Skocz do zawartości

Lampy tył sprzed lifingu na lampy po liftingu. Jak wtyczka?


Ratovnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:),

 

chcę założyć lampy tylne (96) w sedanie na nowe (2001) po liftingu Hella. Posiadam zwykłe i gdy wymienię na nowe będzie trzeba podłączyć starą wtyczkę do nowej lampy za pomocą kabelków, ponieważ końcówki wtyczek w nowych lampach są inne.

 

Czy ktoś wie w jakiej kolejności podłączyć piny z nowej lampy do starej wtyczki w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy jak to bedzie pasowalo...

Tylne lampy po lifcie maja przetwornice ciekawe jak sie je podlacza,

i jeszcze zostaje problem LCM-u.

 

Nie jest to taka prosta sprawa wymienic, dolozyc przejsciowke i po bolu.

Trzeba jeszcze dodatkowe otwory nawiercic, podlaczyc przetwornice, przeprogramowac LCM (jak sie da) i w tedy bedzie cacy.

Efekt ladnie swiecace diody z tylu.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy przypadkiem, czy Hella nie wypuściła na rynek lamp typu Celis, które pasują plug and play do E39 sprzed faceliftingu. Zresztą sami zobaczcie jak to jest opisane w katalogu:

 

Do modeli 11/95->08/00

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images31.fotosik.pl/228/35622e7738bfdb65.jpg

 

Do modeli 09/00->07/03

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images33.fotosik.pl/229/817f987ad59d5f60.jpg

 

Zwróćcie uwagę, że np te przyciemnione mają zupełnie inny numer dla wersji przedliftowej, a inny dla poliftowej. Pytanie tylko czy w tych zestawach są przetwornice.

 

Pojawiły się zresztą także na ebay, więc można popytać sprzedawcę.

przedliftowe, oraz poliftowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do sprzedawcy i zobaczcie co mi odpisał.

 

"This set is especially for E39 building year 1995-2000 old body. they fit as the original ones, because the original lights are from hella aswell. the control modules, you need, for the CELIS technology are included in this package.

the lights itself are simple to fit in."

 

 

No tak tylko, że pod te trzeba niestety wiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"This set is especially for E39 building year 1995-2000 old body. they fit as the original ones, because the original lights are from hella aswell. the control modules, you need, for the CELIS technology are included in this package.

the lights itself are simple to fit in."

 

Napisal, ze wszystko jest w zestawie. Nie sadze, ze nie trzeba wiercic, zestawy hella maja w instrukcji montazu pokazane, ze trzeba (w 100% nie jestem pewnien).

Jesli mu wierzyc to fajnie i brac bo funty slabo stoja.

 

Hans tez oferuje helle ciekawe czy to takie same zestawy (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko w mailu który mu wysłałem zadałem pytanie, czy nic nie trzeba ciąć, ani wiercić w karoserii samochodu i odpowiedź padła, że są to lampy do modelu przedliftowego i że pasują jak oryginalne, które zresztą też są firmy Hella. Więc nie wydaje mi się żeby trzeba było cokolwiek ciąć, wiercić, jak w zestawach które były dostępne do modeli po liftingu.

 

Dzwoniłem też do Helli Polska i dowiedziałem się że powinny pasować bez przeróbek. Lampy są dostępne oczywiście w Helli w Warszawie i można je w każdej chwili obejrzeć. Niestety nie mieszkam w okolicach Wawy i nie mogę do nich osobiście podjechać, aby sprawdzić czy faktycznie spasują bez wiercenia. Cena katalogowa zestawu to 1250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie wtyczki i kabelki do podłączenia pinów (komplet 80 zł):

http://images30.fotosik.pl/202/192803a39ed6e25f.jpg

 

Wczoraj "dopasowywałem" nowe lampy do wnęk po starych.

Jest wiercenie i piłowanie, zarówno wnęk na lampy jak i samych lamp:), auto jest z 96, a nowe lampy z 2001/2002 z M5 i żeby pasowały trzeba sie namęczyć 3 godziny.

 

Teraz będę kombinował z pinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.