Skocz do zawartości

Czy to napewno pompa paliwowa


Onaro

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia jechalem obejrzeć swoją siódemką obejrzeć auto które chciałem kupić. Zatankowałem sobie gazu (moje auto to 735iA z instalacją gazową) i pojechałem. Jadę jadę ... i w pewnym momencie auto zaczyna się dusić. Zerkam co sie dzieje, a przełacznik od gazu był ustawiony na benzynę :mad2: Przełączyłem szybko na gaz, auto dostało ducha i tak dojechałem do najbliższej stacji CPN. Tam zatankowałem benzynę i chcę ruszyc, ale auto nie daje się uruchomić. Rozrusznik kręci pieknie, ale po chwili coraz gorzej. Początkowo było słychać jakby miał za chwilkę złapać ale nie dawal sie odpalić. Po pewnym czasie kręcenia nie bylo już sygnałó ze strony silnika, że to może zapalić. Zadzwoniłem do kolegów - ci przyjechali zerwali wężyk dopływu paliwa do silnika i kazali kręcić. Okazało sie, że benzyna nie jest doprowadzana. Padło na pompę. Wzięli samozapłon (ten w sprayu) i kazali kręcić kiedy wszedł silnik na obroty to włączyło się zasilanie gazem i tak dojechałem do domu. Spojrzałem do ETK i obserwuję budowę pompy(otolink:http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GB41&mospid=47344&prod=19900700&btnr=16_0190&hg=16&fg=05). Zadzwoniłem do przyjaciela z Wrocławia (ja mieszkam we Wronkach k Poznania), u którego już wiele kupowałem oryginalnych części do BMW i pytam się go ile taka pompa. Kolega mówi 1000 zł. Hm ... pomyślalem drogo. Pytam sie czy są jakieś wymienniki, wkłady. Kolega mówi, że nie ma. Trzeba kupić całą pompe. Zadzwoniłem zaraz potem do innego kolegi, który zajmuje sie regeneracją pomp i pytam się czy do mojego auta też może zregenerować. Powiedział, że moje auto ma 2 pompy i jak najbardziej. Koszt 500 zł. Hm i teraz nie wiem komu wierzyć. Czy taką pompe można rzeczywiście regenerować . Ktos juz to robił. Nie wiem czy ten kolega z Wrocławia sie pomylił, czy po prostu chce na mnie zarobić.

Pomóżcie koledzy.

A i jeszcze jedno. czy te objawy o których mówiłem, to rzeczywiście wskazanie pada na pompe ? Jak patrzyłem na ETK to jest tam trochę elektroniki i filtrów. Zauważylem poczatkowo że wywalil bezpiecznik jeden, wymieniłem - zapomniałem dopisać.

POMOCY

pozdrawiam

BMW - najlepsza metoda na łagodzenie wewnętrznej natury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D Dokladnie mija miesiac jak wymienialem pompe paliwa w mym

cudenku :D 250 polskich zlociszow mnie kosztowala-na szrocie i nie nazekam.Tez siadla bo zabraklo benzynki :!:

:!: :!: UWAZAJCIE na to!!! :!:

No prosę - ta informacja jakoś najbardziej do mnie trafia. "... bo zabrakło benzynki". Czyli odpowiedziałeś od razu na kilka pytań zawartych w moim poście. :modlitwa:

Hm ... teraz jestem spokojniejszy - jest jednak jeszxcze coś. Czy ja dobrze widzę ... czy w moim aucie są 2 pompy? Zerknijcie proszę na link, jak podałęm go też w pierwszym poście (http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GB41&mospid=47344&prod=19900700&btnr=16_0190&hg=16&fg=05)

Pozdrawiam

BMW - najlepsza metoda na łagodzenie wewnętrznej natury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że odświerzę wątek. Nadal nie mam pewności czy są w moim aucie montowane 2 pompy paliwowe czy jedna. Może ktoś wie? Na wskazanym linku widnieją chyba dwie - mylę się ?

Pozdrawiam

BMW - najlepsza metoda na łagodzenie wewnętrznej natury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.