i wszystko sie trzyma jak nalezy wiec polecam rzep ma obrzerne zastowowanie ja teraz na allegro kupilem rep szerokosci 100mm 1m wlosnia 3m chaczykow i zaplacilem wraz z przesylka 17zl sa dostepne rzepy samo przylepne lub o innych wymiarach ale wiadono czym wieksza powierzchnia lepiej trzyma

http://www.allegro.pl/item358591794_rzep_szerokosc_100_mm_bialy_i_czarny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zapytam sie o umieszczenie anteny :) chcialbym umiescic ja na na mozowaniu motylkowym zeby tez zaczep sobie byl i bede sciagal tylko antene. Magnesu nie chce a robic dziurke w buni tez mi szkoda.

Gdzie wy macie umieszczone anteny w sedanach ?? na slupkach czy moze na tylnej klapie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak w poprzednim aucie tj vw golf miałem uchwyt na kalpie antena lemma 120cm przykręcana na motylek mieszkam w bloku autko nie jest garażowane więc nie raz miałem przypadek z amatorami cudzej własności po 4 miesiącach codziennego odkręcania i przykręcania uchwyt wyrobił się, chodzi o to ze antena miała taką jakby harmonijkę i uchwyt tak samo i to się powycierało z resztą samo gniazdo anteny też autko sprzedałem ale teraz zastanawiam się nad innym lepszym uchwytem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak w poprzednim aucie tj vw golf miałem uchwyt na kalpie antena lemma 120cm przykręcana na motylek mieszkam w bloku autko nie jest garażowane więc nie raz miałem przypadek z amatorami cudzej własności po 4 miesiącach codziennego odkręcania i przykręcania uchwyt wyrobił się, chodzi o to ze antena miała taką jakby harmonijkę i uchwyt tak samo i to się powycierało z resztą samo gniazdo anteny też autko sprzedałem ale teraz zastanawiam się nad innym lepszym uchwytem

 

jakos dziwne ze Ci sie wyorbil :) ja po roku mialem jak 'nowy" :) przeciez to nie rpacuje az tak.. ;)

 

//Ja przylaczam sie.. ale gdzie antena cb w cabrio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tego szukałem na forum, ale jakoś tak wpadło, więc zamieszczam swoja opcję umieszczenia radyjka :) zdjąłem osłonkę ślinika szyber dachu zrobiłem wzmocnienie z grubszej blachy w poprzek, od tego wzmocnienia odchodziły w dół dwa uszka na szerokość CB aby je przykręcić, w maskownicy wyciąłem dwa wzdłużne otworki, aby uszy mogły wystawać, założyłem maskownice, przyłożyłem CB, przykręciłem z boku w oryginalne otwory radyjka i wsio :) fajnie to nawet wyglada. Minusy to: źle widac wyświetlacz, radyjko zasłania troszkę lampkę, ale tylko troszkę i wieczorem lampka i tak dobrze oświetla.

 

http://www.ogro-met.com/wrzosu/DSC01128%20-%20kopia.jpg

http://www.ogro-met.com/wrzosu/DSC01132%20-%20kopia.jpg

http://www.ogro-met.com/wrzosu/DSC01133%20-%20kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.