Skocz do zawartości

reset i nic


marcin jankojć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem tzn.,zaczeła żle chodzić na benzynie dławiła się nie miała mocy ,a na gazie ogień, posiadam sekwencje. Zrobiłem reset taki jak na forum , rewelacja ale na trzy dni i dalej to samo. Czy to mogą być mapy , byłem na kompie i zero błędów . Jak chodzi na gazie i przełącze na paliwo do go rzydusi aż się kontrolki zaświecą i chodzi jak pijana. Może ktoś ma pomysł lub miał to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna nowa, na zimnym nie reaguje na pedał gazu jak dam do końca to strzela ,a przełącze na gaz chodzi jak ta lala, przełącze na benzynę to dusi się ,a jak się rozgrzeje to ręką odjął wszystko ok. Dlaczego na zimnym strzela na benzynie ,a na gazie nic :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka pewnie na wykończeniu , nie daje takiego ciśnienia jak powinno być więc uboga mieszanka i strzela

jak pompkę wymienisz to zamontuj sobie wyłącznik do niej lub w warsztacie co montował gaz mają takie do tego przekaźniki , kosztuje to coś 50 zł tylko sami nigdy nie proponują tego bo niechce im się to montować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja też bym obstawiał pompę, ale jak kolega napisał po resecie kompa wszystko działa ok przez parę dni i siada.

Ostatnio u siebie wymieniłem pompę, bo padła i objawy były takie, że ani na zimnym ani na ciepłym nie chodził na benzynie dłużej niż 3 sekundy.

Pytanie do speców od gazu, czy to możliwe że instalacja gazowa usuwa zapisane mapy wtrysku ze sterownika silnika?

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pompkę wymienisz to zamontuj sobie wyłącznik do niej lub w warsztacie co montował gaz mają takie do tego przekaźniki , kosztuje to coś 50 zł tylko sami nigdy nie proponują tego bo niechce im się to montować

 

kolega lubi niezdrowe eksperymenty.

Wyłącznik pompy paliwa powoduje, że benzyna przestaje być podawana przy jeździe na gazie, a przecież:

paliwo podawane na listwy wtryskiwaczy powraca drugim zwrotnym przewodem (obieg zamknięty odprowadzający nadmiar benzyny do baku) i chłodzi końcówki wtryskiwaczy przed nadmiernym przegrzaniem i nadtopieniem - efekt uboczny: niedrożność wtryskiwaczy, ponadto jeśli pompa się wyłączy, to grzana benzyna odparowyje, a jej stałe substancje osdzają się i przypiekają na wtryskiwaczach zalepiając światło przepływu

 

morał z tej bajki taki, aby mieć zawsze odpowiednio mało i odpowiednio dużo paliwa w baku - bo i tak je przepalisz, a niepotrzebne zabawki daja więcej szkody niż pożytku

p.s.: powyższe sprawdzone na znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ,ze kol. z Krakowa ma rację,wtryski moga sie zapiec,rada na przyszłosć po usunięciu usterki,raz na jakiś czas dac w ""d,,,pę" na benzynie niech sie trochę system oczyści i przesmaruje,a co do psucia -a jak by tak sprawdzic sondę?poza badaniem kompem...pzdr. :arrow: .
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda nowa działa bez zarzutu,jak wczoraj sie dusił i strzelał tak dzisiaj ręką odiął jedzie na zimnym dobrze sie wkręca ale od wczoraj jeżdżę na benzynie,a ciekawe jak przełącze na gaz .Podejrzewam że będzie to samo co wczoraj.po przełączeniu na gaz ipracy na gazie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizatorów nie mam już ponad rok czasu, gdy jeżdże na samym paliwie to jest super, a gdy przełącze na gaz i na nim jadę ,a potem przełączę na pb to odrazu cyrki. Dzisiaj jadę do gazownika ,stwierdził że to po wymianie sondy trzeba zgrać mapy wtrysku gazu i pb, na gazie ma inną dawkę a na pb zapamiętuje inną ,chodzi na ubogiej mieszance dlatego strzela w dolot i się dusi, Jak przyjadę to napiszę jakie jest rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizatorów nie mam ...... chodzi na ubogiej mieszance dlatego strzela w dolot i się dusi,

 

niedobrze, niedobrze

to masz strumiennice zamiast katalizatora??

dla jazdy na gazie katalizator nie jest potrzebny, bo gaz się dobrze spala nawet już w kolektorze,

katalizator powoduje rozkład niektórych szkodliwych związków, oraz końcowe spalenie benzyny. Sonda lambda odczytuje skład spalin i gradientem mikronapięć powoduje zmiany dawkowania mieszanki paliwa.

Zamiast katalizatora - przy gazie podstawia się strumiennice.

Jeżeli nie masz chociaż strumiennicy to sonda "szaleje" i na benzynie szybko robią się złe spalania, dodatkowo przy badaniu technicznym diagnosta może odrzucić pojazd za brak katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej dusi się na benzynie i strzela w filtr co to może być na zimnym wcale nie chce jechać ,a jak sie rozgrzeje to jest lepiej ale nie do końca.Jak jest zimny to jakby nie miał ssania małe obroty zchodzą do zera , dam pedał do końca to strzela dławi się przełącze na gaz ameryka może ktoś wie .Stało to się po wymianie sondy, teraz działa poprawnie wczesniej nic nie wsazywała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

 

Musisz sprawdzić czujniki. Może na kompie nie pokazuje błędów, bo czujnik działa, ale podaje idiotyczne wartości na zimnym silniku.

 

W autodacie podają takie wartości dla czujnika cieczy chłodzącej:

http://img294.imageshack.us/img294/5983/czujniktempcieczychlodzfj7.th.jpg

oraz takie dla czujnika temperatury powietrza:

http://img265.imageshack.us/img265/1452/czujniktemppowietrzair5.th.jpg

Warto może tez zmierzyć przepływomierz, z tego co kojarzę, to kiedyś ktoś pisał, że przepływomierz jest sprawny jak przy 3000 obrotów jest napięcie 3.5V.

 

Pozdrawiam,

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.