Skocz do zawartości

Problem licznika 299960 a jego cofanie


atonre

Rekomendowane odpowiedzi

Po niedzieli powinienem mieć drugie zegary wieć kość mogę daćza free tylko w zamian dobrze by było się dowiedzieć jak rozwiązaćten problem

 

Wszystko po kolei, najpierw musimy zrzucic cala pamiec na kompa i zobaczyc w jakim jezyku jest to pisane i gdzie tkwi problem, rozwazalismy czy przypadkiem nie jest to zbyt mala pojemnosc kosci, wiec jesli byloby tak jak napisalem wystarczyloby kupic kompatybilna kosc z wiekszym obszarem pamieciowym i zrobic kopie oryginalu, nastepna przyczyna moze byc blad w oprogramowaniu, jako ze znajomy ma pare dojsc do softow roznych marek sprobujemy wgrac zmieniony soft (moze cos pomoze), nie wiemy jeszcze czy po przeprogramowaniu kosci bedzie ona kompatybilna z komputerem glownym, a wiec czy komp ja zaakceptuje :cry2: Jest sporo mozliwosci narazie zamowilem programator i szukalem jakiejs kosci do testow :> A Twoja kosc jest z E-34 czy z E-32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kość Jest z E-34 z 1988r. I pomogę wam i powiem że napewno jest to wina przepełniania się pamięci nie wima softu. Sprawdziłem już to a że jestem informatykiem wiec wiem co mówie :)
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum powinno to zadziałać, ale pewności nie mam. A licznika lepiej nie zmieniać, bo łatwo podpaść przy sprzedaży gdy na liczniku wyświetlą się inne numery VIN niż te w dowodzie rejestracyjnym.

A jak mozna wywolac ten numer VIN? Kupilem sobie BMW. Na ogloszeniu pisalo ok. 280tys. km, na liczniku ok 144tys.km. Gdy sie zapytalem to powiedzial, ze byl wymieniany licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum powinno to zadziałać, ale pewności nie mam. A licznika lepiej nie zmieniać, bo łatwo podpaść przy sprzedaży gdy na liczniku wyświetlą się inne numery VIN niż te w dowodzie rejestracyjnym.

A jak mozna wywolac ten numer VIN? Kupilem sobie BMW. Na ogloszeniu pisalo ok. 280tys. km, na liczniku ok 144tys.km. Gdy sie zapytalem to powiedzial, ze byl wymieniany licznik.

Cztaj tego lina :

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6000&highlight=przebieg

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

mam kilka pytan odnosnie tego tematu !! poniewaz moje niedawno nabyte 735 ma ten sam problem 299960 km :(

 

1. czy jest juz jakis prosty sposob na rozwiazanie tego problemu ??

 

2. jak nie --> to czy ktos zna jakies miejsce w poznaniu i okolicach gdzie moglbym to naprawic tanio i fachowo ??

 

3.test licznikow mi nie dziala ale z tego co tu poczytalem jest to zwiazane z problemem 299960 km --> czy to prawda ?? --> i czy ma to zwiazek z tym ze podczas tego testu powinien sie pokazac prawdziwy przebieg auta ??

 

4.wiem ze to nie ten temat ale sie spytam: czy to ze pali ok 22l gazu w miescie przy spokojnej jezdze i ok 17l na trasie predkosci 100-160km/h -->to duzo czy nie ?? i czy moze to byc wina tylko tego ze mam zalozony "zwykly" gaz nie sekwencje (i z tego co mi powiedziano ostatnio nawet komputera nie ma ten moj gaz :( ) i czy zalozenie takiego komputera cos da (jak tak to o ile spadnie zuzycie --> bo mam za niego zaplacic 500 a jak bede oszczedzal po litrze na 100 to sie nie zwroci za szybko :( )

 

prosze pisac tu lub na happy29@wp.pl

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.