Skocz do zawartości

Jak wymienić zarówkę od kontrolki check engine


Prokop

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zobaczyć czy nie mam przepalonej lub wyjętej żarówki z kontrolki check engine. Ma odłączony przepływomież (bo prawdopodobnie padł) ale powinna wówczas palić się właśnie kontrolka check engine, a nic sie nie pali. Widziałem że szkło zegarów jest z góry (patrząc od spodu) przykręcone na dwie śruby, czyli prawdopodobnie powinno się wyjąć tylko czy tablicę z zegarami też można wtedy wyjąć, a przynajmniej panel z kontrolkami??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to samo parę dni temu. Tylko że u mnie obrotomierz sie przycinał i prawy kierunek nie mrugał. Poszukaj na forum jak wyjąć te zegary bez zdejmowania kierownicy. 100% da sie to zrobić, nawet gdy nie masz regulacji kolumny kierowniczej. Gdy już wciągniesz zegary będzie wszystko bardzo prosto... Będą żaróweczki w oprawkach, w każdym sklepie motoryzacyjnym są one za grosze. Więc niema problemu. Pamiętaj aby odpiąć akumulator, bo będziesz miał jeszcze usunięcie błędu airbag.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to samo parę dni temu. Tylko że u mnie obrotomierz sie przycinał i prawy kierunek nie mrugał. Poszukaj na forum jak wyjąć te zegary bez zdejmowania kierownicy. 100% da sie to zrobić, nawet gdy nie masz regulacji kolumny kierowniczej. Gdy już wciągniesz zegary będzie wszystko bardzo prosto... Będą żaróweczki w oprawkach, w każdym sklepie motoryzacyjnym są one za grosze. Więc niema problemu. Pamiętaj aby odpiąć akumulator, bo będziesz miał jeszcze usunięcie błędu airbag.

nie musisz odpinac aku wystarczy zebys kluczyka do stacyjki nie wkladal

te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam odkręcasz 2 torxy w daszku kokpitu nad zegarami i bez problemu wyciągasz zegary , z tylu są dwie wtyczki odpinasz je i masz zegary na zewnątrz , a póżniej rozbierasz je jak każde zegary samochodowe dasz rade powodzenia

było E-36 1,8 E-36 compakt 1,8d E-46 320dTa,jest E-46 330dt

http://www.bmwteam.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem bo mi się nie zapala kontrolka. Dziś rozebrałem zegary, (prosta robota). Diodki są dobre sprawdziłem, po podłączeniu zewnętrznego zasilania się paliły. Ale dziwna sprawa bo na diodkach jest napięcie, sprawdziłem miernikiem tylko inne niz na inych, ale nie jestem elektronikiem to nie wiem jak ma być. Teraz mam mało płynu w chłodnicy, poniżej minimum i tez kontrolka się nie zapaliła (a chyba powinna, jeśli się mylę to mnie poprwacie). Jestem ciekawy czy ja pojade na kompa to mi pokaże jakieś błędy związne z tablicą i kontrolkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie, czy kontrolka check engine na pewno powinna się zapalać przy przekręceniu kluczyka bo u mnie wtedy się nie zapala, natomiast podczas testu zegarów świeci się.

I gdzie ew. można szukać czy jest z nią coś pokombinowane?

 

ps

sytuacja dotyczy e46 318i z '98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokladnie tak samo przy odpalaniu check engine się nie zapala, diodka jest dobra bo też odpalałem test zegarów i świeci. Zresztą po lewej stronie nic się nie zapala przy odpalaniu. Zapalają się jedynie po prawej stronie kontrolki ABS, klocków hamulcowych, po środku kontroli trakcji i po chwili gasną, natomiast kontrolka poduszek pali się cały czas no ale to inna bajka (poduszki napewno są no ale o tym błędzie dużo jest na forum tak więc nie przejmuję się tym za bardzo). No ale może ktoś się jeszcze wypowie dla pewności z tym check engine.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.