Skocz do zawartości

po wymianie kół na letnie w samochodzie huczy.


PrzemysławB

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam mały problem w swoim bmw a mianowicie gdy wymieniłem koła na letnie , to zaczął sie bardzo głośny huk w samochodzie. w poprzednim sezonie jeździłem na tych kołach i nic takiego nie wystepowało. na zimówkach teraz też było ok. ciśnienie w kołach to 2,1 z przodu i 2,3 z tyłu. Może to wina wyważenia?? czekam na wasze opinie.
Przemyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam mały problem w swoim bmw a mianowicie gdy wymieniłem koła na letnie , to zaczął sie bardzo głośny huk w samochodzie. w poprzednim sezonie jeździłem na tych kołach i nic takiego nie wystepowało. na zimówkach teraz też było ok. ciśnienie w kołach to 2,1 z przodu i 2,3 z tyłu. Może to wina wyważenia?? czekam na wasze opinie.

 

Sprawdź czy opony są kierunkowe i czy zostały dobrze założone. Koło niewyważone raczej nie huczy tylko bije.

 

P.S. Popraw tytuł - bez CH.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może łożysko już się odzywa,u mnie było to samo na wąskich i wysokich oponach(zimówki) było wszystko w porządku,jak założyłem letnie szerokie na niskim profilu,łożysko z lewej strony zaczęło huczeć,opona letnia na niskim profilu jest sztywniejsza i nie poddaje(odkształca) się jak zimówka,stąd większe obciążenia idą na łożyska.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duzo masz bieznika? Niektore opony przy malej ilosci bieznika halasuja bardzo podobnie jak uszkodzone lozyska. Rok temu mogles tego az tak nie slyszec bo jezdziles caly czas na tych oponach i stopniowo zwiekszala sie glosnosc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem jeżeli tego na zimowych nie było to na 100% wyząbkowane opony albo zaczyna ci pękac kord w jakiejś może też byc opona po hamowaniu i wtedy coś takiego się dzieje a tak nawiasę mówiąc to nie jest rozmiar do twojego auta !!

185/65/15 : 195/60/15 : 195/65/15 : 205/60/15 chyba że masz 16 calowe to wtedy 205/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.