Skocz do zawartości

Problem z zawieszeniem w 36 (okropnie ucieka tył)


pawelorzechowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Mam taki mały problem z zawieszeniem:P Otóż sprawa wygląda tak. Zakupiłem jakiś czas temu drugie BMW (e36 318is coupe) Auto posiada gwintowane zawieszenie 60BM01 przód i z tyłu 60BM012 takie to dziwne oznaczenia są:P Przy każdym wjechaniu na jakąś nierówność drogi przy dużej prędkości czuć jak tył auta ucieka. Jak byłem na przeglądzie to powiedzieli mi że luzów żadnych nie ma z tylu. No i problem mam z felgami które ocierają o nadkola 8,5 cala szrokosci felga, oponki 225/45/17:/ Wyzej juz nie moge podkrecic regulacji sprezyn. Najbardziej to przeszkadza mi to dziwne uciekanie tylu samochodu:/ Na prostej drodze nic sie nie dzieje. Amorki są napewno dobre. Nie mam zielonego pojecia co to moze byc:/ Ewentualnie myslalem nad wymiana calego zawieszenia z tylu ale znowu musze myśleć też o tych felgach żeby auto za duzo nie opadło bo będzie jeszcze gorzej:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego uciekania tyłu to na 95% będą to tuleje metalowo gumowe wahacza wzdłuznego. Jak zajrzysz pod auto to wchodzi ten wahacz pod próg.

U mnie też nic nie wykryli. Żadnych luzów, ścieżka ok a waliło jak diabli i tyłek żył własnym życiem :D

 

A co do felg to nie wiem czy obciera bo masz tak nisko auto, czy felgi zbytnio wystają (za małe ET)

Ad1. Podnieś auto lub zjedź z profilu opony.

Ad2. Musisz kupic fele z ET odpowiednim do E36.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej powiedział, że to tuleje wahliwe są winne, za zanoszenie dupki.

 

Powiedz mi wr75010 czy te tuleje jak miałeś wywalone (mowa o tulejach wahacza wzdłużnego) tłukło ci na dziurach ?. Bo ja mam taki efekt że na dziurkach mam takie mocne stuki jakbym w ogóle nie miał zawieszenia. Są wyraźne i głuche jak młotkiem w podłogę. Stawiałem właśnie na te tuleje wahliwe chociaż je wymieniłem jakiś czas temu na Lemfordera (40 tys temu). One jak sie wybiją to mogą mieć bardzo głuche wyraźne stuki ponieważ tam jest metal o metal a i pracują w płaszczyźnie pionowej czyli najbardziej obciążonej góra dół. Słyszałem że tylko oryginały trzymają długo (mam twardy zawias (gwint) wiec przez to siadają szybciej). Mam zamiar kupić w serwisie ale pytam dla jasności o te drugie jak auto sie zachowuje trochę wątpię żeby stukało kiedy one są wybite bo bardziej działają na nie siły w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja mam taki efekt że na dziurkach mam takie mocne stuki jakbym w ogóle nie miał zawieszenia. Są wyraźne i głuche jak młotkiem w podłogę.

W E30, przyczyną takich stuków, często są wybite poduszki amortyzatorów. Na Twoim miejscu przyjrzałbym się właśnie im.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:) tyłek strasznie uciekał wiec wymieniłem tuleje wahaczy(te co wchodzą do progu)tyłek dalej uciekał :roll: wymieniłem tuleje wahliwe i było prawie OK tyłek już "stabilny" ale nadal coś pukało/stukało wiec wymieniłem poduszki tylniej belki/wózka i tuleje mocujące reduktor :) teraz jest już jak ta lala :dance: oczywiście zbieżność obowiązkowa :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi wr75010 czy te tuleje jak miałeś wywalone (mowa o tulejach wahacza wzdłużnego) tłukło ci na dziurach ?. Bo ja mam taki efekt że na dziurkach mam takie mocne stuki jakbym w ogóle nie miał zawieszenia

 

Dokładnie tak. Waliło na najmniejszej dziurze jak diabli :twisted: Po prostu ta guma odleciała od metalu i tłukł metal o metal.

 

Co do Twojego problemu to mogą byc poduszki amortyzatora. Je mam również już wybite i na dołkach lub jak wjadę w kanał to zawias jest bardzo głośny.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi wr75010 czy te tuleje jak miałeś wywalone (mowa o tulejach wahacza wzdłużnego) tłukło ci na dziurach ?. Bo ja mam taki efekt że na dziurkach mam takie mocne stuki jakbym w ogóle nie miał zawieszenia

 

Dokładnie tak. Waliło na najmniejszej dziurze jak diabli :twisted: Po prostu ta guma odleciała od metalu i tłukł metal o metal.

 

Co do Twojego problemu to mogą byc poduszki amortyzatora. Je mam również już wybite i na dołkach lub jak wjadę w kanał to zawias jest bardzo głośny.

 

Mam to samo.

Mam jeszcze inne pytanie odnośnie zawieszenia - na nierównej drodze buja mi tyłem na boki, co to może być? Tuleje wachliwe?

Dużo jest z tym roboty przy wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wymieniłbym opony na mniejszy rozmiar bo 225 to nie jest dobry pomysł na nasze drogi zawsze będzie cię nosić na nierównościach....

kolega w swojej E34 jeżdził i nosiło go okropnie a jak założył 205 mówi że auto prowadzi się jak po stole więc tu jest rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wymieniłbym opony na mniejszy rozmiar bo 225 to nie jest dobry pomysł na nasze drogi zawsze będzie cię nosić na nierównościach....

kolega w swojej E34 jeżdził i nosiło go okropnie a jak założył 205 mówi że auto prowadzi się jak po stole więc tu jest rozwiązanie.

 

no, to fakt opony 225 ( a w szczególności dojechane) to masakra na naszych wykoleinowanych drogach jak zmieniłem koła z zimowych 195/65/15 na letnie 225/55/16 to doznałem szoku, pierwsze wrażenie- nie da sie jeździć no i zaczęło bujać na boki :duh:

zacząłem wymieniać elementy zawieszenia(wymienione już wahacz przedni lewy, gumy stabilizatorów, stabilizator tylny prawy i tuleje metalowo-gumowe tylnej belki - 4 szt.) i

Po wymianie przedstawionych wyżej elementów zawieszenia jeździ sie lepiej, ale cały czas buja na nierównościach - zobaczymy co będzie po wymianie tulei wahliwej z prawej strony jest mocno wywalona...

zostaje jeszcze wymiana tylnych opon (na razie tylko sam tył) bo zaczynają się już rozchodzić. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.