Skocz do zawartości

"Szerokie" nerki?


greq

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dziwna rzecz. Jak jadę na 3 to przy przyspieszaniu ok 2600-2700 rpm auto delikatnie przestaje ciągnąc, i wszystko wraca do normy przy ok 3000rpm. Jednak jest to też zależne od tego jak bardzo doda sie gazu. Czy winny jest jakiś zawór sterujący czy cos innego?

 

Hmm turbodziura ? Byles juz na czipie ? :)))

Podjedz sobie na hamownie momentowa (Mastersi maja) albo na inercyjna (kazda inna) i sprawdz wykresy.

Koszt hamowania bez modyfikacji to o ile pamietam cos kolo 50-200zl, zalezy gdzie i u kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Jettronica i mówią że mogą coś takiego zdiagnozować bez hamowni, życzą sobie za to 250zl. Jeszcze zanim do nich pojadę to może ktoś ma jakieś inne sugestie. Szczerze wole przeznaczyć te 250zł na część która będzie podlegała ew. wymianie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze moje xenony świeca na dwa rożne kolory jeden jest niebieski, a drugi trochę bardziej żółty (zbliża sie do koloru normalnej żarówki). Jaki powinien być ich prawidłowy kolor?

 

Z autkiem dostałem roletę na tylną szybę, niestety jeden zaczep niezamontowany i nie mam pojęcia jak go przykręcić (drugi jest wkręcony i trzyma się bardzo dobrze). Trzeba by pewnie ściągnąć podsufitkę tylko nie wiem czy to coś da, a nie chce testować na sobie :) Czy ktoś ma jakąś metodę zamontowania zaczepu w mniej inwazyjny sposób?

 

Będę odstawiał auto do mechanika na wymianę oleju w skrzyni i w moście. I pojawia się takie pytanie czy w skrzyniach manualnych jest filtr oleju? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ostatnio idąc ulicą widziałem E46 przed liftingowe, ale z wyjątkowo szerokimi nerkami, bardzo podobnymi do tych z modeli po liftingu. Czy można co takiego kupić i wstawić do modelu z 2000r? Zależy mi na lekkim odmłodzeniu przodu mojego samochodu. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co wy piszecie o reflektorach.

Oczywistym jest, że jak jeździsz po prawej stronie to ten reflektor musi świecić wyżej. Doświetla pobocze podczas wymijania etc.

 

Lewy świeci niżej po to aby nie oślepiać jadących z naprzeciwka. W ksenonach zasada jest identyczna.

 

Co ciekawe wymusza to budowa samego reflektora. Zawsze ustawia się lewą lampę a później do niej prawą. A ona będzie świecić już odpowiednio wyżej.

 

Dlatego bardzo często widać które auto przyjechało z UK a na wymianę lamp brakło już właścicielowi kasy...

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ! Tez jestem szczęśliwym posiadaczem e46 330D , mam ja od niedawna i jestem na etapie wymiany części eksploatacyjnych , w związku z tym mam pytanie jaki olej zalać ? (niestety nie uzyskałem informacji od poprzedniego właściciela jaki mam aktualnie olej)

 

drugie pytanie to czy w tym silniku wymiana filtra odmy to skomplikowany proces czy podczas wymiany oleju i filtra oleju odrazu wymienić filtr odmy?

 

trzecie pytanie to odnośnie monitora 16:9 , mam u siebie monitor (navi,tuner tv) i czy wystarczy wymiana samego monitora (czy kable od tunera , navi i zmieniarki będą pasować do monitora 16:9 ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanie to czy w tym silniku wymiana filtra odmy to skomplikowany proces czy podczas wymiany oleju i filtra oleju odrazu wymienić filtr odmy?

 

Jest to proste, poszukaj na forum było juz opisywane kilka razy. Zajmuje to ok 20 minut. Ja wymieniałem niezależnie od wymiany oleju.

trzecie pytanie to odnośnie monitora 16:9 , mam u siebie monitor (navi,tuner tv) i czy wystarczy wymiana samego monitora (czy kable od tunera , navi i zmieniarki będą pasować do monitora 16:9 ?)

 

Kable sa takie same wazne jest jednak zeby tuner tv obsługiwał format 16:9(mozesz to sprawdzic wchodzac w opcje podczas ogladania tv i w ustawieniach poszukac formatu ekranu- u mnie jednak nie bylo opcji 16:9 a po podlaczeniu takiego właśnie wyswietlacza wszystko dzialalo. Wiec nie jest to 100% sposob) Najlepiej jest jednak podlaczyc taki wyswietlacz od kogos, i wtedy nie bedziesz musial kupowac w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie pytanie to czy w tym silniku wymiana filtra odmy to skomplikowany proces czy podczas wymiany oleju i filtra oleju odrazu wymienić filtr odmy?

 

Jest to proste, poszukaj na forum było juz opisywane kilka razy. Zajmuje to ok 20 minut. Ja wymieniałem niezależnie od wymiany oleju.

 

masz racje , jest to banalnie proste , a tak nawiasem mówiąc wymieniając ten filtr to u mnie był taki sam jak ten przedstawiony na forum (jest to gdzieś razem z fotkami chyba w dziale zrób sam) tez był sznurkowy w środku i na maksa nasiąknięty olejem.

 

co do monitora 16:9 to u mnie nie mam tego wyboru w opcjach, pozostaje mi tylko sprawdzenie bezpośrednio przed zakupem.

Dziwna sprawa na początku chciałoby się mieć chociaż monitor 4:3 jak już się go ma to po jakimś czasie chciałoby się mieć 16:9 .. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.