Skocz do zawartości

Zmiana opon z 225/55R16 na 205/60/R16


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od miesiąca szczęsliwym posiadaczem E60 525i sprowadzonego z USA. Fura jest super. Poprzednio miałem E39. Wszystko jest okey. Muszę tylko wymienic opony, bo te są łyse.

Nie lubię jak nosi mnie po koleinach i chciałbym zmienić rozmiar opon.

Czy zmiana opon z 225/55R16 na 205/60/R16 w tej E60 jest dobrym pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem coś takiego u siebie co prawda w E39, ale z efektu byłem bardzo zadowolony zero wożenia, autko bardziej miękkie bo opona wyższa.Także jak coś to polecam

 

Wożenia może zero, ale auto bardziej miękkie na pewno nie będzie bo opona będzie niższa a nie wyższa. Co prawda nie wiele bo tylko 1,5 mm co da nam przekłamanie 0,2% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tego samego szukam tylko nie mogę się zdecydować.. może polecicie jakiś konkretny model? zawineli mi fele z praktycznie nowymi oponami letnimi i nie wiem co wziąć.

 

michelin jest ogólnie jechany za spadek jakości i rozważam coś z bridgestone, pirelli p7 a może toyo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wożenia może zero, ale auto bardziej miękkie na pewno nie będzie bo opona będzie niższa a nie wyższa. Co prawda nie wiele bo tylko 1,5 mm co da nam przekłamanie 0,2% :D

A właśnie że BĘDZIE bardziej miękkie. Oprócz bezwzględnej wysokości ścianki opony patrz na profil. Bo to profil mówi o sztywności ścianki względem szerokości opony.

 

Zmieniałem jakiś czas temu dokładnie taki sam układ: z 225/55R16 na 205/60R16 i wyraźnie czuć różnicę. Nie jest to różnica oszałamiająca ale wyczuwalna na naszych dziurawych drogach. Komfort jazdy na 205/60 jest wyraźnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.