Skocz do zawartości

330i vs 330d - koszty utrzymania


Yacek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak z tematu - jakie są koszty utrzymania E46 330D vs 330i.

Pytanie mało precyzyjne - ale już wyjaśniam.

Spalanie - wiadomo diesel spali duzo mniej.

Ceny zawieszenia, elektryki, oświetlenia podobne (często identyczne).

Diesel większe ryzyko awarii układu paliwowego (bardziej wrażliwy) oraz turbiny.

Przejrzałem ceny regenerowanych turbin na Allegro i nie są dużo drozsze od turbin do TDI. Nie wiem jak się sprawuje CR I generacji (184KM) w porównaniu z nowszym (204KM). Czy każda 330D ma filtr cząstek stałych ? Jeśli tak to koszta wymiany pewnie dość wysokie. Jakie jeszcze drogie niespodzianki mogą spotkać E46 330D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do filtra cząstek stałych. Nie kazda 330d go ma. Mam auto z marca 2001 r i nie ma, być może po lifcie, ale nie wiem, czy nie jeszcze sporo później... Bo np w mażdzie 6 filtr wstawiano dopiero po 2005 r, a to przecież nowoczesna konstrukcja. Edytowane przez matyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama turbina to chyba nie problem---przy 20 tkm rocznie szybko by sie zwróciło nawet gdyby padła. Takim dieslem sie troszke inaczej jeździ inaczej dba. Osobiście gdybym robił do 10 tkm na rok to benzyna na 100%!! a że robię wiecej mam diesla- jazda może być szybsza ale płynna - w benzynie jak podusisz i masz szarpana jazdę nie ma tragedii- diesla zakatujesz...
Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu auto nie może dostawać w piec bardzo mocno

diesla jak będziesz gniótł to pompa poleci no i nie wykluczone że w przyszłości turbo

Autem można jeździć szybko ale starać się go delikatniej rozpędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.