Skocz do zawartości

elektryka przednich świateł mijania


kerman44

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

u mnie znów po nagrzaniu sie swiatła mijania gasną, jak się "coś" oziębi znów się zapalą i cykl sie powtarza. poprzedni właściciel wymienił LCM i podparł papierami, być moze szukał właściwego ustawienia modułu by wszystko łączyło. gdy swiatła zgasną i medodą stukową potraktuje się sterownik swiatła się zapalają. i teraz pytanie o "coś"! otóż na płytce LCM znajdują się dwie ceweczki z automatami, czy możliwe jest ze po nagrzaniu sie obwodu automaty sie załączają i dlatego swiatło gaśnie (mijania) ?? wszystkie kable łączą i bezpieczniki również są ok. jeżdżę częściej na halogenach przez ten problem i wolałbym go rozwiązac nim zmuszą mnie to tego Panowie z drogówki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm burakiem nie jestem kolego!!! już tłumaczę cóż się stało... jak pisałem o tych ceweczkach na sterowniku od swiateł, w momencie gdy włączasz swiatła automat na nich się załącza i wtedy wszystko ładnie swiaci, u mnie po chwili odskakiwał i dlatego wszystko gasło. przyczyna banalna i szkoda ze od razu się tym nie zająłęm. można to ująć w zwyczajnym "zwietrzeniu cyny", kiedyś miałem taki problem z monitorem od kompa, poprostu jak na lutach jest jej juz za mało to dzieją sie dziwne rzeczy. poprawiłem pare (3) luty i wszystko gra jak powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
To poprostu zimne luty koledzy. Moduł drga z całym samochodem połączenia przekażników i elementów (półprzewodników) grzeją się i pękają od wstrząsów. Problem ten dotyczy nie tylko modółów LCM ale także innych sterowniów i modułów w wielu typach samochódów. Dlatego też przed wymianą i zakupem używki która wcale nie powiedziane ze nie ma popękanych lutów należało by rozebrać swój uszkodzony sterownik i przejrzeć wszelkie połączenia elektryczne (luty) na wszelki wypadek podejrzane przelutować na nowo i sprawdzić poprawność działania. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milas – ostrzeżenie za to:

Niezły burak z Ciebie Arturov85...

 

Jankesss – również ostrzeżenie, za kontynuowanie powyższego stylu.

...milas Ty Ćwoku :)

 

Arturov85 – następnym razem proszę dzielić się informacjami dotyczącymi rozwiązania problemu zamiast enigmatyczną formułką: „no i doszedłem”

(to jednocześnie uwaga do wszystkich użytkowników)

 

pozdr.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.