Skocz do zawartości

Dzwiek przerywa na wybojach i kiedy chce!!?? Pomocy


greq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z moją nawigacją MK3 mianowicie gdy wpadnę w dziurę lub czasem mocniej zamknę drzwi radio przestaje grac tzn wszystko działa ale nie słychać dźwięku. Pomaga wyłączenie silnika i zostawienie auta na jakiś czas czasem kilka godzin. W czym może być problem i jak diagnozować? Sprawdzałem już kable i wszystkie są dobrze podłączone do Navi. Edytowane przez greq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% uszkodzenie radia, bardzo prawdopodobne tzw. zimne luty w radiu ... - dość częsty przypadek w tych radiach.

Mogę Ci zdiagnozować, ale na G. Śląsku :)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% uszkodzenie radia, bardzo prawdopodobne tzw. zimne luty w radiu ... - dość częsty przypadek w tych radiach.

Mogę Ci zdiagnozować, ale na G. Śląsku :)

 

Możesz mi opisać na czym polegają zimne luty i czy może to zrobić każdy trochę bardziej ogarnięty elektronik czy musi to być osoba znająca sie na tych nawigacjach? I czy w e46 jest jakis wzmacniacz czy kable z radia idą bezpośrednio do głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zimne luty. Pociągnij sobie + i masę prosto z akumulatora jakimiś konkretnymi kablami. Te z kostki to totalna pomyłka.

 

Chyba nie doczytales mojego posta. ;) Nawigacja/radio/tv sama w sobie dziala tylko nie slychac dzwieku wiec to chyba nie chodzi tutaj o zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy najprościej, że coś się gdzieś odlutowało - pierwsze - trzeba pooglądać luty okolic wtyczki radia - zasilanie.

Ale zacząłbym poprostu od wypięcia radia, ewentualnie oczyszczenia styków i podpięcia spowrotem - czasami taka prosta robota pomaga.

To czy jest wzmacniacz, to zalezy od rodzaju nagłośnienia jakim dysponuje nasz samochód - najczęściej i w najprostrzym przypadku radio jest od razu wzmacniaczem, z resztą jak jest zewn. wzmacniacz, to radio też pracuje jako przedwzmacniacz ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelutowali mi dziś płytkę ale nic to nie dało i w sumie nie dziwi mnie to zupełnie... Obejrzyjcie filmik, który nagrałem gdy radio bylo w serwisie.....

 

http://pl.youtube.com/watch?v=hsOn4LZHhow

 

jak dla mnie :mad2: :jawdrop:

 

I niech teraz mi ktoś wyjaśni o co chodzi??

 

Gdzie tak naprawdę znajduje się tuner radiowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w E46, ale w E39 tuner radiowy montowany jest w bagażniku pod podłogą po lewej stronie samochodu(patrząc na auto od tyłu). U mnie niestety dzieje się to samo czasami radio gra bez przerwy 1000km, a czasami potrafi się wyłączyć dosłownie po 100m,po dodaniu gazu albo naciśnięciu hamulca(czyli jakiś wzrost lub spadek napięcia), ale wyłącza się również po wjechaniu w dziurę(nie zawsze).Wyjmowałem radio kostkę spryskałem jakimś specyfikiem do tego typu rzeczy, ale nie pomogło :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.

Czekam aż się cieplej zrobi.

Rozbierłem już to wszystko raz, kostki wszystkie ok, nawet włączyłem radio i telepałem gratami , zero reakcji.

 

Tzn. wszystko grało jak należy.

Po tej operacji przez jakiś czas było ok. ale teraz znowu się wyłącza.

Znaczy głosu nie ma poprostu, tak wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.

Czekam aż się cieplej zrobi.

Rozbierłem już to wszystko raz, kostki wszystkie ok, nawet włączyłem radio i telepałem gratami , zero reakcji.

 

Tzn. wszystko grało jak należy.

Po tej operacji przez jakiś czas było ok. ale teraz znowu się wyłącza.

Znaczy głosu nie ma poprostu, tak wszystko działa jak należy.

 

Dziś rozbiorę wszystko jeszcze raz i postaram sie poprawić montowanie tunera radiowego. On tak naprawdę trzyma sie na jednej śrubce i na wybojach cały lata na boki i w gorę i w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.