Skocz do zawartości

Kontrolka od hamulców


Shiriu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem od jakiegoś czasu co jakiś czas zapala mi sie kontrolka na desce rozdzielczej która odpowiada za hamulce, na początku pomyślałem że to płyn ale jak się okazało nie. Odstawiłem bmw do mojego mechanika (było kilka drobiazgów do zrobienia) i powiedziałem żeby to sprawdził. Hamulce działają w 100% na każdym kole a ten mały czort (kontrolka) nadal sie pali czy ktoś wie dlaczego ?

To jest bardzo irytujące po jakimś czasie .... Prosze o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdz czujniki zuzycia klockow: przednie lewe kolo i tylne prawe. czujniki to taka petla przewodu zatopiona w plastiku przymocowana do klocka hamulcowego. jesli klocek juz jest cienki to mozliwe ze wlasnie przeciera sie tez ten czujnik. jesli przetrze sie - obwod elektryczny sie otworzy i wtedy zapali sie kontrolka na tablicy.

2. wina zlaczki czujnika - kostki polaczeniowej od 20 cm od czujnika. rozebrac, wyczyscic, przesmarowac jakims wd40 lub innym i zlaczyc. zeby sprawdzic sam obwod mozesz kawalkiem drutu lub kabla zewrzec oba piny w tej wtyczce/zlaczce.

 

nowe czujniki to wydatek paru/parunastu zeta

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w poprzednim E30 pojawiało się czasowe miganie kontrolki, czasem po pokonaniu nierówności. Powodem takiego zachowania (po naprawie/kontroli wszystkich możliwych przyczyn), był "zimny lut" pinów kostki połączeniowej tablicy wskaźników - pomogło i od tamtej pory był spokój :cool2: ...kontrolka oczywiście nadal sprawna...

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, kontrolka na początku zapalała się raz na jakiś czas, teraz zaświeciła i nie gaśnie. Do tego na przeglądzie wyszło mi że lewy przód i prawy tył łapią ok. 30-40% słabiej. Ciekawe czy ma to jakiś związek z:

1. sprawdz czujniki zuzycia klockow: przednie lewe kolo i tylne prawe.

Dodam, że tarcze i klocki mają jeszcze spory zapas, płyn też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, kontrolka na początku zapalała się raz na jakiś czas, teraz zaświeciła i nie gaśnie. Do tego na przeglądzie wyszło mi że lewy przód i prawy tył łapią ok. 30-40% słabiej. Ciekawe czy ma to jakiś związek z:
1. sprawdz czujniki zuzycia klockow: przednie lewe kolo i tylne prawe.

Dodam' date=' że tarcze i klocki mają jeszcze spory zapas, płyn też ok.[/quote']

 

to tylko przypadek - czujniki zuzycia sa tylko elektrycznymi wskaznikami a nie elementami ktore decyduja o dzialaniu ukladu hamulcowego.

 

no chyba ze te czujniki sa nieodpowiednie lub zle zamontowane i blokuja prawidowe dzialanie klockow. warto sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.