Skocz do zawartości

Nie mogę odpalić, rozrusznik nie kręci.


Krzysiek78

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz spieszyć się z wymianą. Sprzęt grający trochę prądu szarpie, a przed tobą lato. Tak pojemny akumulator daje szansę na dłuższe niż 5 lat użytkowanie. Ja mam roczny 50Ah i zapalona lampka w bagażniku przez 24godziny potrafiła go rozładować. Nie zawsze to co nowe jest dobre, nawet akumulator :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kurcze mi dzisiaj stalo sie to samo!rano jechalem samochodem i bylo wszystko ok wsiadam wieczorkiem przekrecam stacyjke i tylko slychac tyk,tyk,tyk akumulator doszczetnie rozladowany (juz sie laduje)ale dziwi mnie tylko jedno przerzucilem prad kablami z 2 samochodu i nie chcial ruszyc nadal tylko tyk,tyk nie poszedl czasem rozrusznik ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak!!!ale jak tak mowisz to po co w ogole robic cokolwiek przy samochodzie przeciez jak cos ci sie stanie jedziesz do mechanika i ci zrobi= ]a schemat po to zeby zobaczyc jak to wszystko jest zbudowane i do czego poszczegolna czesc sluzy moze sam sie naucze naprawiac! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik można samemu naprawić nie jest to skomplikowane ale ja za robote zapłaciłem 40zł plus 22zł szczotli. Ja babrał bym sie caly dzien a fachura zrobił w 2 godz tak ze koszt niewieki i pewnosc zrobionej roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mechanik albo dorabia po godzianch albo masz dobry z nim układ bo nie sądzę żeby normalnie normalny mechanik z warsztatu wyjmował rozbierał, składał i wmontował rozrusznik za 40zł!!! No ale gratulacje.

 

A i cena szczotek szokująco niska. 22zł? To chyba same szczotki kupiłeś a nie cały szczotko trzymacz? Jeśli tak i twój mechanik szczotki tylko przylutował do starego szczotktrzymacza a nie zgrzał zgrzewarką to życzę powodzenia przy dłuższym kręceniu lub zakręceniu z lekko rozładowanym aku. Luty (cyna) nie wytrzyma temperatury i poprostu puści (rozlutuje sie). Kolejny raz będziesz musiał wyjąć rozrusznik. Ale obym okazał się złym prorokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje cena jest niska ale mam pewnosc ze dobrze zrobił i jestem spokojny o przyszłosc rozrusznika Jesli chodzi o sam rozrusznik to predzej rozwali sie wirnik bo teraz go przetaczał a nastepnym razem juz nie da rady to jest elektryk samochodowy i najczesciej zajmuje sie tylko rozrusznikami Jak dzwoniłem do innych mechaniorów to chcieli od 300-500zł za wyjecie i zrobienie bo najwiekszym problemem był dla nich wyjecie rozrusznika (zdjąc kolektor ssący)itp A jak sie okazało można wyciągnac w normalny sposób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.