Skocz do zawartości

316 Compact - Test przyspieszenia po wymianie filtru powie


DemogorgonPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich...

Kiedy kupiłem swoja e36 z silnikiem 1.6 m43 (102KM) ubzdziło mi sie iz wsadze do niej "sportowy filtr powietrza"...Tak tez zrobiłem...

Byłem zadowolony iz auto "inaczej idzie" - faktycznie zmieniło sie brzmienie na bardziej, hmmm, rasowe :)

Dzis jednak wpadl mi pomysl iz zaloze z powrotem oryginalny filtr...

Jednakze wczesniej zrobiłem pomiar przyspieszenia na 3 biegu od 50-100...

Ze "sportowym" filtrem wyszło 10.6...

Jakze bylo moje zdziwienie kiedy zalozylem oryginalny filtr...

Udało sie dojsc do 100 ponad 1 sekunde lepiej !!!

Dodam iz testy pzeprowadzałem w tych samych warunkach po 3 razy...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeprowadzales pomiary podpinajac odpowiednia aparature czy stoper w dlon i patrzymy na licznik? :) Bo jak opcja pierwsza to szacuneczek a jak opcja druga to tak mozna zmierzyc malo powiedziec mocno orientacyjnie przyspieszenia :) Przeklamania na liczniku, rozna reakcja czlowieka... Niemiarodajne jednymi slowy... Co do samego filtru roznie bywa, stozek trzeba umiec zalozyc z glowa, inaczej moze lykac gorace powietrze z komory silnika i osiagi beda slabsze, ale psychika zrobi swoje zebysmy mysleli ze jedziemy szybciej... Prawidlowo stozek powinien byc wysuniety maksymalnie od silnika, najlepiej w okolicy wlotu powietrza spod nerek i najlepiej jeszcze zrobic sobie jakas blaszana oslone termiczna, wtedy moze to nie zaszkodzi a nieco pomoze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez siedzi stozek K&N i nie narzekam.... :cool2:

Autko kupilem juz z zamontowanym filtrem sportowym....Na poczatku filtr przykrecony byl bezposrednio do przyplywki i musze powiedziec ze srednio to wszystko dzialalo....otoz przy zimnym silniku wszystko niby bylo ok ale w miare rozgrzewania sie silnika samochod wydawal sie jakby slabszy.Wiec odkrecilem stozek przedluzylem calosc kolankami gumowymi i rura ze stali nierdzewniej do oryginalnego dolotu(brak oryginalnej puszki po filtrze) z blachy nierdzewki dorobilem zaslone od strony silnika ktora okleilem mata termoizolacyjna....dodatkowo w oslonie wycialem dziure i poprowadzilem z pod zderzaka dodatkowy dolot rura ktora rowniez jest oklejona(pianka termoizolacyjna)....Roznica temperatur w komorze silnika i w miejscu gdzie siedzi stozek jest naprawde spora....moc moze nie skoczyla znaczaco ale kolega z tym samym motorkiem na 400 metrow zostaje 2 dlugosci samochodu a sasiad ktory jezdzi e36 z 1.8 m40 na tym samym odcinku zostaje z tylu o 1 dlugosc... :twisted2:

Bardzo Mądry Wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożkowy filtr umieszczony był zaraz za przeplywka i faktycznie nagrzewał sie niemiłosiernie...A pomiar robiony stoperem przez osoba towarzyszaca...

Hmmm...Bede musiał faktycznie sprobowac umiejscowic gdzie indziej ten stozek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem pomiar przyspieszenia na 3 biegu od 50-100...

Ze "sportowym" filtrem wyszło 10.6...

jaja se robisz ?? czy za elka jechales ??

 

no właśnie? jak to możliwe skoro od 0-100 compact ma seryjnie cos koło 12s?

SPRZEDANA :((( buuuuuuuuuMój Compakt :)<--------- OCEŃ - komentarze i uwagi mile widziane na PW. !!!NOWE FOTY!!!

!!!Aktualizacja 05.08.2008 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem pomiar przyspieszenia na 3 biegu od 50-100...

Ze "sportowym" filtrem wyszło 10.6...

jaja se robisz ?? czy za elka jechales ??

 

no właśnie? jak to możliwe skoro od 0-100 compact ma seryjnie cos koło 12s?

 

Ludziska - czytajcie uwaznie...Pisze na TRZECIM biegu od 50 do 100...

Jak masz 50 km/h to jakie ma obroty silnik na 3-jce?? Cos koło 2200 obr/min...

A jak dochodzi do 100 to ponad 5000...Chodzi o wykorzystanie calego zakresu obrotow podczas pomiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem uważnie i wiem ze chodzilo o 3-ci bieg... dzis specjalnie sprawdzalem to u siebie metodą "stoperową" kilka razy i wyszlo coś kolo 8s

SPRZEDANA :((( buuuuuuuuuMój Compakt :)<--------- OCEŃ - komentarze i uwagi mile widziane na PW. !!!NOWE FOTY!!!

!!!Aktualizacja 05.08.2008 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.