Skocz do zawartości

Czy akumulator bosh Silver 45 amp jest wystarczający do 316.


sqnix

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie chesz mieć problemów zimą to bierz coś większego niż 45Ah, ja mam 55Ah i się zastanawiam czy by większego nie wsadzić

 

Zupełnie nie ma sensu wkładać większej pojemności akumulatora niż przewiduje instrukcja! Alternator w tych autach jest przeznaczony do takiej pojemności aku co masz w instrukcji!

http://images.spritmonitor.de/575756.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, za duzy akumulator=niedoladowywanie go. Ja mam Centre 45 i daje rade, w zimie raz skapitulowala ale przetrzymalem auto na pozycyjny za dlugo wiec wynikalo to z mojej bezmyslnosci :duh: Tak to pali na dotyk nawet w zimie, jak doladujesz profilaktyczanie przed zima to napewno przetrzyma mrozy, a poki co jest po zimie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem większy zdaje się 55Ah albo 52Ah.

Wymieniałem w zeszłym roku (był jeszcze oryginalny BMW) na boscha tej samej pojemności.

Mam klimatyzację i elektrykę więc dlatego pewnie mocniejszy jest (mam też mocniejszy alternator).

Reasumując trzeba też brać wyposażenie pod uwagę i najlepiej wsadzać taki sam jak w fabryce montowali.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele zależy od dodatkowego wyposażenia, które akumulator musi "obsłużyć" - dlatego dla jednego modelu podaje się kilka pojemności akumulatora

jak weźmiesz za mały, to możesz mieć przeładowany, a jak weźmiesz za duży - niedoładowany - tak źle i tak nie dobrze, dlatego trzeba brać odpowiedni ... z drugiej strony różnica 10 Ah to żadna różnica

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.