Skocz do zawartości

Dlaczego paruja szyby w samochodzie ?


damianlg

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie

jezeli w samochodzie jest sprawny układ ogrzewania tzn

-filtr kabinowy nie jest zapaprany ani zalany

-nagrzewnica jest szczelna

-w samochodzie nie ma 2 cm sniegu na dywanikach (który po stopieniu przemienia sie w wode i ona paruje wew samochodu)

 

 

to nie ma problemu z parowaniem szyb !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

mi tylko wtedy szyby paruja jesli do zimnego samochodu wsiądzie 5 osób i kazda ma cos do powiedzenia !!

ale jak sie w srodku nagrzeje to nie ma problemu

 

pozdrawiam

 

dmuchajcie czym chcecie :D

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechalem sie teraz samochodem i wlaczylem zimne ogrzewanie (nie mam klimy) ogolnie tez podzialalo ale raczej trcohe gorzej, para znikla ale pojawily sie bardziej kropelki ktore by trzeba szmatka wytrzec, natomiast przy cieplym nadmuchu szyba jak by wysycha i nie trzeba juz nic wiecej robic,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak chuchniesz na zimna szybe to ci zaparuje bo sie na niej skropli woda z powietrza

ciepłe i najlepiej włączona klima

No własnie a chuchasz jakim powietrzem - ciepłym co nie i stad ta para!! bo przecież nie chuchasz zimnym :) natomiast gdy byś chuchnął zimnym (co jest nie mozliwe no chyba ze z kompresora albo z wentylatora samochodu to nie było by śladu pary:)

Nie wiem skąd wy to bierzecie takie newsy ale na zaparowane szyby tylko zimne powietrze - łatwo mozecie to sprawdzić przezież.

 

Katar :) a jakim powietrzem chuchasz ?? Suchym ?? :D:D To Ci współczuję bo znaczy, że ślinianki masz zepsute :D:D

To, że jak chuchniesz to szybka zaparuje bierze się z tego że jesteśmy workiem wody :D i wydychamy wilgotne (m-in od ślinki) powietrze :D:D

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu o specyfikach antyparujących, a ja przyczynę parowania szyb w swojej beci znalazłem, a mianowicie wysiadł mi 2-gi bieg nawiewu więc wybebeszyłem panel sterujący ogrzewaniem okazało sie że był zaśniedziały styk w przełączniku więc błachostka, ale podczas rozbierania zwróciła moją uwagę luźno wisząca linka jak się puźniej okazało jest to linka od zamkniętego obiegu powietrza która jest zamocowana do pokrętła od regulacji prędkości obr. dmuchawy.Działa to tak że obieg zamknięty jest tylko na pierwszym biegu i to pomiędzy polem 0 a 1, na następnych biegach zasysa powietrze z zewnątrz, ta linka jest tam zakładana w dość głupi sposób i ma tendencję do ssuwania się u mnie właśnie zsuneła sie w pozycji obiegu zamkniętego i szyby strasznie parowały, od kąd naprawiłem ta usterkę wentylator mam ustawiony na 2-gi bieg, w samochodzi 5 osób i szyby nie parują nawet z tyłu 8)

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.